بهترین روش شروع یادگیری زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده انواع مختلفی از دوره های آموزش زبان روسی در ایران می باشد. اما بهترین روش شروع یادگیری زبان روسی را از دید کارشناسان در زیر اشاره می کنیم. پس با ما همراه باشید.

بهترین روش شروع یادگیری زبان روسی
بهترین روش شروع یادگیری زبان روسی

به بهترین روش شروع یادگیری زبان روسی توجه کنید:

گرامر پایه را مطالعه کنید. برای این که به درستی به هر زبانی صحبت کنید، باید گرامر مخصوص آن زبان را مطالعه کنید. گرامر روسی در ابتدا برای گویشور انگلیسی می تواند کاملاً هراس آور جلوه کند، که این به دلیل مفاهیم گرامری ناآشنا مانند جنسیت و سیستم دستور زبانی است. اگرچه به آن اجازه ندهید تا کار شما را به تعویق بیندازد ، به محض این که شما گرامر را بیاموزید، خواهید فهمید که روسی زبانی بسیار مستقیم و پرمعنا است!

  • سیستم دستور زبانی: ۶ مورد در سیستم دستور زبان روسی وجود دارد، حالت فاعلی، حالت مفعولی، حالت مفعولی غیرصریح حقیقی، حالت مضاف الیه، حالت بایی و حالت حرف اضافه. به بیان ساده، دستور زبان مجموعه ای از حالت پایانیِ لغات است که برای نشان دادن عملکرد و ارتباط با لغات دیگر در جمله به کار می رود.
  • جنسیت: مشابه خیلی از زبان های دیگر، هر اسم در زبان روسی به یک جنسیت اختصاص داده می شود. اسامی روسی به سه جنسیت مجزا تقسیم می شوند: مذکر، مونث، و خنثی. گاهی حدس زدن جنسیت یک اسم راحت است، چون به جنسیت فیزیکی مرتبط است – برای مثال، در زبان روسی لغت پدر مذکر است و لغت مادر مونث است. با این حال، جنسیت اسامی زیادِ دیگری قراردادی قلمداد می شود – برای مثال، لغت روسی “خانه” مذکر است، در حالی که لغت روسی “در” مونث است. خوش بختانه برای زبان آموزان روسی، معمولاً امکان پذیر است که جنسیت یک اسم داده شده را با هجیِ آن بگویند.
  • افعال: یک چیز خوب درباره ی زبان روسی این است که افعال فقط ۳ زمان دارند – گذشته، حال و آینده. افعال روسی بسته به نهاد، حالت پایانی خود را تغییر می دهند. گاهی این در انگلیسی رخ می دهد، اما نه خیلی زیاد. (برای مثال: I work, he works). دو الگوی صرف (یا حالت پایانی) وجود دارد که به عنوان صرف اول، و صرف دوم شناخته می شوند. همچنین تعدادی افعال بی قاعده وجود دارند که فقط باید یاد گرفته شوند.