زبان چینی مهم ترین زبان برای تجارت

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده کلاس های مکالمه زبان چینی می باشد. اما امروز می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا زبان چینی مهم ترین زبان برای تجارت می باشد. اگر شما هم هنوز به این مسئله شک دارید حتما این متن را تا انتها دنبال کنید.

زبان چینی مهم ترین زبان برای تجارت
زبان چینی مهم ترین زبان برای تجارت

آیا زبان چینی مهم ترین زبان برای تجارت  است؟

با توجه به پیشرفت‌های حاضر در اقتصاد جهانی، کارهایی مانند پشت سر گذاشتن مرزها و ایفای نقش در بازارهای بین المللی برای تجارت‌هایی که می خواهند در رقابت ها موفق باشند و شکوفا شوند شدیداً اهمیت دارد. جدای از یادگیری روش کار بازارهای مختلف، ضروری است که شرکت‌ها و کارمندان گیرایی کاملی از زبان‌های محبوب در بازارهای بین المللی‌ای که می‌خواهند در آن‌ مشارکت کنند، داشته باشند.

انگلیسی هم چنان زبان بین المللی و جهانی است اما جهانی‌سازی بازارهای داخلی باعث پیدایش و رشد محبوبیت میان سایر زبان‌ها در عرصه‌ی جهانی شده است. اقتصاد چین که پس از ایالات متحده در رتبه ی دوم قرار دارد از زمان ورود به حوزه ی سرمایه‌گذاری بین‌المللی شاهد رشد فوق‌العاده زیادی بوده است و در حال حاضر بازیکنی اصلی در دنیای تجارت است. اقتصاد چین از داروسازی تا تکنولوژی، مهندسی تا آی‌تی و خودرو تا محصولات مصرفی، ریشه دوانده است.

از آن‌جا که کشور چین یک پنجم جمعین کره‌ی زمین را در خود جا داده است، زبان چینی نیز بیشترین گویشوران را در اختیار دارد. به طور تخمینی ۱٫۲ میلیارد نفر زبان چینی را به عنوان اولین زبان خود اعلام کرده اند. همزمان که چین با قدرت‌های اقتصادی غربی به عنوان شریک تجاری بسیاری از کشورهای آسیایی به رقابت می‌پردازد، گویش ماندارین نیز شاهد رشد در چرخه‌ی اقتصادی است. ماندارین به شما اجازه خواهد داد که با شرکای چینی خود به راحتی صحبت کنید. این به شما در پرورش روابط دوجانبه‌ی تجاری کمک می‌کند.

در سال های اخیر، چین منافع اقتصادی خود را فراتر از موانع جغرافیایی گسترش داده است، و در جهانی با بحران اقتصادی به نظر می رسد که چین در حال پیشرفت است در حالی که بقیه در حال تقلا هستند. به علاوه، چین الان یک شریک تجاری اصلی برای آفریقا به حساب می آید و این باعث انجام بسیاری از پروژه های چینی در آفریقا شده است. چینیِ سلیس موقع کار کردن و صحبت با تعداد فزاینده ی ملیت های چینی که سفر کرده و به خارج از کشور نقل مکان می کنند مزیت قابل توجهی به حساب می آید. خیلی از شرکت های چینی و برندهایشان که به زودی مهم می شوند باید شهروندان خارجیِ زیادی را استخدام کنند تا در ادارات خارج از کشور خود کار کنند.