یک راه عالی برای یادگیری زبان انگلیسی

 آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به یک راه عالی برای یادگیری زبان انگلیسی اشاره می کند که بسیار می تواند کمک کننده باشد. پس با ما باشید تا بتوانید این راه را بدست آورید.

یک راه عالی برای یادگیری زبان انگلیسی
یک راه عالی برای یادگیری زبان انگلیسی

به یک راه عالی برای یادگیری زبان انگلیسی توجه کنید:

یک راه عالی برای یادگیری انگلیسی اینست که فردی را پیدا کنید که انگلیسی صحبت می کند و روزانه ۳۰ دقیقه با آنها صحبت کنید. برنامه های تلویزیونی انگلیسی تماشا کنید و به ایستگاههای رادیویی انگلیسی گوش دهید. همچنین می توانید در کلاسهای انگلیسی شرکت کنید. با خود دیکشنری انگلیسی داشته باشید تا بتوانید لغاتی را که نمی دانید ترجمه کنید.

۱ از اشتباه کردن نهراسید. بزرگترین مانع که سر راه یادگیری زبانی جدید وجود دارد ترس از اشتباه کردن است.

  • این ترس هیچ هدفی ندارد—این صرفاً مانعی است که از رسیدن شما به هدفتان برای روان صحبت کردن جلوگیری می کند.
  • از اشتباه کردن نهراسید و خجالت نکشید! البته که از زمان شروع نمی توانید زبانی جدید را بی نقص صحبت کنید. با وجود دشواری تلاش به ابراز خود کنید.
  • به یاد داشته باشید که هر کسی وقتی زبانی جدید را یاد می گیرد، اشتباه می کند—این آداب متن است. به احتمال خیلی زیاد شما هم لحظات خجالت­آور خود را خواهید داشت وقتی سهواً چیزی زشت یا غلط می گویید اما همه ی اینها بخشی از جالبی ماجرا است.
  • همچنین به خاطر داشته باشید که وقتی به انگلیسی صحبت می کنید، دنبال کمال نیستید، بلکه در پی پیشرفت هستید.

۲ با انگلیسی زبانان دوست شوید. یکی از بزرگترین آزمونها برای روانی یک نفر در زبان دوم اینست که آنها را در اتاقی با یکسری گویشور بومی قرار دهید و ببینید که آیا می توانند مکالمه را ادامه داده و در آن شرکت کنند یا نه.

  • بهترین راه برای کسب این سطح از روانی این است که تعدادی دوست انگلیسی زبان داشته باشید و با آنها در شرایط اجتماعی مانند کافه یا رستوران گپ بزنید.
  • به این ترتیب مجبور خواهید شد که اگر می خواهید با دوستان خود ارتباط برقرار کنید به انگلیسی صحبت کنید، اما احساس کار یا درس خواند نخواهد داشت چون خیلی خوش خواهید گذراند!