بهترین کشورها برای مهاجرت سال ۲۰۲۴

کشورهایی با بالاترین و راحت ترین مراحل مهاجرت در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به یک کشور همیشه می تواند موضوع چالش برانگیزی باشد. انتخاب اینکه چه کشوری برای مهاجرت می تواند گزینه مناسبی باشد به عوامل زیادی بستگی دارد. برای هر شخص این عوامل میتواند متفاوت باشد و باید به خوبی بررسی شوند.یکی از مهم ترین عواملی که در انتخاب هر کشور برای مهاجرت باید مورد نظر قرار بگیرد این است که این کشور ها تا چه حد محیط بین المللی دارند و فرهنگ مردم آن کشور تا چه حد پذیرش جذب افراد خارجی را داراست. در این مطلب ما با توجه به آمارهای مهاجر پذیری کشور های مختلف به چند مورد از بهترین کشورها برای مهاجرت را از سرتاسر دنیا داشته اند اشاره می کنیم.

بهترین کشور ها برای مهاجرت

لیست کشورهایی با بالاترین میزان پذیرش مهاجر در سال ۲۰۲۴

بر اساس آخرین داده های موجود در سایت world population  می توان کشور هایی که بیشترین میزان مهاجر را پذیرفته اند را دید. اگرچه پذیرش مهاجر معیار های متفاوتی دارد و فاکتور های زیادی در آن موثر است اما داده ها نشان می دهد که این لیست نسبت به سال های گذشته تغییراتی را داشته که باید در برنامه های شما مورد بررسی قرار بگیرد.

کشورها با بیشترین پذیرش مهاجر
کشورها با بیشترین پذیرش مهاجر

آلمان

 در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت در سال های اخیر آلمان در بالاترین رتبه بوده است. باید در نظر گرفت پذیرش مهاجر و همچنین شانس قبولی ویزا عوامل مهمی هستند که در پروسه مهاجرت بسیار اهمیت دارند. آلمان جزو کشور هایی است که همیشه برای مهاجرین جذابیت داشته و روند شفاف پذیرش مهاجرت در این کشور  توانسته این کشور را در رتبه اول در سال ۲۰۲۴ قرار دهد.

استرالیا 

یکی از جذاب ترین کشورهای برای مهاجرت استرالیا است. این کشور جزو بهترین کشورها برای پذیرش مهاجر است و به دلیل آب و هوای مناسب و شرایط و کیفیت زندگی بسیار عالی مقصد بسیاری از مهاجران است. همچنین در سال ۲۰۲۴ این کشور برنامه ها آسان تری برای پذیرش مهاجرین قرار داده است .

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به استرالیا خود را در در سال ۲۰۲۴ ببینید.

کانادا

اگرچه در سال ۲۰۲۳ شرایط  کانادا کمی برای مردم این کشور و مهاجرین جذابیت خود را از دست داد ولی همچنان یکی از ایده ال ترنی کشورها برای مهاجرت است. این کشور پهناور فرصت های بسیاری برای افراد فراهم می کند و همین مسئله باعث شده همچنان مقصد خیلی از افراد باشد. 

سیستم مهاجرت سریع کانادا را بهتر بشناسید.

انگلیس

انگلیس دومین کشور اروپایی از نظر پذیرش مهاجر است. دانشگاه های بسیار خوب انگلیس، کیفیت زندگی بسیار بالا، همچنین فرهنگ وذیرش مهاجر این کشور باعث شده بسیاری از مهاجران برای مهاجرت این کشور را مد نظر داشته باشند. همچنین شانس پذیرش ویزا در انگلیس درصد بالای ۹۵٪ را دارد که شانس بسیار بالایی است.

آمریکا

اولین انتخاب هر شخصی برای مهاجرت به احتمال زیاد آمریکاست. هنوز هم بر اساس امار ها امریکا بالاترین میزان مهاجر را دارد و اگرچه در سال ۲۰۲۳ در رده چهارم قرار گرفته ولی به صورت کلی بالاترین پذیرش مهاجر در دنیا برای امریکا است. تحصیل،زندگی، جغرافیا و اقتصاد منحصر به فرد امریکا بزرگترین دلایل برای مهاجرت به این کشور است.

امارات متحده عربی

امارات یکی از رو به رشد ترین کشور های دنیاست و اقتصاد بسیار قوی این کشور باعث شده بسیاری از مردم دنیا به این کشور مهاجرت کنند. پذیرش نیروی تخصصی یکی از مواردی است که امارات سرمایه گذاری بالایی بر روی آن انجام داده است.

کشورهای دیگر همچون فرانسه، روسیه، دانمارک، سوئد هم جزو کشور هایی هستند که در رتبه های بعدی این لیست قرار دارند.

چه کشوری برای مهاجرت بهتر است؟

اینکه چه کشوری را باید برای مهاجرت انتخاب کرد ممکن است سوال خیلی از شما باشد. بیایید به مهمترین عواملی که در انتخاب یک کشور باید مورد توجه قرار گیرد اشاره کنیم:

آب و هوا

مهم ترین عاملی که در انتخاب یک کشور باید در نظر گرفت آب و هواست. کشور کانادا بسیار سردسیر است پس اگر شما آب و هوای سرد و برفی را دوست ندارید بهتر است سراغ این کشور نروید. یا مثل کشور استرالیا کشوری با آب و هوای گرم و معتدل است و اگر کشوری با آب و هوای معتدل دوست دارید می تواند گزینه خوبی باشد. یکی از مهمترین نکاتی که باعث می شود افراد پس از مهاجرت دلسرد شوند و بخواهند به کشورشان بازگردند آب و هوای آن کشور است.

شرایط پذیرش (درصد قبولی ویزا)

یکی دیگر از عوامل درصد قبولی ویزا و یا پذیرش آن کشور نسبت به تعداد متقاضیان است. ممکن است در برخی موارد یک کشور دارای آب و هوای فوق العاده، اقتصاد قوی و فرهنگ بسیار مناسب باشد اما اگر آن کشور شرایط مناسبی برای پذیرش نداشته باشد و درصد قابل توجهی از متقاضیان را رد کند انتخاب آن کشور چندان منطقی نخواهد بود. در حال حاضر کشور های آلمان، کانادا، استرالیا، فنلاند، سوئد و آمریکا از شرایط پذیرش نسبتا مناسبی برخوردار هستند.

فرهنگ پذیرش مهاجر

یکی دیگر از عوامل در انتخاب یک کشور می تواند فرهنگ آن کشور در پذیرش نیروهای خارجی باشد. کشور هایی که معمولا فرهنگ بسته تری برای مهاجرین دارند ممکن است زندگی را برای مهاجرین سخت کنند. به عنوان مثال کشورهای مثل روسیه و یا رومانی معمولا پذیرش کمتری نسبت به نیروهای خارجی دارند. در عوض کشورهایی مثل آمریکا، آلمان، استرالیا و اکثر کشورهای اروپایی از جامعه بین المللی قابل توجه برخوردارند.

شرایط اجتماعی و اقتصادی

یکی دیگر از عوامل مهم شرایط اقتصادی و اجتماعی آن کشور است. معمولا کشور هایی با اقتصاد های قوی و همچنین جوامعی که دارای یک فضای به دور از تنش و با ثبات هستند معمولا انتخاب بهتری برای مهاجرت هستند.

دلایل شخصی

اگرچه دلایل شخصی در پایان این لیست قرار می گیرد اما یکی از مهم ترین نکات در انتخاب یک کشور برای مهاجرت است. اینکه شما به چه کشوری علاقه داشته باشید، کدام فرهنگ را بیشتر بپسندید، آب و هوای کدام کشور برای شما مناسب تر باشد تماما عواملی هستند که فقط و فقط شخص شما باید تعیین کند تا بتوانید مهاجرت خوب و کاملی داشته باشید.

کدام کشور بیشترین میزان پذیرش مهاجر را دارد؟

امسال کشور های آلمان، استرالیا، کانادا، آمریکا در صدر لیست کشور های با بیشترین میزان پذیرش مهاجر قرار دارند.

چه عواملی در انتخاب کشور برای مهاجرت مهم هستند؟

میزان نرخ ویزا و موفقیت ویزا، آب و هوا، شرایط اقتصادی و اجتماعی و همچنین فرهنگ بین المللی یک کشور میتواند از عوامل مهم برای مهاجرت باشند.