متداول‌ترین کلمات اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به متداول‌ترین کلمات اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی و… دیگر زبان ها اشاره می کند که می توانید همه انها را در یک سایت ببینید. پس برای دیدن این لیست مطلب زیر را حتما ببینید.

متداول‌ترین کلمات اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی
متداول‌ترین کلمات اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی

اما متداول‌ترین کلمات اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی را چگونه بدست آوریم؟

اهمیت یادگیری واژگان بر اساس فهرستی از متداول‌ترین لغات. منظورم اینست که: چقدر می‌تواند مفید باشد که لغات و عباراتی یاد بگیریم که ارزش کمی دارند، حتی اگر همه‌ی‌شان در کتاب‌های درسی باشد؟
برای مثال اگر ۱۰۰ لغت این فهرست را مطالعه کنید، قادر خواهید بود ۵۰ درصد از آنچه را که می‌خوانید، درک کنید. البته مجبور خواهید بود بیش از آن ۱۰۰ لغت را بیاموزید اما این به عنوان نقطه‌ی شروع این برای نمایش قدرت فهرست پرکاربرد است.
من کمی در اطراف جستجو کردم و آن‌هایی را که برای پوشش زبان‌های خارجی امروزی متداول بودند را امتحان کردم. در آخر فهرستی را یافتم که بیشترین همخوانی را با شیوه‌های یادگیری امروزی داشت. اجازه دهید توجهتان را به این صفحه‌‌ی ویکیپدیا جلب کنم:
http://en.wiktionary.org/wiki/Wiktionary:Frequency_lists (از میان پروژه‌ی ویکیشنری آن‌ها).
برخی از لیست‌ها با ترکیب کردن هزاران زیرنویس از تلویزیون و سینما درست شده بودند که بیشترشان را می‌توان در اینترنت پیدا کرد. برای زبان اسپانیایی از ۶٫۵۲۷ فیلم و سریال تلویزیونی استفاده کردند و مجموعش ۲۴٫۴۱۷٫۱۱۱ شد!
آن چیزی که باعث فوق‌العاده شدن این ایده می‌شود، این واقعیت است که سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌ها از زبانی خنثی و روزمره استفاده می‌کنند. در رتبه‌های بالا (در میان ۵۰۰تای برتر)، لغاتی مانند dinero (پول)، chica (دختر)، cariño (عزیزم)، cuidado (توجه)، loco (دیوانه) و حتی puta را پیدا می‌کنید که برای معنایش اجازه می‌دهم خودتان بگردید.
این فهرست‌ها برای اپلیکیشن‌های زبانی به ما کمک کرد تا تصدیق نماییم که مهمترین کلمات در فهرست واژگان و عباراتمان را شامل کرده‌ایم (که بر اساس موضوعشان مرتب کردیم). این فهرست همچنین به ما کمک می‌کند لغات را بر اساس بسامد تکرارشان مرتب کنیم، و به ما کمک می‌کند عباراتی مثالی پیدا کنیم که واژگان را به شما در متنی طبیعی آموزش می‌دهد.
پس شاید باید خودتان آن‌ها را بررسی کنید!