کتاب های زبان چینی سطح متوسط

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان چینی در ایران می باشد. برای زبان آموزانی که در سطح زبانی متوسط زبان چینی هستند یکی از بهترین موارد می تواند کتاب های زبان چینی سطح متوسط و متون واقعی زبان چینی باشد. منظور از متون واقعی همان کتاب هایی است که افراد در کشور چین هم از آنها استفاده می کنند مثل مجلات ، کتاب ها و روزنامه ها.

کتاب های زبان چینی سطح متوسط
کتاب های زبان چینی سطح متوسط

چه جور کتاب های زبان چینی سطح متوسط برای ما مناسب است؟

سطح متوسط تا موقعی که شما به متن علاقه مند باشید مفید است. متاسفانه به بیش تر زبان آموز ها حق انتخاب زیادی در زبان چینی داده نمی شود. به یکی از نظرات زبان اموزان چینی که در زیر آورده شده است توجه کنید:

بعد از تقریبا چهار ماه، من فقط متون معتبر چینی خواندم، بیش تر از (ریدرز) استفاده کردم که به طور مخصوص لیست های لغات آماده داشت. موضوعات از تاریخ گرفته تا سیاست و ادبیات متنوع بودند. ناگهان جهانی فریبنده در زبان اصلی به روی من باز شد. سری های شگفت انگیز Yale-in-china، ‘خواندن ادبیات معاصر چینی’ تعداد گسترده ای از مقالات، نمایش نامه ها، گفته های سیاسی، و داستان های کوتاه از نویسنده های برجسته، متفکران و شخصیت های سیاسی اوایل قرن ۲۰ در چین را در اختیار گذاشت.

وقتی به سطح میانی برسید با طولانی‌ترین و مهمترین بخش تکلیف خود روبرو می‌شوید. حالا می‌خواهید که به خوبی زبان را صحبت کنید. شما نیاز دارید که از توانمند بودن در بیان یکسری چیزها در یک شرایط اجتماعی محدود به توانمندی در استفاده از زبان بعنوان یک راه عملی در برقراری ارتباط در موقعیت‌های مختلفی که تحت تسلط شما نیستند استفاده کنید. انجام این مسئله نیازمند تعهد به ریدینگ و لیسنینگ تا حدی زیاد و برای محتوای زیاد زبانی است. اگر محتوا جالب باشد، از فرآیند یادگیری لذت خواهید برد و عملکر خوبی خواهید داشت. مکالمات ساختگی . محتوای غیر جذاب برای یادگیری بزودی به آخر عمر مفید خود می‌رسند. خوشبختانه امروزه ما قادر هستیم که در مطالعه‌ی زبان های مختلف زود به سراغ محتوای پرمعنی برویم.

در یادگیری زبان به جایی می‌رسید که باید یک کتاب کامل را به زبان جدید مطالعه کنید. در اغلب برنامه‌های زبان‌آموزی زبان آموز مجبور است با چکیده‌های کوتاه سر و کار داشته باشد. به پایان رساندن یک کتاب کامل مانند صعود به بالای قله می‌ماند. امروزه با وجود متون الکترونیکی، ساده‌تر شده است که با محتوای واقعی دست و پنجه نرم کنیم، با دیکشنری دنبال معانی بگردیم و کلمات و عبارات را برای یادگیری سیستمی ذخیره کنیم.

برای اینکه دسترسی بیشتری به کتاب های زبان چینی سطح متوسط داشته باشید می توانید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.