آمادگی برای آیلتس: فهمیدن نقاط ضعف خود

فهمیدن نقاط ضعف خود در آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی اشاره می کند که برای آمادگی برای آیلتس: فهمیدن نقاط ضعف خود به آن نیاز دارید. به قول این جمله قدیمی بهترین پیشرفت شناخت نقاط صعف خود است. بیایید در آیلتس هم این تجربه را به کار ببندیم.

know your ielts weakpoints
know your ielts weakpoints

آمادگی برای آیلتس: فهمیدن نقاط ضعف خود را ببینیم:

مشکل اکثر افراد در آیلتس

شما باید زمان زیادی را به آماده سازی خود برای آیلتس اختصاص دهید. اما تحقیقات نشان می دهند که حتی وقتی زبان آموزانِ مستقل می دانند کدام یک از مهارت های زبانی شان قوی و کدام ها ضعیف هستند، همچنان تمایل دارند تا زمان بیش تری را صرف نقاط قوت خود کنند. در تحقیقی انجام شده در دانشگاه هنگ کنگ در سال ۲۰۱۵، پروفسور دیوید گاردنر دریافت که شاگردان “در نهایت ترجیح می دادند تا در موقعیت امن خود بمانند.”
با زمان موجود محدود، مهم است که شما از موقعیت امن خود خارج شوید، و وقت خود را جایی صرف کنید که بیش ترین اثر را داشته باشد.

بهتر است حتما در یک آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنید. می توانید در آزمون آیلتس آزمایشی آنلاین رایگان ایران آکسفورد شرکت کنید.

راه حل آیلتس

برای شروع شما باید بدانید نقاط قوت و نقاط ضعفتان چیست. این جاست که برنامه ریز مطالعه ی رایگانِ مجلس بریتانیا وارد عمل می شود. برای دانلود روی آن کلیک کنید. برنامه ریزِ مطالعه هر چهار مهارت را پوشش می دهد. از یک طرف فعالیت های تمرینی را فراهم می کند؛ و از طرف دیگر به شما کمک می کند تا عملکرد خود را بازنگری کنید. از آن به خوبی بهره ببرید تا در هر چهار مهارت عملکردِ مرتبط خود را بدانید.
شما می توانید فعالیت های تمرینی را در Road to IELTS، محصول آماده سازی رسمی آیلتس در British Council پیدا کنید. اگر شما از طریق British Council در آیلتس ثبت نام کنید، نسخه ی Last Minute را به طور رایگان دریافت خواهید کرد. اگر شما به دنبال بسته ای کامل تر می گردید، می توانید این جا در Full Version عضو شوید. (امتحانات آزمایشی آیلتس و حسابگر نمره ی کلی در Road to IELTS می توانند حتی از نمرات کلی خود که در آزمون های ریدینگ و لیسنینگ انتظار دارید به شما ایده دهند)

بعد، شما باید بدانید که چه قدر زمان در اختیار دارید تا آن را به آمادگی در آیلتس اختصاص دهید. برگه ی مطالعه ی مدیریت زمان را دانلود کنید تا در فهم آن به شما کمک کند.
مرحله ی آخر این است که یک جدول زمانی برای اصلاحات درست کنید. زمان موجود را به چهار امتحان اختصاص دهید: ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ.