۸ حقیقت فوق العاده درباره‌ی زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به ۸ حقیقت فوق العاده درباره‌ی زبان انگلیسی اشاره می کند که واقعا خواندنی هستند. پس حتما متن زیر را از دست ندهید.

8 حقیقت فوق العاده درباره‌ی زبان انگلیسی
8 حقیقت فوق العاده درباره‌ی زبان انگلیسی

۸ حقیقت فوق العاده درباره‌ی زبان انگلیسی را با هم می خوانیم

انگلیسی زبانی جالب و رنگارنگ است- و همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری درباره‌ی آن وجود دارد. در اینجا ۸ مورد از این حقایق را جمع‌آوری کردیم.

۱- لغت یکسان- حتی اگر وارونه باشد

لغت ‘swims’ همچنان به معنای ‘swims’ است حتی اگر وارونه شود. به این «متقارن‌نما» می‌گویند. مثال‌های دیگر شامل لغات و لوگوهایی می‌شود که ساخته شده‌اند، مانند لوگو برای شرکت DeLorean Motor .

۲- یک واروواژه‌ی مناسب

این یک مطلب قشنگ برای همه‌ی معلمینی است که این مقاله را می‌خوانند: کلمه‌ی ‘schoolmaster’ از بهم ریختن حروف کلمه‌ی ‘the classroom’ به وجود می‌آید.

۳- صدها معنی

یکسری لغاتی در زبان انگلیسی وجود دارند که صدها معنی دارند. بر اساس کتاب رکوردهای گینس، کلمه‌ی ‘set’ ۴۳۰ معنی متفاوت دارد.

۴- چرا QWERTY ؟

آیا تا بحال فکر کرده‌اید که چرا صفحه کلید انگلیسی کامپیوتر به‌جای آنکه به ترتیب الفبایی باشد، به شکل فعلی خود است؟ به این دلیل است که کلیدها بر روی دستگاه‌های تایپ اولیه نیاز داشتند به گونه‌ای مشخص منظم شوند تا میله‌های مکانیکی که حروف را نگه می‌داشتند زیاد برخورد نکرده و گیر نکنند.

۵- شایعه‌ی خوب

در زبان عامیانه و در زمان سلطنت ملکه ویکتوریا، ‘muffin-wallopers’ زنان پیر مجرد یا بیوه بودند که به بهانه‌ی صرف چای و کیک برای غیبت دور هم جمع می شدند. ما در موسسه عاشق زبان عامیانه هستیم، و شما می‌توانید درباره‌ی لغات عامیانه‌ی جدیدتر در اینترنت بیشتر بخوانید.

۶- حرفی شناخته شده

حرف ‘e’ رایج‌ترین حرف استفاده شده در انگلیسی است.

۷- طولانی ترین لغت

طولانی ترین لغت انگلیسی در همه ی دیکشنری های اصلی انگلیسی ‘pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis’ است که به بیماری شش مرتبط می‌باشد که به دلیل استنشاق ذرات سیلیکای بسیار ریز است.

۸- استفاده از هر حرف

یک جمله‌ی پانگرام جمله‌ای است که همه‌ی حروف یک زبان را دارد. برای مثال، جمله‌ی

‘The quick, brown fox umps over the lazy dog’ یک جمله ی پانگرام است.