تفاوت زبان بریتانیایی و آمریکایی

تفاوت زبان بریتانیایی و آمریکایی
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همواره با این پرسش از سوی زبان آموزان روبرو بوده است ؟ تفاوت زبان بریتانیایی و آمریکایی چیست؟ اگرچه لهجه های زیادی برای زبان انگلیسی وجود دارد اما همیشه جنگ بر سر این دو گونه بوده است. قبل از هر چیز یک قانون نا نوشته را در مورد تفاوت زبان بریتانیایی و آمریکایی بدانید که حتی اکثر مردم آمریکا به آن صورت فکر می کنند:
زبان برتانیایی با کلاس تر و با پرستیژ تر از زبان آمریکایی به نظر می رسد.

تفاوت زبان بریتانیایی و آمریکایی
تفاوت زبان بریتانیایی و آمریکایی

اما اگر بخواهیم علمی تر به این تفاوت ها بین British Vs. American توجه کنیم باید دقیق تر به این دو نگاه کنیم. موسسه زبان ایران آکسفورد تفاوت های اصلی این دو را بیان می کند:
تفاوت در تلفظ
اولین نکته ای که در تقابل این دو زبان توجه را جلب می کند تلفظ آنهاست. تلفظ برتانیایی هم از نظر تلفظ حروف صدادار ، حروف بی صدا ، استرس و Intonation با زبان آمریکایی متفاوت است. از تلفظ حرف R تا صدای A که نزدیک به O می باشد. باید سعی کنید صحبت هایتان را با یک لهجه انجام دهید هر چند ترکیبی از دو زبان بریتانیایی و آمریکایی هم ایرادی ندارد.
تفاوت در گرامر
به عنوان مثال در زبان بریتانیایی زمان حال کامل Present Perfect برای اتفاقی است که در گذشته نزدیک اتفاق افتاده و اثرش در حال حاضر است. به عنوان مثال :
I’ve lost my wallet. Can you help me find them?
اما در زبان آمریکایی علاوه بر گزینه بالا جمله پایین نیز درست است:
I lost my wallet. Can you help me find them?
تفاوت زبان بریتانیایی و آمریکایی در این است که زبان بریتانیایی گزینه دوم را درست نمی داند و ولی زبان آمریکایی هر دو گزینه را بدون مشکل می داند.
واژگان vocabulary
مثال های زیادی را می توان در این بخش آورد. به عنوان مثال در American کلمه Mean به معنی عصبانی و یا بد اخلاق معنی می شود ولی در British به معنی خصیص معنی می شود. مثال های بسیار زیادی را می توان در این مورد پیدا کرد. بهترین کار این است که دیکشنری را تهیه کنید که تفاوت زبان بریتانیایی و آمریکایی را در بر داشته باشد.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد زبان مردم بریتانیا و انگلیسی بریتانیایی را علاوه بر همراه American به شما آموزش می دهد و شما می توانید انتخاب کنید که چه لهجه ای را بیشتر دوست دارید.