آزمون TestDaF آلمانی

آزمون TestDaF آلمانی
TestDaF یا Test Deutsch als Fremdsprache آزمون استاندارد زبان آلمانی است که برای افرادی که زبان مادری آنها آلمانی نیست طراحی شده است. اهداف آزمون کاملا آکادمیک است و برای دانش آموزانی است که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند. آزمون توسط موسسه TestDaF – Institut در بیش از ۹۵ کشور جهان برگزار می شود. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش آزمون TestDaF در ایران برای داوطلبین اطلاعات این تست را ارائه می دهد.

آزمون TestDaF
آزمون TestDaF

مواد آزمون TestDaF
در این تست سوالات Listening Comprehension, reading Comprehension, writing, Speaking وجود دارد. یعنی هر چهار مهارت اصلی شما در زبان آلمانی مورد سنجش قرار می گیرد. خوشبختانه دانشگاه های آلمان مدرک آزمون TestDaF را به راحتی برای اثبات سطح شما قبول می کنند.
سطح بندی آزمون TestDaF
این آزمون در سه سطح زبان آموزان را طبقه بندی می کند. TDN3,4,5 که معادل سطح B1,B2,C1 سطح بندی CEFR اروپا می باشد. خوشبختانه مدرک این آزمون مادام العمر است و مانند آزمون های آیلتس یا تافل محدود نمی باشد.
پذیرش دانشگاه های آلمان
دانشگاه های آلمان برای پذیرش زبان آموزان حداقل سطح TDN 4 یا همان سطح B2 را از زبان متقاضیان می خواهد. تقریبا برای تمام دانشگاه های آلمان این سطح ابتدایی ترین سطح ممکن برای پذیرش است.
نمونه آزمون TestDaF
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به طور میانگین از هر زبان آموز متقاضی برای شرکت در تست ، ۴ مرحله نمونه آزمون و یا آزمون آزمایشی می گیرد. این کار باعث آمادگی بیشتر و آشنایی داوطلبین با آزمون می شود.
محاسن و معایب آزمون TestDaF
مقبولیت در تمامی دانشگاه های آلمان
سنجش جداگانه مهارت ها
ارسال سه هفته ای مدرک پس از شرکت در امتحان
نامحدود بودن دیپلم زبان از نظر زمانی
عدم محدودیت در تعداد شرکت در آزمون
البته معایبی هم وجود دارد که می توان به نکات زیر اشاره کرد:
قیمت نسبتا بالای آزمون
برگزاری قسمت گفتاری از طریق کامپیوتر که ممکن است برای برخی چندان خوشایند نباشد.
برای شرکت در دوره های آموزش آزمون TestDaF آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با تلفن های موسسه تماس بگیرید.