بهترین منابع خودآموزی زبان به صورت آنلاین

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بهترین منابع خودآموزی زبان به صورت آنلاین را از دید یک کارشناس برایتان بیان می کند. پس سعی کنید از آنها بهره ببرید.

بهترین منابع خودآموزی زبان به صورت آنلاین
بهترین منابع خودآموزی زبان به صورت آنلاین

لیستی از بهترین منابع خودآموزی زبان به صورت آنلاین

دوره‌های آنلاین

LINGUALIFT

خود‌آموزی ممکن است نسبت به دوره‌های عادی بسیار مؤثرتر باشد، اما هر از چند گاهی حتی خودآموزان نیز نیاز به پرسیدن سؤال، یا دریافت کلمات انگیزشی و حمایت دارند. همچنین ممکن است نسبتاً خسته‌کننده باشد که به دنبال منابع جدید بگردیم و دریابیم که چگونه بی‌‌آموزیم. LinguaLift محتوای با کیفیت، الگوریتم‌های پیشرفته و مربی‌گری شخصی را با هم ادغام می‌کند تا به زبان‌آموزانِ جدی آن‌چه را که برای موفقیت لازم دارند بدهد.

MANGO

این دوره‌های آنلاین فوق‌العاده متشکل از دروس کوتاهِ تعاملی هستند. سطح میانجی دوستانه و با قابلیت راحتی در استفاده است و برنامه کار مخصوصاً خوبی را در آموزش ترتیب واژگانی جمله از طریق کدگذاری رنگی شهودی و توصیف‌های شفاف ارائه می‌دهد. تنها یک مانع وجود دارد: برای استفاده از این وبسایت به اشتراک یک مدرسه با کتابخانه نیاز دارید.

BABBEL

Babbel شبیه به Duolingo است اما به جای تکیه کردن به الگوریتم‌های خودکار برای تولید تمرین‌های تعاملی، تمام محتوا به درس‌هایی تقسیم شده‌اند که توسط معلمین انتخاب شده‌اند. سودمندی آن دو بخش دارد: اصطلاحات مفید فوری‌تر و گستره‌ی وسیعی در قالب تمرین‌هایی که می‌توانید انجام دهید.

ساخت دایره‌ی واژگانی

ANKI

ANKI از سیستم به اصطلاح «تکرار فاصله‌دار» (به اختصار SRS) استفاده می‌کند تا زمانی را پیش‌بینی کند که دارید آن‌چه را یاد می‌گیرید، فراموش می‌کنید و درست پیش از آن‌که حافظه کلاً محو شود به شما یادآوری می‌کند. با اینکه برنامه‌های SRS بسیار دیگری نیز وجود دارند، جامعه‌ی فعال ANKI و دسته‌ی عظیم فلش‌کارت‌های آن باعث تبدیل این به گزینه‌ای مخصوصاً خوب می‌شوند.

MEMRISE

ANKI یک نسخه‌ی آنلاین دارد اما اگر به همه‌ی امکانات پیشرفته‌ی آن نیاز ندارید و مایل هستید یک واسط دوستانه‌تر و مجوعه‌ی وسیع‌تری از فلش‌کارت‌ها را انتخاب کنید، برنامه‌ی Memrise روش مناسب  برای اقدام به یادگیری واژگان در مرورگرتان می‌باشد. روش‌شناسی آن حول محور میم‌ها یا دستگاه‌های یادیار می‌چرخد که از تصویرسازی ذهنی و ارتباطات برای کمک به شما در به خاطرسپاری یک لغت استفاده می کند.

 

SUPERMEMO

به SuperMemo بعنوان پدربزرگ Anki فکر کنید. وزنیاک الگوریتم SRS اورجینال را ابداع کرد و سیستم فعلی SuperMemo به عنوان پیشرفته‌ترین در نوع خود باقی می‌ماند. شما می‌توانید به صورت رایگان کارت‌های خود را بسازید و نسخه‌ی در حال آمدن نیز همچنین شبیه به Anki گزینه‌های به اشتراک‌گذاری دوره را پیشنهاد می‌کند.

تمرین اسپیکینگ

ITALKI

خودآموزی یک زبان عالیست اما گاهی اوقات خوبست که کلاسی کوچک یا یک برنامه‌ی امتحانی استاندارد داشته باشیم تا درباره‌ی زبان رسمی‌تر تجدید نظری داشته باشیم. Italki جایی است برای پیدا کردن یک معلم خصوصی آنلاین یا شریک گفتگو که دقیقاً این کار را انجام خواهد داد.

FORVO

کاملاً مطمئن نیستید که چگونه کلمه‌ی Yokohama را تلفظ کنید؟ قرار است دوست روسِ مکاتبه‌ای خود را برای بار اول ملاقات کنید و در تقلا برای تلفظ نام کوچکش هستید؟ Forvo یک مجموعه‌ی رایگان از تلفظ برای واژگان هر زبان است و توسط گویشوران داوطلب در سرتاسر دنیا ضبط شده است.

RHINOSPIKE

در موقعیتی نادر که یک لغت خاص در Forvo موجود نمی‌باشد، برنامه‌ی RhinoSpike در خدمت شماست. خیلی راحت لغتی را که در تقلای تلفظ آن هستید وارد کنید و منتظر فرد بومی خیرخواه شوید تا از آن سر دنیا صدای ضبط شده بفرستد. این خدمات مخصوصاٌ برای زبان‌هایی مفید است که تلفظ بسته به لغات اطراف آن و بافت جمله‌ایِ وسیع‌تر تغییر می‌کند.

HELLOTALK

HELLOTALK به شما اجازه می‌دهد تا با گویشوران بومی در سرتاسر دنیا چَت کنید و پیام‌های متنی و صوتی رد و بدل کنید. این سیستم، امکان آسانی برای تصحیح پیام‌های مکتوب دارد، بنابراین بلافاصله بازخورد نوشتار خود را تحویل می‌گیرید. HelloTalk در هنگام ضبط پیام‌های صوتی از استرس یک مکالمه‌ی آنی می‌کاهد ( با اینکه اگر بخواهید می‌توانید با مردم تماس بگیرید) و گذشته از آن، HelloTalk یک دیکشنری داخلی دارد.

تمرین ریدینگ

READLANG

مفهوم بنیادین (که هر متن را در زبان مقصد باز کنید، لغاتی را که قبلاً ندیده‌اید علامت بگذارید، پیشرفت خود را پی بگیرید) چیز جدیدی نیست اما تفاوت در اینجاست که برنامه‌ی جدید Readlang رایگان، سبک و با طراحی بهتری نسبت به همه‌ی رقیبانش است. اگر کاربر گوگل کروم هستید، ابتدا از نصب اکستنشن برای Readlang اطمینان حاصل کنید.