چند مشکل محتمل در آموزش زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد همیشه در کلاس های زبان چینی خود برخی از مشکلات احتمالی را مشاهده کرده است. امروز قصد داریم به چند مشکل محتمل در آموزش زبان چینی که ممکن است با آن مواجه شوید اشاره کنیم.

چند مشکل محتمل در آموزش زبان چینی
چند مشکل محتمل در آموزش زبان چینی

اما چند مشکل محتمل در آموزش زبان چینی را ببینید:

کاربرد کاراکترها در چینی

انگلیسی از ۲۶ حرف الفبایی استفاده می کند که یادگیری شان در مقایسه با ۵۰٫۰۰۰ کاراکتر مورد استفاده در چینی سریع تر است. شما باید به طور تخمینی ۲۰۰۰ کاراکتر را برای خواندن روزنامه بلد باشید، اگرچه ممکن است برای خواندن راحت اغلب کتاب‌ها مجبور به بلد بودن حدوداً ۸۰۰۰ کاراکتر باشید. تمرین برای به خاطرسپاری و استفاده ی راحت از این کاراکترها به هنگام ریدینگ و رایتینگ ممکن است چند سال طول بکشد.

شما نمی توانید بدون کلاس زبان، چینی را بیاموزید

شما می توانید فقط با گوش کردن به رادیو، کلیپ صوتی، یا تماشای یک ویدئو بیش تر زبان های اروپایی را بیاموزید، اما این موقع یادگیری زبان چینی غیر ممکن است. شاگردان چینی قبل از این که به طرف مراحل پیچیده ی دیگر بروند باید یک برنامه ی دارای ساخت را دنبال کنند که شامل تبدیل کاراکترهای چینی به الفبای لاتین است و به عنوان نگارش چینی با استفاده از حروف لاتین شناخته می شود. کاراکترها از یک یا چند اجزا ساخته شده اند، که شما قبل از این که بتوانید بخوانید یا بنویسید باید چگونگی استفاده از آن را بدانید. بنابراین، شما نمی توانید فقط یک اپلیکیشن را دانلود کرده یا یک برنامه ی تلویزیونی را تماشا کنید و فرض کنید که زبان چینی را به خوبی یاد خواهید گرفت. به علاوه، احتمال دارد که بیش تر اطلاعات و ترجمه ی آنلاینِ در دسترس گمراه کننده باشند، در نتیجه شما باید یک معلم خصوصی قابل اطمینان بگیرید تا زبان چینی را به شما آموزش دهد.

سیستم نوشتاریِ چینی خیلی آوایی نیست

شما می توانید به راحتی هجیِ یک لغت انگلیسی را با مشاهده ی آن حدس بزنید، اما تلفظ درست یک لغت چینی فقط از طریق مشاهده ی کاراکترها می تواند سخت باشد. اگر شما ندانید که کاراکترها به چه شکل هستند در پیدا کردن معنای یک لغت چینی در دیکشنری هم به مشکل برمی خورید. یک شاگرد مبتدی احتمال دارد که با فهمِ جنبه ی آواییِ خیلی از کاراکترهای چینی مشکل داشته باشد، اما همان طور که شما به دانستن کاراکترهای بیش تر و قوانین و الگوهای استفاده شده موقع نوشتنشان ادامه می دهید، این تغییر می کند.