آزمون CPE کمبریج

آزمون CPE کمبریج
Certificate of Proficiency in English بالاترین مدرک زبان انگلیسی از دید دانشگاه کمبریج است. به قول خود دانشگاه کمبریج آزمون CPE اثبات توانایی منحصر به فرد شما در زبان انگلیسی است. آزمون CPE در ایران یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های آمادگی این تست را برگزار می کند و اگر شما نیز می خواهید بگویید سطح شما در زبان انگلیسی استثانایی است می توانید با شرکت در این کلاس ها آن را اثبات کنید.

آزمون CPE کمبریج
آزمون CPE کمبریج

در آزمون CPE در ایران به دو صورت کاغذی و کامپیوتری طراحی شده است. در آزمون موارد زیر آورده می شوند:
Reading : هفت قسمت و ۵۳ سوال و یک ساعت و نیم زمان. باید در آزمون CPE کمبریج در این قسمت باید اثبات کنید که به راحتی می توانید با متون علمی ، تخیلی ، داستان ، ژورنال های علمی ، روزنامه ها و دستورالعمل های مختلف کنار بیایید.
Writing : دو قسمت در یک ساعت و نیم. باید بتوانید مقاله ( essay ) ، گزارش و … را به خوبی بنویسید.
Listening : چهار قسمت و در زمان ۳۰ دقیقه. موارد سخنرانی ها ، گزارش ها و کنفرانس های علمی را متوجه شوید و به سوالات مربوط به آن پاسخ دهید.
Speaking :سه قسمت و حدود ۱۶ دقیقه. در یک مصاحبه رو در رو باید به سوالات مختلف جواب بدهید.
بر طبق گفته خود سایت دانشگاه کمبریج از ژانویه ۲۰۱۵ نمرات بر طبق CEFR و طبقه بندی خود دانشگاه کمبریج ارائه می شوند. اگر شما بتوانید نمره قبولی را کسب کنید مدرکی در پایان از دانشگاه کمبریج به شما اعطا می شود. کسانی که Grade A,B,C را کسب می کنند یعنی نمراه ای بین ۲۰۰ تا ۲۳۰ را می گیرند می توانند مدرک را دریافت کنند که نشان دهنده سطح C2 می باشد.
اگر شما هم به سطح زبان خود مطمئنید پس می توانید در کلاس های آزمون CPE کمبریج در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد شرکت کنید.