کلاس زبان عربی مزایا و معایب

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز معتبر برگزاری کلاس های مکالمه زبان عربی در ایران می باشد. آموزش زبان عربی همیشه موافقان و مخالفان خود را داشته است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کلاس زبان عربی مزایا و معایب
کلاس زبان عربی مزایا و معایب

پس کلاس زبان عربی مزایا و معایب را با هم می بینیم:

نکات منفی کلاس‌های عربی

– در محیط آموزشی یک کلاس فقط یک نفر خارجی هست که به زبان محلی خودش صحبت می‌کند و چندین (بعضی اوقات تا ۲۰ نفر) هستند که خارجی نیستند. بیشترین قسمت درس را شما به گوش دادن به غیر خارجی‌ها که به این زبان خارجی صحبت می‌کنند و اشتباه می‌کنند و طرز تلفظ اشتباهی دارند می‌گذرانید. قسمت اعظم زبان بوسیله‌ی تقلید فراگرفته می‌شود پس تعجبی ندارد که شما هم اشتباهات دیگران را تکرار می‌کنید.

– پیشرفت ممکن است خیلی سریع و یا خیلی کند اتفاق بیوفتد.

– کاری که باید انجام دهید این است که از زبان استفاده کرده و در مورد موضوعاتی صحبت کنید که شاید اصلاً مورد علاقه‌ی شما نباشد. به عنوان مثال در بسیاری از کلاسهای عربی پیشرفته در مورد ادبیات و شعر عرب صحبت می‌شود اما اگر شما علاقه‌ای به آن موضوعات حتی در زبان خودتان نداشته باشید چه؟

– تقریباً تمرکز کلاس‌های گروهی بر آموزش ساختارها می‌باشد. اشتباه نکنید آموزش گرامر به طور مستقیم می‌تواند مفید باشد اما فقط در شرایط خاص. به طور مثال معلمان عربی بر تدریس کلمات گرامر تأکید می کنند مثلاً مفعول به و مفعول فیه و غیره. اما چرا باید کلمات گرامری رو بشناسیم به جای اینکه به طور بداهه و البته با داشتن ارتباط کافی با زبان از آن‌ها استفاده کنیم؟

– کلاس‌های گروهی معمولاً شما را از آن‌ها مستقل کنند طراحی شدند. منظور چیست؟ خب اگر شما از کتابی استفاده می‌کنید که اساساً پر از تمرین است و به شما جواب تمرین‌ها را نداده شما مجبورید که کاملاً به معلم متکی باشید. از طرف دیگر استفاده از کتاب‌های مناسب برای خودآموزش ( یعنی کتابهایی دارای متن و جواب بیشتر برای تمرینها ) می‌تواند شما را مستقل کند.

نکات مثبت کلاس‌های عربی

مسلماً یادگیری زبان عربی در محیط کلاسی امتیازاتی را نیز دارد.

– آشنایی با افرادی که از نظر فکری مثل شما هستند که می‌توانند منبع انگیزه باشند ممکن است جالب باشد.

– اندازه‌گیری پیشرفت شما در مقابل هم کلاسی‌هایتان ممکن است برایتان مفید باشد.

– معمولاً هزینه‌ی این کلاس‌ها نسبت به کلاس‌های خصوصی کمتر است.

– یاد می‌گیرید که با هم کلاسی‌های غیر خارجی به عربی صحبت کنید و صبر و حوصله خود را با اشتباهات تلفظی و گرامری بالا ببرید.

– در سطح متوسط به بالا و پیشرفته از مباحثی که در مورد اشتباهاتی که همکلاسی‌هایتان مرتکب می‌شوند سود می‌برید همان‌طوری که پایه‌ای قوی دارید و اشتباهاتی که آن‌ها انجام می‌دهند تأثیری روی شما ندارد.