غلبه بر ترس خود از صحبت به انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز بر روش های غلبه بر ترس خود از صحبت به انگلیسی تمرکز می کند . برای اینکه بهتر با این روش ها آشنا شوید با ما همراه باشید.

غلبه بر ترس خود از صحبت به انگلیسی
غلبه بر ترس خود از صحبت به انگلیسی

راه هایی برای غلبه بر ترس خود از صحبت به انگلیسی

گاهی وقتی ما در حال یادگیری زبانی جدید هستیم، این که با افراد دیگر شروع به صحبت کنیم واقعا ترسناک می شود. ما شاید که دایره ی لغات و گرامر خوبی داشته باشیم اما اسپیکینگ جنبه ای است که ما باید بیش ترین تمرین را در آن داشته باشیم.

غلبه بر ترس از صحبت به زبان جدید بسیار مهم است چون این کار به ما کمک خواهد کرد که اعتماد به نفس داشته باشیم و به بقیه نشان خواهد داد که می‌توانند به زبان بومی خود با ما صحبت کنند.

۱. این را قبول کنید که شما اشتباهات زبانی خواهید داشت و از آن ها یاد می گیرید

مردم همیشه اشتباهاتی را مرتکب می شوند، به خصوص وقتی به زبانی جدید صحبت می کنند. اگر اشتباه زبانی داشتید ناراحت یا ناامید نشوید؛ این قسمتی از فرایند پیشرفت صحبت شما محسوب می شود. به محض این که اشتباهی داشتید آن را تصحیح کنید و ادامه دهید. همان طور که آلبرت انیشتین می‌گوید، ‘زندگی مثل راندن یک دوچرخه است.’

۲. درخواست کمک کنید

وقتی شروع کردید به انگلیسی صحبت کردن، نترسید که از مردم بپرسید چه طور چیزی گفته یا تلفظ می شود. بیش تر مواقع اگر شما سوالی داشته باشید مردم فراتر از خوشحال خواهند شد که به شما کمک کنند.

۳. تعدادی عبارات یا جملات نجات دهنده را یاد بگیرید

یادگیری تعدادی عبارات یا جواب هایی مشخص برای بعضی سوالات انگلیسی، ایده ی فوق العاده ای است. برای مثال، اگر حرف شخصی را متوجه نمی شوید جملاتی مشابه این ها را بگویید ‘I’m sorry, could you repeat that?’ یا ‘I’m sorry, I didn’t understand what you said.’

۴. خجالت نکشید!

یکی از بزرگ ترین مشکلات گویشوران غیر بومی این است که برای صحبت کردن، بسیار خجالتی هستند. این بزرگ ترین مانع برای بیش تر افراد است. با این حال آگاه باشید که بسیاری از افراد بیش تر از یک زبان بلد هستند و می ‌دانند که یادگیری زبانی‌ جدید چه قدر سخت است.

۵. لذت ببرید!

شما به دلیلی در حال یادگیری زبانی ‌دیگر هستید، پس پیش بروید و ترقی کنید، خوش بگذرانید، مرتکب اشتباهات زبانی‌ شوید و حتی لغات جدید اختراع کنید! تمام این ه