یک استراتژی رایج یادگیری زبان که نتیجه‌ای ندارد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به یک استراتژی رایج یادگیری زبان که نتیجه‌ای ندارد اشاره می کند. این نظر یک کارشناس آموزش زبان می باشد. خواندن این مطلب می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

یک استراتژی رایج یادگیری زبان که نتیجه‌ای ندارد
یک استراتژی رایج یادگیری زبان که نتیجه‌ای ندارد

اما یک استراتژی رایج یادگیری زبان که نتیجه‌ای ندارد چه استراتژی بوده است:

برداشتن کلاس آموزشی زبانی

کلاس‌ها بهترین مکان برای یادگیری زبان نیستند. گذراندن بیشتر وقت خود برای منفعلانه گوش کردن به صحبت‌های فردی که درباره‌ی زبان صحبت می‌کند (اغلب به زبان بومی خود!) و با قسمت صحبت کمی که برای شما در نظر گرفته شده است، استفاده‌ی ضعیفی از زمان خود است.

تعداد شاگردانی که با گذراندن بیشتر از ۵ سال در آموزش کلاسی برای زبان فارغ التحصیل شده‌اند و حتی نمی‌توانند مکالمه‌ای را برقرار کنند نشان می‌دهد که یادگیری کلاسی بهترین روش سپری کردن وقت و پولتان نیست.

درست کردن حرفه ای زبان: مسئولیت

اگر شما هنوز باید به کلاس بروید (مثل ترم دانشگاهی)، در این جا تعدادی روش را به شما می‌گوییم تا جایگزین فرایند کند یادگیری کلاسی کنید و برای فراگیری سریع زبان به همه چیز سرعت بخشید.

مسئول بودن را بیرون از کلاس کسب کنید. رایج‌ترین بحث درباره ی کلاس‌های زبان این است که اگر خودتان بخواهید مطالعه‌ی مؤثر داشته باشید، بسیار سخت است. و در حالی که کلاس ها می توانند برای مجبور کردن شما به برنامه‌ی مطالعه و مسئول بودن عالی باشند، من می‌گویم که شما می‌توانید نتیجه‌ی مشابه را از شبکه‌ی دوستان خود، یا برنامه‌ای مثل Add1Challenge دریافت کنید.

وقت کلاس خود را با گذاشتن زمان کافی برای واقعا صحبت کردن به آن زبان، تکمیل کنید. شما می‌توانید هزاران گویشور بومی را در صدها زبان در italki پیدا کنید، بازاری برای معلمان خصوصی و معلمان زبان آنلاین. یک ساعت وقت گذراندن با یک گویشور بومی و صحبت به آن زبان و دوره کردن آن چه شما در کلاس یاد می‌گیرید، همیشه مأثرتر از گذراندن ساعت‌های متعدد مطالعه در کتاب خانه‌ی دانشگاه است.

از SRS (سیستم های تکرار فاصله دار) و کمک دهنده‌های ذهن حفظی استفاده کنید تا لغات جدید را سریع به یاد بسپارید. SRS ( سیستم‌های تکرار فاصله دار) و روش تقویت هوش و حافظه از راه قیاس منطقی به شما کمک می‌کنند تا لغات جدید را بسیار سریع‌تر از بیشتر هم کلاسی‌های خود یاد بگیرید. شما می‌توانید با همه ی وقت اضافی که از طریق استفاده نکردن از حافظه ی طوطی وار کسب می‌ کنید روی مهم ترین قسمت یادگیری زبان یعنی صحبت کردن تمرکز کنید!