بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی اشاره می کند. شاید بهترین راه آموزش زبان ایتالیایی از دید هر شخصی متفاوت باشد اما بدون شک این روش ها برای همه زبان اموزان بسیار کاربردی هستند. پس با ما همراه باشید.

بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی
بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی

بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی را ببینید:

شروع کنید به مطالعه

وقتی شما شروع کردید به جستجوی آنلاین (و این وبسایت را پیدا کردید) از قبل مهم ترین گام را برای یادگیری برداشتید چون ضروری ترین مساله شروعِ مطالعه است! و اگر چه منابع زیادی در بازار موجود هستند، تا زمانی که شما یک برنامه ی مطالعه ی مداوم را حفظ کنید هر روشی مناسب است.

منابع یادگیری خود را انتخاب کنید

پس به محض این که شما مقدار زمان واقع گرایانه ای را انتخاب کردید تا هر روز بتوانید آن را به مطالعه ی زبان ایتالیایی اختصاص دهید، آن گاه خواندن یک کتاب ایتالیایی، شرکت در یک دوره ی زبان در دانشگاه یا مدرسه ی بومیِ زبان، کامل کردن تمرین های کتاب کار، گوش کردن به پادکست یا mp3، یا صحبت کردن با یک گویشور ایتالیاییِ بومی همگی حساب می شوند.

اهداف خود را تعریف کنید

بسیاری از مردم تمایل به مکالمه را با تمایل به روان صحبت کردن اشتباه می‌گیرند. تمام نکته‌ی صرف این‌همه زمان برای یادگیری ایتالیایی در این است که بتوانید با افراد واقعی مکالمات واقعی داشته باشید، پس همزمان که منابع یادگیری را انتخاب می‌کنید این را در نظر داشته باشید. چیزهایی را پیدا کنید که عملی هستند و زبانی را ارائه می‌کنند که می‌توانید با آدم‌های واقعی به کار ببرید.

همیشه طبق روتین خود عمل کنید

هر روز کمی وقت صرف ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و گوش دادن به زبان ایتالیایی کنید تا به زبان مقصد عادت کنید. آهسته اما با اطمینان، اعتماد به نفس‌تان در برابر شرکای زبانی بیشتر می‌شود، لهجه‌ی شما کمتر می‌شود، دایره واژگان‌تان گسترش می‌یابد و به زبان ایتالیایی مکالمه خواهید کرد. شاید حتی شروع به ایتالیایی صحبت کردن با دستان‌تان کنید!

در آخر، رفتن به ایتالیا تجربه‌ی غوطه‌ورسازی عمیقی خواهد داشت که فوق‌لعاده است، مخصوصاً وقتی در منزل خانواده‌ای بومی زندگی کنید که به واقع غذای ایتالیایی بخورید، به ایتالیایی نفس بکشید و (ان شالله) به ایتالیایی خواب ببینید. اما همانطور که می‌دانید مسافرت‌ها پایان می‌یابند، و انسان‌ها آنچه را آموخته‌اند به راحتی فراموش می‌کنند. پس اگر واقعاً می‌خواهید به سطحی برسید که بتوانید مکالمه کنید، وفادار ماندن به روتین کلید کار شماست.