اشتباهات رایج در آموزش زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان چینی به اشتباهات رایج در آموزش زبان چینی می پردازد و به مهم ترین آنها در زیر اشاره می کند. پس با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در آموزش زبان چینی
اشتباهات رایج در آموزش زبان چینی

به اشتباهات رایج در آموزش زبان چینی توجه کنید:

رویکرد غلط

به محض این که شما تصمیم گرفتید زبان چینی را در سنگاپور بیاموزید، ساختن لغات باید در صدر لیست تان باشد. با این حال، لغات ماندارین مشابه بیش تر زبان ها نیست. لغات از علائم و کلاهاک ها ساخته شده اند، نه حروف. بیش ترِ این لغات تاریخی طولانی را در پسِ خود دارند، اما وقتی ما جستجوی یک ترجمه ی مستقیم از لغت را امتحان می کنیم، اغلب گیر می افتیم. اگر برنامه ی شما یادگیری ماندارین با کمک ترجمه های مستقیم باشد، به طور مطمئن دلسرد خواهید شد چون این گونه جواب نمی دهد.

نادیده گرفتن اصوات

شما باید شنیده باشید که اصوات فوق العاده مهم هستند و احتمالاً همچنین با ۴ صوت آشنا هستید. معلم شما احتمالاً به اندازه ی کافی روی آن تاکید کرده است، با این حال وقتی بیش ترم مردم ماندارین را می آموزند و شروع به صحبت می کنند، این طور احساس می کنند که بقیه واقعاً متوجه می شوند، خواه از اصوات درست استفاده کنند و خواه نه.

نادیده گرفتن کاراکترها

خیلی از شاگردان این را انجام می دهند. در حالی که متوجه شدن و صحبت به زبان ماندارین بدون فراگیریِ کامل کاراکترها امکان پذیر است، فقط تا حد معینی امکان دارد. بعد از آن، شما باید به خود اتکا کنید. اگر شما می خواهید به سطوح پیشرفته ی زبان برسید، ما پیشنهاد می کنیم که از اول شروع کنید به توجه به کاراکترها. این کاراکترها تاریخچه هایی غنی را با خود همراه دارند و یادگیری آن ها بعداً می تواند سخت باشد.

به اندازه ی کافی تمرین نکردن

وقتی شما شروع می کنید به یادگیری زبان، تلاش خیلی زیادی به خرج می دهید، از شرکت در دوره های ماندارین گرفته تا تماشای فیلم ها به آن زبان. با این حال، همان طور که زمان می گذرد، شما تمرین کردن را متوقف می کنید، و این موقعی است که شروع می کنید به فراموش کردن اصول.

پس، اگر شما می خواهید زبان را فوری بیاموزید و در آن حرفه ای شوید، ما پیشنهاد می کنیم که هر روز به تمرین ادامه دهید تا در زبان مسلط شوید چون فقط تمرین کردن است که باعث عالی شدن شخص می شود.