نکات مثبت زبان کاتالانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این مسئله می پردازد که نکات مثبت زبان کاتالانی چه مواردی هستند. پس با ما باشید.

نکات مثبت زبان کاتالانی
نکات مثبت زبان کاتالانی

نکات مثبت زبان کاتالانی چیست؟

زبان کاتالانی ممکن است رد پای جهانی کوچکی با حدوداً ۱۰ میلیون گویشور داشته باشد. اما وقتی این زبان را یاد می‌گیرید، یک دنیای کاملاً جدید به روی شما باز می‌شود.

اول با یکسری اماکن جدید آشنا می‌شوید. اکثریت گویشوران زبان کاتالانی در کاتالانیا (که در انگلیسی اغلب به صورت “Catalonia” گفته می‌شود.) در گوشه‌ی شمال‌شرقی اسپانیا یافت می‌شوند؛ مکانی که در آن می‌توانید هم بر روی سواحل آرام لم بدهید و هم از کوه‌های مهیج بالا بروید.

زبان کاتالانی همچنین در تفرجگاه‌های مدیترانه‌ای در جزایر بالریک و شهر الگرو در ساردینای ایتالیا تکلم می‌شود. یک گونه‌ی متفاوت آن در شهر والنسیایی اسپانیا، خانه‌ی پله‌ (فوتبالیست) معروف صحبت می‌شود. در فرانسه نیز گویشوران کاتالانی در مرز مشترک با کاتالانیا وجود دارند. کاتالانی همچنین زبان رسمی آندورا، یک کشور کوچک در زیر کوه‌های زیبای پایرنیس است.

وقتی زبان کاتالانی را یاد بگیرید درسترسی راحت‌تر خواهید داشت به پایرنیس- پر از کوه‌نوردی، مسافرت، مسیرهای پاراگلاید و اسکی- همچون جزایر و سواحل فوق‌العاده‌ی مدیترانه‌ای، حومه‌ی دوست‌داشتنی و شهرهای پر جنب و جوش. قادر خواهید بود که کاملاً بسیاری از مکان‌های تاریخی باقی‌مانده از یونانی‌ها، رومی‌ها، مسلمانان و بسیاری دیگر از مردمی که به این سرزمین‌های تاریخی یورش بردند، درک کنید.

با یکسری آدم‌های عالی ملاقات خواهید داشت، تاریخ غنی فرهنگی آن‌ها و شیوه‌ی مطلوب زندگی‌شان را خواهید دانست. کاتالانی‌های معروف عبارتند از هنرمندان مانند سالوادور دالی و خوان میرو، پابلو کاسالز، معمار آنتونی گاودی و فران آدریا.

کاتالانی‌ها به خاطر خوراک‌های لذیذ مدیترانه‌ای‌شان معروف هستند. (بسیاری می‌گویند در اسپانیا، تنها رقیبشان در مورد غذاهای محلی، مردم باسک هستند). دستورهای پخت آسان هستند؛ آن‌چه که آن‌ها را خیلی فوق‌العاده می‌کند اجزای خوشمزه و تازه شامل روغن زیتون لذیذ، خوراک دریایی، گوجه، پنیر و گوشت است. نوشابه و کاوا (نوشابه درخشان کاتالون) همچنین عالی و خیلی مقرون به صرفه هستند. این مکانی است که غذا و نوشیدنی‌تان را در زیر نور خورشید بچشید.

در آخر اینکه آن‌ها یک تیم فوتبال فوق‌العاده دارند. لیونل مسی ممکن است که اهل آرژانتین باشد اما برای بارسا بازی می‌کند.