اهمیت Accuracy یا درست صحبت کردن در اسپیکینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز بررسی می کند که اهمیت Accuracy یا درست صحبت کردن در اسپیکینگ آیلتس چقدر است. اصلا آیا درست صحبت کردن Accuracy مهم تر است یا روان صحبت کردن Fluency؟ بیایید با هم به برخی از تویحات در این مورد توجه کنیم.

اهمیت Accuracy یا درست صحبت کردن در اسپیکینگ آیلتس

accuracy in ielts speaking
accuracy in ielts speaking

یکی از شرکت کنندگان در آزمون آیلتس این سؤال را از من پرسید: «می دانم که در امتحان اسپیکینگ به من بر اساس میزان صحت گرامر، دایره واژگان و تلفظم نمره می دهند. اما نمی دانم که این چه معنایی دارد. آیا باید به همان شیوه ای صحبت کنم که مقاله می نویسم؟

صحیح صحبت کردن بسیار مهم است

درست صحبت کردن یکی از معیار های اصلی برای نمره دادن در آیلتس است. برای اینکه بخواهید به نمره دلخواه خود دست پیدا کنید بهتر است حتما بر روی راه های افزایش Accuracy خود تمرکز کنید.

برای دانلود نمونه سوالات اسپیکینگ آیلتس کلیک کنید

Style یا سبک اسپیکینگ

اگرچه کاملاً درست است که به نحوی عادی با دوستان تان صحبت کنید اما باید به شیوه ای مؤدبانه و رسمی با ممتحن حرف بزنید. یک مثال خیلی ساده این است: شاید به دوستتان بگویید «Yap» اما باید به ممتحن بگویید «Yes».
این به این معنی نیست که باید به همان شیوه ی رایتینگ صحبت کنید. ما عمدتاً وقتی می نویسیم در مقایسه با وقتی که صحبت می کنیم از جملات به مراتب پیچیده تر و طولانی تر استفاده می کنیم. همچنین وقتی می نویسیم تمایل داریم که از واژگان رسمی تر استفاده کنیم/ برای مثال در مقاله ممکن است بنویسید «furthermore» اما احتمالش خیلی پایین است که بشنوید کسی آن را می گوید. احتمالاً خواهند گفت and another thing.

اشتباهات

اسپیکینگ با رایتینگ فرق دارد. سریع تر است و شما وقت ندارید پیش از صحبت بررسی کنید آیا گفتنش بی عیب است. سایت British Council LearnEnglish اشاره می کند که حتی گویشوران بومی هم وقتی به زبان شان صحبت می کنند مرتکب اشتباه می شوند اما همیشه به حرفهای خود گوش داده و اصلاح می کنند.

چگونه صحبتهای خود را اصلاح کنید؟ به این مثال نگاه کنید و آنها را یاد بگیرید.
دو سال پیش به پاریس می روم… ببخشید، دو سال پیش به پاریس رفتم.
هیچ ایرادی ندارد که در حین صحبت کردن خودتان را تصحیح کنید. هر چند این اشتباهات نباید زیاد