اشتباهات متداول در هنگام یادگیری زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده آموزش زبان آلمانی در ایران می باشد. اشتباهات متداول در هنگام یادگیری زبان آلمانی می تواند به زبان آموزان این زبان کمک کننده باشد.

اشتباهات متداول در هنگام یادگیری زبان آلمانی
اشتباهات متداول در هنگام یادگیری زبان آلمانی

با هم اشتباهات متداول در هنگام یادگیری زبان آلمانی را بررسی کنید

جنسیت اسم

بجز اسم‌های انسان‌ها و حیوانات، اسامی در انگلیسی هیچ جنسیتی ندارند. در زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی و ایتالیایی دو جنسیت محتمل وجود دارد اما آلمانی سه جنس دارد. این برای هر تازه‌کاری که غالباً جنسیت اسم‌ها را اشتباه می‌کند، ترسناک است.در اینجا به یکسری قانون که کارها را ساده‌تر می‌کنند اشاره می‌کنیم؛ روزهای هفته و نام ماه‌ها و فصل‌ها مذکر هستند (der)، اقلام قلمرو گیاهان مؤنث هستند (die)، و رنگ‌ها و اماکن‌ خنثی هستند (das).

ساختار جمله‌ها

خارجی‌ها تمایل دارند که یک جمله را در غالب زبان بومی خود بگذارند و سپس آن را لغت به لغت در آلمانی ترجمه کنند. ساختار جمله و ترتیب کلمات در هر دو زبان (انگلیسی و آلمانی) متفاوت هستند؛ مانند افعالی که در انتهای جمله‌های گفتاری و نوشتاری آلمانی ظاهر می‌شوند. من نیاز دارند که هر چه سریع‌تر ذهن‌هایشان را آموزش دهند تا به آلمانی فکر کنند: این راه درست سلیس شدن در یک زبان است.

حروف اضافه

حروف اضافه‌ی آلمانی هم ممکن است مشکل‌ساز باشند. هیچ قوانین عمومی وجود ندارند؛ هر مورد آن متفاوت است و باید به خاطر سپرده شود. مثال “nach” و “zu” را که در رابطه با یک خانه کاربرد دارند در نظر بگیرید. . Nach Hause به معنی تا خانه است در صورتی که zu Hause برای اشاره به موقعیت خانه کاربرد دارد. لازم است که همیشه چشم‌ها و گوش‌های خود را باز نگه دارید تا کاربرد صحیح حرف اضافه‌ای به صورت طبیعی شروع شود.

نوشتن اسم با حروف اضافه

خارجی‌ها شاید در ابتدا تعجب کنند که آلمانی‌ها از یک حرف بزرگ در ابتدای تمام اسم‌هایشان استفاده می‌کنند. جالب توجه است که این تنها زبانی در دنیا با چنین قانونی است. ترکیب بعدی مسئله حقیقتی است مبنی بر اینکه بر خلاف زبان‌های دیگر صفاتی که ملیت را منعکس می‌کنند در آلمانی با حرف درشت نوشته نمی‌شوند.

نتیجه‌گیری

شما آموزشگاه‌ها، کتاب، سی‌دی‌های صوتی و راهنماهای آنلاین متعددی را پیدا می کنید که این اشتباهات رایج مبتدیان زبان آلمانی را به اشتراک می گذارند.

مساله‌ی مهم این است که تا جایی که ممکن است به سراغ این اشتباهات برویم، بفهمیم چرا اشتباه هستند و بعد موقعی که شما به زبان آلمانی می نویسید یا صحبت می‌کنید، آن‌ها را اعمال کنید.