چطور برای یادگیری زبان چینی ماندرین برنامه ریزی کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بزرگترین مرکز آموزش زبان چینی در ایران می باشد. امروز می خواهیم بررسی کنیم که چطور برای یادگیری زبان چینی ماندرین برنامه ریزی کنیم؟ اگر شما هم مشکل کمبود زمان دارید با ما همراه باشید.

چطور برای یادگیری زبان چینی ماندرین برنامه ریزی کنیم؟
چطور برای یادگیری زبان چینی ماندرین برنامه ریزی کنیم؟

اما چطور برای یادگیری زبان چینی ماندرین برنامه ریزی کنیم؟

خیلی از مردم در سنگاپور از قبل خیلی خوب به چینی صحبت می کنند. با این حال، یادگیری ماندارین تجاری یک بازی کاملاً متفاوت است. خیلی از مدیران در سنگاپور با زیان چینی آشنا هستند‌. با این حال، افراد متعددی متوجه شده اند که بین آن زبان چینی که هر روز صحبت می کنند -به خصوص در سنگاپور- و چینی تجاری تفاوت وجود دارد. این استفاده از ماندارین را در تجارت روزانه چالش برانگیز می کند.

اما همه چیز از دست نرفته است. مراکز متعددی وجود دارند که شما می توانید در یک دوره ی عالیِ ماندارین در سنگاپور شرکت کنید. اقدام به ثبت نام در چنین مرکزی اولین سطح است که مهارت خود را در چینی با گسترش لغات تجاری به سطح جدید برسانید. تنها مساله که احتمال دارد شما را متوقف کند می تواند زمان باشد. در این جا تعدادی نکات مدیریت زمان آورده شده است که در ایجاد زمان به شما کمک می کند تا ماندارین تجاری را بیاموزید.

هر روز زود شروع کنید

اول وقت هر روز را با کنار گذاشتن کمی زمان برای برنامه ی ریزی یک روز پرحاصل شروع کنید و در نظر بگیرید که یک روز پر حاصل برای شما چگونه خواهد بود. به این ترتیب می‌توانید فعالیت ها را اولویت بندی کنید و مسائل را به حداقل چیزهایی که باید به صورت واقع گرایانه در آن روز انجام دهید محدود می کنید. اما به خاطر داشته باشید که زمان وقفه ها، مسائل اورژانسی و سایر چیزهای غیر قابل پیش بینی را در نظر بگیرید. اگر هدفتان از یادگیری ماندارین برای مقاصد کاری است، مطمئن شوید که زمانی را به تعدادی جلسه ی تمرین خصوصی اختصاص می دهید. به خاطر داشته باشید که یک اینچ زمان مساوی است با یک اینچ طلا اما طلا هرگز نمی تواند زمان از دست رفته را خریداری کند. یا به قول چینی ها –  .寸光阴一寸金,寸金难买寸光

کار ها را به دیگران واگذار کنید

سپردن کارها به دیگران یک هنر است و کسانی که آن را یاد می گیرند می توانند زمان را تحت کنترل بگیرند و نابغه خطاب می شوند. به این معنا نیست که خودتان را خلاص کنید یا از مسئولیت شانه خانه کنید، چون هنوز برای آن کار مسئول هستید. اما اجرای واقعی را به فرد لایق دیگری انتقال می دهید.

سپردن کار به دیگران نشانه ی ضعف هوشی نیست. این شما را قادر می سازد تا روی آنچه خوب بلد هستید تمرکز کنید و نتایج بهتری بگیرید. از همه بهتر، وقتی تفویض نمایندگی می کنید، باعث توانمندسازی دیگران هم می شوید و می توانید کمی زمان آزاد پیدا کنید تا صرف کلاس های ماندارین کنید.

از وقت استراحت خود بیش ترین سود را ببرید

چیزهای غیر قابل اجتناب مخصوصی در زندگی شهری وجود دارند. ترافیک، انتظار در صف همراه بقیه در مطب پزشک. اگر شما برای این زمان برنامه ریزی نکنید، آن را به هدر می دهید. چینی ها این را می دانستند، و گفتند، ‘زمان از دست رفته هرگز بازنمی گردد’ یا 岁月既往,一去不回.

با این حال، شما می توانید فکری برایش کنید. اگر شما در ترافیک هستید، می توانید برنامه ریزی کنید تا به یک پادکست از دوره ی ماندارین خود در سنگاپور گوش کنید و تلفظ و تکیه ی صدای خود را قوی سازید. یا، تلاش کنید و یک کتاب بخوانید و مهارت های ماندارین تحاری خود را قوی سازید.

فعالیت های زمان بر را به پایان روز موکول کنید.

فعالیت هایی مانند چک کردن ایمیل و تعامل در رسانه های اجتماعی، واقعاً وقت گیر هستند. اما ضروری اند و باید انجام شوند. اما به این معنا نیست که آنها را در طول ساعات پر حاصل خود انجام دهید. از آن زمان به منظور انجام کاری که به شما کمک می کند در کارتان پیشرفت کنید مانند یادگیری کسب و کار ماندارین استفاده کنید. بهترین کار این است که این وظایف را به یک بازه ی زمانی مشخص بسپارید که در آن توانایی ذهنی تان تماماً در حال استفاده نیستند.

در نتیجه، این راهنمایی های مدیریت زمان به شما کمک خواهد کرد که بیشترین استفاده را از وقت خود داشته باشید. با این حال، آنچه حائز اهمیت می باشد سطح اولویت شما برای یادگیری زبان ماندارین است. به منظور ورود به بازار گسترده ی چین، مهارت های زبانی شما باید فراتر از شیوه ی معمول 你好 nǐ hǎo  سلام کردن و پذیرش یک کارت بازرگانی با هر دو دست، باشد.