یک روش جالب برای یادگیری زبان خارجی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قصد دارد یک روش جالب برای یادگیری زبان خارجی را به شما معرفی کند. این تکنیک می تواند برای شما در اوایل کمی سخت باشد اما با تکرار آن بسیار می توانید سرعت یادگیری زبان را افزایش دهید.

یک روش جالب برای یادگیری زبان خارجی
یک روش جالب برای یادگیری زبان خارجی

پس به یک روش جالب برای یادگیری زبان خارجی توجه کنید:

۱- مقاله‌ای کوتاه یا قطعه‌ای مکتوب در زبان مقصد خود پیدا کنید که کم و بیش در سطح شما باشد؛ نه خیلی چالش‌برانگیز باشد نه خیلی ساده. می‌تواند صدای ضبط‌‌‌ شده باشد اما چیزی را انتخاب کنید که از قبل می‌دانید تا وقت زیادی صرف آن نکنید. مطمئن شوید که با اغلب کاربردهای گرامری متن راحت هستید- اگر دستور زبان زیادی در متن وجود دارد که نمی‌فهید، چیز دیگری انتخاب کنید.

۲- متن را روی تکه کاغذی مجزا به زبان مادری خود ترجمه کنید

لغت به لغت ترجمه نکنید؛ حتی‌الامکان بر روی فهم معنی واقعی تمرکز کنید، انگار که دارید یک رمان ترجمه می‌کنید. برای کلمات ناشناس از دیکشنری استفاده کنید. نباید مشکل زیادی برای فهم معنا داشته باشید، چون چیزی را انتخاب کرده‌اید که گرامرش را متوجه می‌شوید.

۳- شما الان متنی کوتاه به زبان مادری خود دارید. کنار بگذاریدش و استراحت کنید!

۴- متن اصلی (متنی که به زبان مبدأ نوشته شده) را در کشویی بگذارید که آن را نبینید.

۵- حالا، از ترجمه‌ی خود شروع کنید، متن را بدون رجوع به متن اصلی، دوباره به زبان مبدأ ترجمه کنید! به هر میزان که نیاز دارید از دیکشنری استفاده کنید، اما هر کاری که می‌کنید سراغ متن اصلی باز نگردید.

۶- وقتی تمام کردید، دو نسخه را مقایسه کنید: متن اصلی و متنی را که به تازگی (دوباره)ترجمه کردید. روی تفاوت‌های گرامری میان دو نسخه تمرکز کنید. درجایی که چیزی را متفاوت از متن اصلی بیان کردید به تفاوت‌های گرامری نگاه کنید.

بسته به سخت بودن متنی که شما مرتبط با سطح خود انتخاب کردید، احتمالاً تفاوت های کم یا زیادی وجود دارد. احتمال دارد که زیاد باشد. دلیلش ساده است – فهم ما اغلب بهتر از آن چیزی است که خودمان می توانیم تولید کنیم.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.