چگونه از اخبار برای یادگیری زبان استفاده کنیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در ۵ مرحله به شما نشان می دهد که چگونه از اخبار برای یادگیری زبان استفاده کنیم. پس با ما باشید.

چگونه از اخبار برای یادگیری زبان استفاده کنیم
چگونه از اخبار برای یادگیری زبان استفاده کنیم

اما چگونه از اخبار برای یادگیری زبان استفاده کنیم :

۱- یک سایت خبری را انتخاب کنید که مناسب سطح‌تان باشد

اولین کار شما پیدا کردن یک منبع خبری است که مطابق سطح یادگیری فعلی‌تان باشد. برای مثال اگر در یادگیری زبان ماندارین چینی مبتدی هستید و هنوز رسم‌الخط را یاد می‌گیرید، از تلاش برای خواندن یک روزنامه که کاملاً با کاراکترهای چینی نوشته شده است، سودی نخواهید برد. برایتان بهتر خواهد بود که به یک پادکست یا کانال خبری پخش مستقیم گوش دهید. در حالت ایده‌آل یکی برای یادگیرندگان زبان مناسب است.

۲- توجه کنید

وقتی به اخبار گوش می‌کنیدف می‌توانید تنها آن‌جا بشینید و اجازه دهید کلمات در اطرافتان جاری شوند. این به شما کمک می‌کند که با اصوات زبان آشنا شوید. از آن‌جا که یک منبع بدون توقف اخبار وجود دارد، انجام این کار هر از چندگاهی با ارزش است.

۳- آن را کوچک و ساده نگاه دارید

اگر مبتدی هستید، خود را با برنامه‌های خبری نیم‌ساعته دست‌پاچه نکنید. در عوض به تکه‌های خبری کوچک گوش کنید. هر بار بر یک خبر متمرکز شوید، اطمینان حاصل کنید که هر جنبه از داستان و هر لغت جدید را متوجه می‌شوید. هر لغتی را که برایتان جدید است در دیکشنری ببینید و چنان‌چه می‌خواهید آن‌ها را به دایره واژگان خود اضافه کنید، فلش‌‌کارت‌هایی برای آن لغات پیدا کنید.

۴- خود را از پا در نیاورید- اخبار می‌توانند پیچیده باشند

اگر داستان‌های خبری وجود دارند که برای درک آن‌ها در تقلا هستید، به خود استراحت دهید. به سراغ داستان بعدی بروید. اخبار می‌توانند پیچیده باشند و وقتی (تازه) شروع کرده‌اید بهتر است که پیروزی‌های آسان به دست آورید.

۵- تبدیل به یک «مرغ چنگ» شوید

مرغ چنگ یک حیوان استرالیایی است که به خاطر توانایی در تقلید صدای پرندگان دیگر معروف است.

پیشنهاد می‌کنم وقتی اخبار را تماشا می‌کنید، یک مرغ چنگ باشید. آن‌چه را که گوینده‌ی اخبار می‌گوید تقلید کنید. این کمک خواهد کرد که اصوات زبان در دهانتان احساسی آشنا داشته باشند.