استفاده از زبان انگلیسی عامیانه در مکالمه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش های استفاده از زبان انگلیسی عامیانه در مکالمه می پردازد که می تواند بسیار برایتان مفید باشد.

استفاده از زبان انگلیسی عامیانه در مکالمه
استفاده از زبان انگلیسی عامیانه در مکالمه

اما تعریف استفاده از زبان انگلیسی عامیانه در مکالمه چه مواردی را شامل می شود.

زبان عامیانه از گویش استاندارد، محاوره یا عبارت متفاوت است، مثل ‘Beam me up, Scotty’ از فیلم Star Trek. اصطلاحات مخصوص یک صنف هم نیست، که به شاخه ای مخصوص محدود است، یا شعارهای استفاده شده در تبلیغات.

یک لغت عامیانه اغلب توسط گروه های مختلف مردم پذیرفته می‌‌شود و از یک شهر به شهری دیگر گسترش می‌ یابد. در بین گویشوران انگلیسی، دلایل بسیاری وجود دارد که مردم چرا از زبان عامیانه استفاده می‌کنند- و این اغلب زبان را غنی می کند. فقط برای سرگرمی‌ یا شوخ طبع بودن یا باهوش بودن می شود از آن استفاده کرد. یا به عنوان حالتی از بیان استفاده می شود- برای متفاوت یا جدل انگیز بودن. اگرچه این بین افراد جواب رایج است،‌ آدم ها با سنین متفاوت از آن استفاده می‌کنند.

زبان عامیانه ی زبان خود را بدانید

وقتی از زبان عامیانه ی انگلیسی استفاده می کنید، مهم است که بدانید بعضی لغات در میان همه ی گروه ها و در هر سنی رایج شده است. این ها شامل ‘blimey’ (اظهار تعجب)، ‘budge up’ (به کنار رفتن به منظور ایجاد فضای آزاد)‌ و ‘have a flutter’ (شرط بستن) هستند.

با این حال، بعضی لغات استفاده شده توسط افراد جوان تر، از آن دسته لغاتی هستند که شما اگر می‌خواهید باحال باشید، باید آن ها را بدانید- اگرچه ممکن است زبانی کاملا متفاوت به نظر برسد! ما در این جا راهنمایی خود را برای بعضی از جدیدترین لغات عامیانه ارائه می کنیم…

Snatched:

برو کنار ‘fleek’- این روش جدید توصیف هر چیزی است که واقعا خوب یا ‘مقصود ما’ به نظر می آید. هر چیزی از ابروهایتان تا لباس هایتان می تواند snatched به نظر بیاید.

Lit:

اگر چیزی واقعا خوب باشد، آن وقت ‘lit’ است. باز این می‌تواند به هر چیزی از کنسرت یا برنامه ی تلویزیونی گرفته تا لباس اطلاق شود.

Cancel:

لغتی انگلیسی که معمولا به معنی تصمیم گرفتن برای ترتیب ندادن برنامه ای است. اما حالا شما می توانید از آن برای گفتن هر چیزی که دوست ندارید استفاده کنید.

‘Would you like vegetabled with your dinner?’ ‘CANCEL!’

High-key/low-key:

لغت high-key به چیزی که لازم است بلند گفته شود اطلاق می شود. Low key متضاد آن است. هر دوی آن ها به تضادهای شدید مثل دوست داشتن/دوست نداشتن اشاره دارند.