شرایط کسب ویزای تخصص دندانپزشکی و کار دندانپزشکان در آمریکا

شرایط اخذ تخصص و کار دندانپزشکی در آمریکا

ویزای کار دندانپزشکی آمریکا

دندانپزشکانی که مدرک خود را از کشوری به جز آمریکا دریافت کرده باشند (مثل ایران) برای ادامه تحصیل و یا کار در آمریکا دو راه حل دارند:

شرکت در دوره های DDS Program

شرکت در دوره های Residency program

به زبان ساده شما برای کار به عنوان یک دندانپزشک در آمریکا سه گزینه دارید:

۱- شما برای اینکه بتوانید به عنوان یک دندانپزشک در آمریکا کار کنید باید در یک دوره تحصیلی شرکت کنید تا مدرک شما معادل سازی شود. بهترین گزینه معمولا دوره های Advanced standing program هستند. این دوره ها دو سال طول می کشند و در اصل به معنای تخصص نیستند بلکه یک پل ارتباطی برای دانشجویانی است که مدرک دندانپزشکی را از خارج از آمریکا گرفته اند و کمک می کند تا با سیستم دندانپزشکی آمریکا آشنا شوند.

۲- همچنین Residency program  ها یا دوره های تخصصی هم به عنوان یک دوره تخصصی به حساب می آید که از طریق National Matching Service می توانید در آن شرکت کنید. پروسه پیچیده کسب پوزیشن تخصص در آمریکا برای دندانپزشکان بسیار رقابتی است و حتما بهتر است است در ابتدا به گزینه Advanced Standing Program ها فکر کنید.

۳- در غیر اینصورت و اگر نخواهید در هیچ کدام از دوره های بالا شرکت کنید تنها راه حل این است که از ابتدا شروع به تحصیل در دندانپزشکی کنید و با دیگر دانشجویان دوره را از صفر شروع کنید.

دوره های Advanced Standing Program ها چه هستند؟

دوره های The Advanced Standing Program for International Dentists (ASPID) به صورت معمول ۲۴ ماهه هستند و تقریبا ۳۶ دانشگاه از مجموع ۶۶ مدرسه یا دانشگاهی که این دور ه ها را برگزار می کنند، دانشجو های بین المللی را پذیرش می کنند. میزان پذیرش هر کدام از دانشگاه ها متفاوت است. شانس گرفتن پذیرش شما در صورت اقدام درست، اصولی و به موقع تقریبا ۲۰% است. یعنی از ۳۰۰۰ نفری که هر سال برای این دوره ها تقاضا می کنند معمولا ۵۰۰ الی ۶۰۰ نفر در آمریکا پذیرش می شوند.

ارائه مدارک مورد نظر، مشاوره درست در انتخاب موسسه و هم چنین ارتباطات موثر موسسه ایران آکسفورد به شما کمک می کند به صورت تضمینی در این دوره ها پذیرش شوید. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی مهاجرت و کار دندانپزشکان با شماره موسسه تماس بگیرید.

برای دیدن شرایط معادل سازی مدرک دندانپزشکی ایران در کانادا، حتما لینک آزمون NDEB پذیرش دندانپزشکی کانادا کانادا را ببینید.

مدارک مورد نیاز برای کسب پذیرش در دوره های دندانپزشکی آمریکا

  • مدرک دندانپزشکی و ترجمه آن
  • مدرک تافل (معمولا نمره ۹۵ به بالا)
  • برای تعیین سطح خود و دیدن دوره های آموزشی مناسب خود لینک آموزش تافل را لمس کنید.
  • گواهی شرکت در سمینار های به روز
  • داشتن مقاله در نشریات معتبر
  • کسب نمره قبولی در NBDE (National Board Dental Examination)
  • ریز نمرات ترجمه شده
  • تمکن مالی

سوالات متداول

آیا با گرفتن پوزیشن در دوره های Advanced Standing Program ها ویزا آمریکا به شما داده می شود؟

بله برخی از این دانشگاه ها و موسسات ویزای تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهند و شما می توانید با پذیرفته شدن در آنها اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنید.