زبان ایتالیایی تا چه حد محبوب است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش زبان ایتالیایی را به روش های متفاوت انجام می دهد. اما زبان ایتالیایی تا چه حد محبوب است؟ آیا این زبان ایتالیایی دوستداران زیادی در دنیا دارد؟ پس با ما همراه شوید.

زبان ایتالیایی تا چه حد محبوب است؟
زبان ایتالیایی تا چه حد محبوب است؟

بیایید ببینیم زبان ایتالیایی تا چه حد محبوب است؟

چه تعداد گویشور ایتالیایی وجود دارند؟

ایتالیایی یک زبان‌ هند و اروپایی است. بر اساس گزارش Ethnologue: Languages of Italy، ۵۵٫۰۰۰٫۰۰۰ گویشور ایتالیایی در ایتالیای وجود دارند. این شامل افرادی است که در ایتالیایی و انواع آن دوزبانه هستند . همچنین آن‌هایی که ایتالیایی زبان دوم‌شان است. ۶٫۵۰۰٫۰۰۰ نفر دیگر هم در کشورهای دیگر وجود دارند.

ایتالیایی در کجا صحبت می‌شود؟

بجز ایتالیا، زبان ایتالیایی در ۳۰ کشور دیگر صحبت می‌شود، شامل:

آرژانتین، استرالیا، بلژیک، بوسنی و هرزگوین، برزیل، کانادا، کرواسی، مصر، اریتره، فرانسه، آلمان، اسرائیل، لیبی، لیختن‌اشتاین، لوکزامبورگ، پاراگوئه، فیلیپین، پورتو ریکو، رومانی، سان مارینو، عربستان صعودی، اسلوونی، سوئیس، تونس، امارات متحده‌ی عربی، بریتانیا، اروگوئه، ایالات متحده‌ی آمریکا، ایالت واتیکان.

ایتالیایی همچنین به عنوان زبان رسمی کرواسی، سان مارینو، اسلوونی و سوئیس شناخته شده است.

گویش های اصلی ایتالیایی چیست؟

گویش های ایتالیایی (تنوعات منطقه ای) و گویش های ایتالیا (زبان های بومی مجزا) وجود دارد. برای وخیم تر کردن اوضاع، عبارتِ dialetti italiani اغلب برای توصیف هر دو پدیده استفاده می شود. گویش های اصلی (تنوعات منطقه ای) ایتالیایی شامل این ها هستند: toscano, abruzzese, pugliese, umbro, laziale, marchigiano centrale, cicolano-reatino-aquilano, molisano.

چه زبان های دیگری در ایتالیا صحبت می شوند؟

زبان های بومیِ مجزای مختلفی در ایتالیا وجود دارد، که شامل این ها هستند:

emiliano-romagnolo (emiliano, emilian, sammarinese)، friulano (اسامی جایگزین شامل furlan, frioulan, frioulian, priulian)، ligure (lìguru)، lombardo، napoletano (nnapulitano)، piemontese (piemontéis)، siciliano (sicilianu)، veneto (venet)، sardarese (زبان ساردنیِ مرکزی که به عنوان sard یا logudorese هم شناخته می شود) و sardu (زبان ساردنیِ جنوبی که به عنوان campidanese یا campidese هم شناخته می شود).

مساله ی جالب درباره ی این زبان های تابع این است که احتمال دارد یک شخص ایتالیایی حتی قادر نباشد تا آن ها را متوجه شود. گاهی، آن ها این قدر از زبان ایتالیاییِ استاندارد منحرف می شوند که کاملاً به زبان دیگری بدل می شوند. احتمال دارد که آن ها در مواقع دیگر شباهت هایی با ایتالیایی مدرن داشته باشند اما تلفظ و الفبا کمی متفاوت است.