بهترین منابع گرامری برای مدرسین زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بهترین منابع گرامری برای مدرسین زبان اشاره می کند و آنها را برای استفاده برای زبان آموزان بسیار پیشنهاد می دهد. با ما باشید تا با این منابع آشنا شوید.

بهترین منابع گرامری برای مدرسین زبان
بهترین منابع گرامری برای مدرسین زبان

اما بهترین منابع گرامری برای مدرسین زبان چه مواردی هستند:

۱- کمکهای تصویری

اگر دانش آموزان شیوه ی عملکرد دستور زبان را مجسم کنند، قادر خواهند بود تا ساختار جمله را درک کنند. برای مثال یک تصویر اطلاعاتی در سایت Copyblogger.com توضیح میدهد که زمان حال ساده چیست. جمله ی مثالی آنهای اینست: «زمانی است که درباره ی واقعیت ها مانند طلوع خورشید صحبت می کند.»

۲- دوره های آنلاین

بر اساس وبسایتش، Grammar Challenger به دانش آموزان کمک می کند «پنجاه تا از سخت ترین کاربردهای گرامر، نقطه گذاری و کلمه را یاد بگیرند. یک توضیح تصویری همراه با هر نکته وجود دارد. همچنین چهارصد پرسش تمرینی هم وجود دارد. چه این دوره ی آنلاین را انتخاب کنید یا یکی دیگر را، مطمئن شوید که فرصتهای زیادی برای دانش آموزان وجود دارد تا آنچه را میاموزند یاد بگیرند.

۳- فعالیتهای تعاملی تخته وایتبورد

پروژه های تخته وایتبورد در صفحه ی نمایش کامپیوترتان یا تخته ی پاکشوی وایتبورد. دانش آموزان می توانند این تصاویر را دیده و با آنها تعامل کنند، بازی کنند، تایپ کنند یا سایر تسکهای کامپیوتری را انجام دهند. بر اساس انجمن ملی آموزش: «تکنولوژی به معلمین اجازه می دهد جریانهای چندگانه ی اطلاعاتی را در داخل درسهای منسجم فردی برای دانش آموزانشان به کار ببرند. تخته وایتبوردهای تعاملی فرصتی فوق العاده را پدید می آورد برای ساختن محیط کلاسی که در آن دانش آموزان با شیوه های یادگیری مختلف میتوانند شرکت کرده و از یکدیگر یاد بگیرند.»

۴- بازی ها

چه می شود اگر دانش آموزان بتوانند همزمان با یادگیری بازی هم بکنند؟ یک بازی در وبسایت British Council یاد می دهد که چگونه جملات را با استفاده از زمانهای حال ساده و استمراری بسازیم. یک تایمر سرعت دانش آموزان را همزمان با تلاش آنها برای قرار دادن یک جمله در ترتیب منطقی اندازه می گیرد. معلمان دقت کنند: برخی عرفهای گرامر انگلیسیِ بریتانیایی از آمریکایی ها متفاوت هستند.

۵- پلان های درسی

اگر به دنبال راهی مؤثر برای یاد دادن نکته ای گرامری می گردید، سایر معلمین خوشحال می شوند تا آنچه برای خودشان نتیجه بخش بوده را به اشتراک بگذارند. در مدرسه خود به دنبال برنامه های درسی آنلاین باشید. یک وبسایت که معملمین در آن ایده هایشان را به اشتراک می گذارند TeachersPayTeachers.com است. با اینکه برخی معلمین برنامه های درسی و ورقه های کاری خود را می فروشند، بسیاری هم رایگان هستند.