۹ زبان برتر پرمخاطب در دنیا

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۹ زبان برتر پرمخاطب در دنیا اشاره می کند که می توانید برای تصمیم گیری در آموزش زبان و انتخاب زبان دوم از آن ها استفاده کنید. پس با ما باشید.

9 زبان برتر پرمخاطب در دنیا
9 زبان برتر پرمخاطب در دنیا

به ۹ زبان برتر پرمخاطب در دنیا توجه کنید:

۱- ماندارین چینی

۲- اسپانیایی که در ۳۱ کشور صحبت می‌شود، بیشتر این کشورها در آمریکای لاتین و اروپا پخش هستند. اسپانیایی نزدیک به ۴۰۰ گویشور دارد و تقریباً به همین اندازه گویشور غیر بومی دارد!

۳- انگلیسی باری دیگر که البته جای تعجب هم ندارد. چرا؟ انگلیسی زبان رسمی و اول بیش از صد کشور است. گویشوران انگلیسی- منظور گویشوران بومی انگلیسی- بین ۳۳۰ تا ۳۵۰ میلیون نفر هستند و در سرتاسر قاره‌ها پخش هستند. که مزیتی کوچک برای آن‌هایی است که می‌خواهند یادش بگیرند (یا آن را بلد هستند).

۴- هندی. زبان هندی برخلاف انگلیسی تنها در چهار کشور صحبت می‌‌شود (بیشتر در هند و نپال). موفقیت آن عمدتاً به خاطر تعداد سکنه‌ی این کشورها است. هندی بین ۲۶۰تا ۳۰۰ میلیون گویشور دارد. لطفاً در نظر داشته باشید: نزدیک به صد زبان شبیه به هندی وجود دارد.

۵- عربی در نزدیک به ۶۰ کشور و توسط حدوداً ۲۴۰ میلیون نفر صحبت می‌شود. عربی همچنین زبانی مقدس است (قرآن تنها به زبان عربی نوشته شده است). مسئله اینجاست که یادگیری‌اش خیلی سخت است و برای کمی سخت‌تر کردن آن باید گفت که چندین گویش هم دارد و گاهی اوقات کسانی که در کشورهای عربی‌زبان متفاوت زندگی می‌کنند گویش یکدیگر را متوجه نمی‌شوند.

۶- بنگالی، دقیقاً مثل زبان هندی تنها در ۴ کشور صحبت می‌شود؛ بیشتر در هند و بنگلادش. با وجود این، زبان بنگالی بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون گویشور دارد.

۷- پرتغالی که عمدتاً به خاطر وجود برزیل و بزرگی آن در این لیست ذکر شده است. پرتغالی همچنین در دوازده کشور دیگر نیز که خیلی‌شان در آفریقا هستند، صحبت می‌‌شود و نزدیک به ۲۰۰ میلیون گویشور دارد.

۸- روسی. تقریباً در ۱۶ کشور صحبت می‌شود… این کشورها روی هم بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون سکنه دارند.

۹- ژاپنی که به آن زبانی منزوی می‌گوییم چون تنها دز ژاپن (و اطراف آن) توسط تقریباً ۱۳۰ میلیون نفر صحبت می‌شود.