آیلتس لایف اسکیلز | منابع Life Skills 2024

آیلتس لایف اسکیلز سال ۲۰۲۴ را بهتر بشناسید

آیلتس Life Skills توسط سازمان ویزا و مهاجرت انگلیس UKVI برای خانواده افرادی که در انگلیس زندگی می کنند طراحی شده است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش راهنمای کامل آیلتس لایف اسکیلز به همراه آخرین تغییرات سال ۲۰۲۴ و منابع آیلتس Life Skills 1402-1403 و.. تاریخ های برگزاری امتحان و نحوه ثبت نام را به شما ارائه می دهد. همچنین بهترین مراکز آیلتس لایف اسکیلز نیز در ایران برایتان معرفی می شوند.

ویدیو اطلاعات مهم آزمون آیلتس لایف اسکیلز

آیلتس لایف اسکیلز چیست؟

IELTS Life Skills یا آیلتس مهارت های زندگی آزمونی است که تنها دو مهارت Listening و Speaking شما مورد ارزیابی قرار می دهد. این امتحان به شکل یک مصاحبه رو در رو است و سوالات متناسب با سطح مورد نظر شما پرسیده می شوند.

کشور انگلیس بعد از تغییرات قوانین مهاجرتی و امنیتی خود در سال ۲۰۱۵ این امتحان را نیز به دو نوع قبلی آیلتس جنرال و آکادمیک اضافه کرده است. این آزمون بر اساس سطح بندی CEFR اروپا است و در سه سطح A1, A2, B1 وجود دارد. (توجه داشته باشید سطح A2 فقط در انگلیس برگزار می شود).

چه کسانی به Life Skills نیاز دارند؟

به طور ساده می توان گفت همه کسانی که قصد مهاجرت با نسبت خانوادگی به انگلیس دارند به مدرک لایف اسکلیز نیاز دارند. اما شاید بپرسید مهاجرت با نسبت خانوادگی چیست؟

بر اساس اعلام سازمان مهاجرت و ویزای انگلیس اگر شخصی بخواهد با شخصی که در انگلیس زندگی می کند ازدواج کند، باید حتما مدرک Life Skills را بگیرد. همچنین کسانی که می خواهند به دیدن و زندگی (به مدت محدود یا نامحدود) در کنار دیگر اعضای خانواده خود بروند (مثل پدر یا مادر) باید حتما این مدرک را داشته باشند. این سیستم Family Root Immigration نام دارد.

به شما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه امتحان خود را انتخاب کنید، حتما مطلب آزمون ایلتس را ببنید تا بتوانید از بین ازمون های آیلتس مختلف انتخاب درست را داشته باشید.

نحوه برگزاری امتحان Life Skills

در این تست برای سطح A1 و A2 دو بخش و برای سطح B1 سه بخش وجود دارد. دو قسمت اول در هر دو آزمون مشترک هستند. شما در روز جلسه آزمون لایف اسکیلز به همراه یک ممتحن آیلتس لایف اسکیلز و یک داوطلب دیگر مثل خودتان در جلسه حضور پیدا می کنید. ممتحن یا Examiner سعی می کند مهارت شما در اسپیکینگ و لیسنینگ را بسنجد.

اما سوال خیلی ها این است که چرا باید این تست را با داوطلب دیگری انجام دهد. توضیح British Council این است که بهترین راه سنجش توانایی برقراری ارتباط در شخص گذاشتن دو داوطلب با یک سطح برای یک بحث یا discussion است. البته این موضوع هم می تواند یک نوع فرصت برای شما باشد و هم یک نوع تهدید. برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را در این آزمون بگیرید باید نکات مختلف این آزمون را به خوبی بشناسید.

ویدیو نمونه واقعی جلسه آیلتس لایف اسکیلز

ویدیو نمونه آزمون واقعی IELTS Life Skills

مدت زمان لایف اسکیلز

این جلسه حدود ۱۶ تا ۲۲ دقیقه (بسته به سطحی که می خواهید) زمان می برد. توجه داشته باشید که هیچ وقت استراحتی بین قسمت های مختلف آزمون نیست.
و روال این جلسه به صورت زیر است:

 • در سطح A1 حدود ۱۶ تا ۱۸ دقیقه
 • در سطح A2 حدود ۱۸ تا ۲۰ دقیقه
 • در سطح B1 حدود ۲۲ دقیقه

بخش اول Part 1

از شما سوالاتی در مورد زندگی روزمره پرسیده می شود و شما باید بتوانید به این سوال ها جواب دهید. موضوعاتی که از شما پرسیده می شود معمولا از موارد زیر هستند:

 • تجربیات شخصی و جزییاتی در مورد زندگی شخصی، خانواده و دوستان شما
 • خرید کردن
 • کار کردن
 • تفریحات و سرگرمی شما
 • موضاعت مربوط به سلامت شما
 • حمل و نقل عمومی
 • آب و هوا
 • خانه داری

بخش دوم Part 2

در قسمت دوم Listening و هم Speaking را با هم ادغام می کند. داوطلب باید به یک CD گوش دهد و جواب هایش را بلند بیان کند. ( داوطلبین می توانند در حین پخش CD یادداشت بردارند). بعد از انجام این کار در مورد همان موضع صحبت انججام می شود.

بخش سوم Part 3 (فقط برای سطح B1)

در این بخش توانایی شما در برقراری ارتباط با داوطلب دیگر ارزیابی می شود. شما باید از داوطلب دیگر سوالاتی بپرسید و به سوالات یکدیگر جواب دهید و بتوانید منظور خود را به شخص برسانید.

نمره بندی تست life Skills

این تست همانطور که گفته شد در سه سطح بر اساس CEFR یعنی سطح A1, A2, B1 برگزار می شود. سطح A1 ساده ترین سطح و سطح B1 سخت ترین سطح این امتحان است.

اعلام نتیجه Life Skills

نتیجه آزمون “قبول یا رد” یا Pass or Fail می باشد. یعنی شما یا قبول خواهید شد و یا نه و نمره دیگری وجود ندارد.

معمولا نتیجه امتحان طی ۷ روز به داوطلب اعلام می شود.


تاریخ های برگزاری امتحان لایف اسکیلز ۲۰۲۴

این ازمون در حال حاضر در ایران امکان برگزاری را دارد. برای اینکه تاریخ های دقیق امتحان Life Skills را بدست آورید می توانید از طریق لینک زیر روزهای برگزاری IELTS Life Skills را ببنید.

برای دیدن تاریخ های برگزاری آزمون آیلتس لایف اسکیلز کلیک کنید.

منابع آزمون آیلتس لایف اسکیلز سال ۲۰۲۴

برای آمادگی در تست Life skills شما نیاز به منابع معتبر و به روز دارید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مهم ترین منابع امتحان لایف اسکیلز را برای شما معرفی می کند. همچنین شما می توانید این منابع را به رایگان دانلود کنید و از آنها برای آموزش بهتر استفاده کنید.

برای مدتی کوتاه پک اموزش لایف اسکیلز ایران آکسفورد و منابع به صورت رایگان برای داوطلبین ارسال می شود. برای دریافت منابع به صورت رایگان فرم زیر را پر نمایید تا منابع برایتان ایمیل شود.

IELTS Life Skills
IELTS Life Skills

نمونه سوالات آزمون ایلتس لایف اسکیلز

شما باری آمادگی در امتحان Life Skills به نمونه سوالات آن نیازدارید. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آخرین نمونه سوالات Life Skills را بار یدانلود در اختیار شما قرار می دهد.

برای دانلود نمونه سوالات آزمون آیلتس لایف اسکیلز کلیک کنید.

آموزش آیلتس Life Skills

شما می توانید کلاس های آزمون آیلتس لایف اسکیلز را در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با کیفیت و شرایط عالی تجربه کنید. ما علاوه بر مشاوره و تعیین سطح رایگان که در اختیار شما قرار می دهیم، امکانات زیر را به صورت رایگان در کلاس ها برای شما فراهمی می کنیم:

 • آموزش تضمینی IELTS Life Skills
 • آزمون آزمایشی رایگان
 • مشاوره مهاجرتی برای انتخاب نوع و سطح آزمون
 • ثبت نام آیلتس لایف اسکیلز

آموزش تضمینی IELTS Life Skills در ایران آکسفورد به چه صورت انجام می شود؟

ما جهت اطمینان بخشیدن به داوطلبین از نحوه و کیفیت تدریس خودمان، به شما ضمانت نامه کتبی ارائه می دهیم که در صورت عدم قبولی در آزمون هزینه به شما بازگردانده می شود. همچنین در طی دوره در صورت عدم رضایت از استاد، جلسات برای شما رایگان می شوند.

آزمون آزمایشی رایگان

ما برای داوطلبین خود ۳ مرحله به صورت کاملا رایگان امتحان MOCK یا آزمایشی را برگزار می کنیم. در این امتحان ها شما به شرایط یک جلسه تست واقعی آشنا می شوید و می توانید بر استرس خود غلبه کنید.