مزایای استفاده از اخبار برای یادگیری یک زبان خارجی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند مورد از مزایای استفاده از اخبار برای یادگیری یک زبان خارجی اشاره می کند که می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

مزایای استفاده از اخبار برای یادگیری یک زبان خارجی
مزایای استفاده از اخبار برای یادگیری یک زبان خارجی

با هم به این مزایای استفاده از اخبار برای یادگیری یک زبان خارجی توجه کنید

ما اخبار را به عنوان یک ابزار زبانی برای دانش‌آموزان به دلایل زیادی پیشنهاد می‌کنیم.

  • اخبار یک منبع پایان ناپذیر است. اغلب سایت‌های خبری در طول روز به‌روز می‌شوند. اخبار در تمام طول شبانه‌روز در جریان است و ایستگاه‌های رادیویی هم به همین ترتیب. شما هرگز محتوای تازه را که به طور مداوم می‌توانید برای افزودن بر یادگیری خود استفاده کنید، تمام نخواهید کرد.
  • از خبرنگاران خواسته می‌شود که به روشی استاندارد بنویسند. در اخبار، هیچ حرف عامیانه یا گفتار غیر رسمی وجود ندارد. شما موضوعات روز را مستقیماً در زبانی که می‌توانید متوجه شوید، تحویل می‌گیرید.
  • اخبار در گویشی استاندارد خوانده می‌شود. این مخصوصاً برای مبتدیان مهم است که نیاز دارند بدانند حالت صحیحی از زبان را یاد می‌گیرند.
  • گویندگان اخبار و خبرنگاران گرایش به تلفظ واضح دارند که هم برای مبتدیان و هم دانش‌آموزان سطح متوسط، ایده‌آل است. به همین ترتیب، اخبار مکتوب هم تمایل به نوشتاری خوب با کاربرد مناسب و صحیح دستورزبان دارند.
  • اخبار، ذهن شما را از نظر فرهنگی غنی می‌سازد. همزمان که زبان را یاد می‌گیرید، همچنین جزئیات مهمی درباره‌ی کشورهایی که این زبان‌ها در آن‌ها صحبت می‌شود، خواهید آموخت. از امور فعلی گرفته تا تفریح، اقتصاد و ورزش، دانش‌تان از این فرهنگ بخصوص وسیع خواهد شد.
  • یک خبر از طریق منابع زیادی در دسترس خواهد بود، شما می‌توانید از آن برای تقویت مهارت‌های ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ خود استفاده کنید. این یک بُرد سه طرفه است.
  • اخبار به راحتی قابل دسترس است. به خاطر اینترنت از هرجا که باشید می‌توانید به اخبار هر کشوری به دلخواهتان دسترسی داشته باشید. تنها چیزی که لازم است، چند کلیک بر روی موس‌تان هست و (سپس) ساعت‌های محتوای یادگیری زبان در اختیار خود خواهید داشت.

با در نظر داشتن این، بسیار آسان است که ببینیم چگونه فردی که زبانی را یاد می‌گیرد از شامل کردن اخبار در ابزار مطالعاتی‌اش سود می‌برد.