اهمیت یادگیری زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اهمیت یادگیری زبان چینی و هم چنین امتیازز هایی که یک شخص مسلط به زبان چینی در محیط کار و دنیای امروز دارد را بارها برای زبان آموزان شروح و توضیح داده است. امروز به چند مورد از مهم ترین موارد ان اشاره می کنیم.

اهمیت یادگیری زبان چینی
اهمیت یادگیری زبان چینی

اهمیت یادگیری زبان چینی چیست؟

۱- چینی زبانی است که بیش ترین گویشور را دارد

اگر شما در سنگاپور زندگی می کنید، یادگیری زبان چینی مهم است. سنگاپور یکی از کشورهایی است که در حکمِ گسترشِ مِلک سریع ترین شکوفایی را دارد، و بیش ترین توسعه دهنده ها اهل چین هستند. چرا زبانی را یاد نگیرید که آن ها بهتر متوجه می شوند؟

۲- چینی زبان جهانگردی و تجاری است

هر روز، ما به طور مدام با محصولاتی روبه رو می شویم که در چین ساخته شده اند. در واقع، بازار چین تمام جهان را گرفته است. اگر شما به دنبال این هستید تا به بهترین محصولاتِ چین دسترسی پیدا کنید، چرا زبان چینی یاد نگیرید؟ دوماً، گردشگران زیادی در سنگاپور هستند که اهل چین هستند. اگر شما در صنعت جهانگردی به فعالیت مشغول هستید، صحبت و فهم مقداری از زبان بومی آن ها همیشه چیز خوبی است.

۳- برای فهم فرهنگ و تاریخ چین

اگر شما به یادگیری و دانش بیش تر درباره ی فرهنگ و تاریخ چین علاقه دارید، باید اصول زبان را بیاموزید. به محض این که شما آن را انجام دادید، قادر خواهید بود تا بیش تر با تاریخ چینی ارتباط پیدا کنید و ارتباطات بهتری را با مردمی با پس زمینه ی چینی داشته باشید.

۴- حالتی از تمرین برای مغز است

بر مبنای تعدادی از تحقیقات، یادگیری زبان چینی از آن قسمت از مغز بهره می برد که معمولاً موقع یادگیریِ هر زبان دیگری استفاده نمی شود. از آن جا که چینی به دلیل اصوات و کاراکترهایش زبان سختی است، شما در مقایسه با یادگیری هر زبان دیگری بیش تر از مغز خود استفاده خواهید کرد. گفته می شود مردمی که زبان ماندارین را می آموزند از هر دو لوب گیجگاهی راست و چپ استفاده می کنند در حالی که گویشوران انگلیسی فقط از آخری استفاده می کنند. اگر برنامه ی شما یادگیری زبان نوشتاری چینی است، تشخیص بصری و مهارت های محرکی خود را به خوبی تقویت خواهید کرد. این باعث می شود تا ذهن شما در طول روز بهتر کار کند، و همیشه تیزبین و هشیار باشید. در مجموع گفته می شود که مردم دو زبانه در مقایسه با آن هایی که فقط به یک زبان صحبت می کنند در چند کاره بودن بهتر هستند.