دانشگاه های آمریکایی که آیلتس را قبول نمی کنند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از گزینه های اول آموزش آیلتس برای زبان آموزان می باشد. اما دانشگاه های آمریکایی که آیلتس را قبول نمی کنند نیز در انتخاب نوع آزمن موثر هستند. در آمریکا معمولا گزینه اول برای دانشگاه ها بین آیلتس یا تافل آزمون تافل است ولی معمولا هر دو آزمون قابل قبول هستند. در این بخش دانشگاه های آمرکیایی که آیلتس را قبول نمی کنند به شما معرفی می کنیم.البته این دانشگاه ها در رشته ای مهندسی خود این محدودیت را اعمال کرده اند و ممکن است برای رشته های دیگر محدودیت این چنینی نداشته باشند.

دانشگاه های آمریکایی که آیلتس را قبول نمی کنند
دانشگاه های آمریکایی که آیلتس را قبول نمی کنند

این لیست از ۲۰ دانشگاه برتر آمریکا در رشته های مهندسی تهیه شده است و ممکن است دانشگاه های دیگر هم این عدم مقبولیت آیلتس را داشته باشند. این دانشگاه ها در میان این ۲۰ دانشگاه تنها آزمون تافل را برای پذیرش قبول می کنند.

دانشگاه استنفورد Stanford University

دانشگاه Georgia institute of Technology

دانشگاه Harvard University

اگرچه به عنوان مثال در وب سایت آیلتس ذکر شده است Cornell Engineering هم آیلتس را قبول می کند و هم تافل ولی در وب سایت Cornell تنها آزمون تافل برای پذیرش در مقاطع ارشد و یا PHD ذکر شده است.

قصد ما از معرفی لیست دانشگاه های آمریکایی که آیلتس را قبول نمی کنند این بوده است که توجه شما را به این محدودیت ها جلب کنیم. پس حتما قبل از انتخاب هر تستی سعی کنید وب سایت رسمی آن دانشگاه را مورد بررسی قرار دهید و نمره مورد نظرشان و هم چنین آزمون آیلتس یا تافل و یا هر دو را استعلام بگیرید.

پیشنهاد آخر : سری که درد نمی کند را دستمال نبندید. اگر خودتان حوصله ندارید و یا تخصص کافی برای گرفتن آزمون  ندارید حتما با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید تا مشاورین ما به صورت رایگان شما را در این زمینه راهنمایی کنند.