یادگیری همیشگی واژگان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد زبان اموزان را همیشه به سمت یادگیری همیشگی واژگان سوق داده است. این که پطور این مسئله امکان پذیر است را می توانید در ادامه متجه شوید.

یادگیری همیشگی واژگان
یادگیری همیشگی واژگان

اما چگونه یادگیری همیشگی واژگان را انجام دهیم

دانش‌آموزان غالباً وقتی نوبت یادگیری لغات جدید چه در زبان دومشان و چه در زبان مادری‌شان می‌رسد، تنبلی می‌کنند.

چرا وقتی هنوز برای گفتن اسم خود نیز اعتماد به نفس ندارید، باید لغاتی حتی بیشتر هم یاد بگیرید؟ هدف از دانستن همه‌ی اسامی لایه‌های ریز چیست، چگونه کلمه‌ی ‘vicissitude,’ را دیکته کنیم یا ریشه‌شناسی کلمه‌ی ‘ketchup’ چیست؟

ارتباطات خود را افزایش دهید

یادگیری لغات جدید راجع به گیج کردن مردم با واژگان نامفهوم نیست- بلکه راجع به بروز خود به صورتی واضح‌تر و با دقت بیشتر است.

هرچه لغات بیشتری بلد باشید، شانس بیشتری در برخورداری از کلمه‌ی درست به هنگام وقوع موقعیت دارید.

نتایج ملموس حاصل کنید

جانسون اوکانر یک محقق و مدرس نامدار آمریکایی به این نتیجه رسیده است که سطح دایره واژگان شخص، بهترین پیش‌بینی کننده‌ی منفرد برای موفقیت‌های کاری در هر حوزه‌ای است.

زبان‌های دوم

تا الان بسیاری از شما باید قانع شده باشید که یادگیری واژگان از هر جهت یقیناً برای شما خیلی خوب است.

اما چرا شما به عنوان یک زبان‌آموز خارجی باید به یادگیری لغات بیشتر و بیشتر ادامه دهید، وقتی می‌توانید تمام آن زمان را صرف یادگیری نکات گرامری جدید و اصطلاحات مفید کنید؟

در قبال پول خود بیشترین را کسب کنید

اگر‌ شما کلاسی در مدرسه یا با معلم خصوصی گرفته‌اید، وقت خود را که در ازایش پولی را که به سختی به دست آورده‌اید خرج می‌کنید،  برای یادگیری چیزی که می‌توانید به همان اندازه موثر در وقت آزاد خود انجام دهید، هدر ندهید.

آن لغات را در خانه بیاموزید، و از دانش معلم خود درباره‌ی حقه‌های گرامری و متن فرهنگی که احتمالاً خودتان برای یادگیری‌اش به مشکل بر می خورید، استفاده کنید.

استفاده کردن از زبان

آن‌چه ما این جا در LinguaLift شدیداً به آن باور داریم این است که تمرین همه چیز است. وقتی شما در حال یادگیری زبانی جدید هستید، باید سعی کنید هر چه زودتر استفاده از آن را شروع کنید- در غیر این صورت شکست می خورید!

هر چه لغات بیشتری بدانید، بیشتر خواهید فهمید، مهم نیست که گرامر و تلفظ‌ شما چه قدر خوب یا بد است. و هر چه بیش تر بفهمید،‌ در واقع بیشتر انگیزه پیدا می‌کنید که از زبان استفاده کنید، و در عوض در تمام چیزهای دیگر هم پیشرفت میکنید.