اصطلاحات پایه زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کاس های فشرده آموزش زبان چینی را در موسسه برگزار می کند. اما امروز می خواهیم به چند اصطلاحات پایه زبان چینی اشاره کنیم که حتی قبل از کلاس آمدن هم مطمئنا به آنها نیاز خواهید داشت. پس با ما همراه باشید.

اصطلاحات پایه زبان چینی
اصطلاحات پایه زبان چینی

اما اصطلاحات پایه زبان چینی را با هم ببینیم:

یادگیری زبان چینیِ سنگاپوری زمان کاملاً زیادی می‌ برد‌، به خصوص اگر شما بخواهید بیاموزید که چه طور سلیس صحبت کنید و بنویسید. با این حال، شما می توانید تعداد کمی از لغات و عبارات اساسی را بیاموزید که یادگیری اش ظرف مدت چند روز یا چند هفته انجام می شود و این کار باید باعث شود تا سفر بعدی تان به چین خیلی به یادماندنی تر شود.

(Nee how) Nǐhǎo سلام:

وقتی از کشور خارجی دیگری بازدید می کنید، همیشه بهترین کار این است که یاد بگیرید چه طور در آن زبان سلام کنید. از استفاده ی آزادانه از آن هم نهراسید‌. از همه ی این ها گذشته شما گردشگر هستید. به هر کسی که ملاقات می کنید، از غریبه گرفته تا راننده تاکسی و کارکنان هتل به چینی سلام کنید.

(Zhow) Zǎo صبح بخیر و  (One-un) Wǎn’ān شب بخیر:

اگر چه فقط نگویید سلام. وقتی مردم را ملاقات می کنید و شرایط مناسب است، بگویید صبح بخیر و شب بخیر. همچنین، فراموش نکنید، این کار را با یک لبخند انجام دهید!

Hĕn piàoliang Hen peow-liung)) بی نهایت زیبا

چه کسی از اینکه مورد تعریف وتمجید قرار بگیرد خوشحال نمی شود؟ شما از اینکه از شما تمجید شود خوشحال می شوید، دوستان شما تعریف و تمجید را دوست دارند، بنابراین طبیعی است که افرادی که خارج از کشور زندگی می کنند نیز به این کار علاقمند باشند. از این عبارت جهت ستایش افرادی که ملاقاتشان می کنید، خصوصاً زمانی که در حال گردش هستید و می خواهید در بازدید از مکان هایی که رفته اید نگاه کنید، بهره ببرید. البته اگر یک خانم زیبا را ملاقات کنید، از گفتن آن به وی نترسید. فقط همیشه انتظار نداشته باشید که نتیجه ی مثبتی داشته باشد.

Hào chī  (How chir) خوشمزه یا Hěn hào chī (Hen how chir): واقعاً

چینی ها غذای خود را دوست دارند و زمانی که شما از آنها برای طعم و مزه غذا تعریف و تمجید می کنید بیشتر هم خوش شان می آید و اینطور نیست که بگویید غذایشان زیباست نه؟ بنابراین، این عبارت را اغلب زمانی که هنگام غذا خوردن صرف نظر از اینکه در رستوران یا در خیابان هستید، استفاده کنید. مردم محلی از آن قدردانی خواهند کرد.