تفاوت زبان روسی و بلاروسی

تفاوت زبان روسی و بلاروسی
زبان رسمی بلاروس که نه تنها در کشور بلاروس بلکه در کشور های روسیه ، اکراین و لهستان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت زبان روسی و بلاروسی ممکن است برای خیلی از کسانی که در کلاس آموزش زبان روسی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می آیند مورد سوال باشد. تا قبل از سال ۱۹۹۱ که بلاروس از شوروی سابق جدا شد در زبان انگلیسی به زبان روسیه سفید معروف بوده است اما بعد از استقلال به بلاروسی تغییر نام داد.

تفاوت زبان روسی و بلاروسی
تفاوت زبان روسی و بلاروسی

زبان روسی ، اکراینی و بلاروسی تا حدود زیادی به هم شبیه اند و توسط مردم این کشور ها قابل فهم هستند. آمار جالبی که توسط دولت بلاروس اعلام شده است نشان می دهد که ۷۲ % مردم بلاروس به زبان روسی صحبت می کنند و فقط ۱۱٫۹ % از مردم بلاروس سعی می کنند زبان بلاروسی را استفاده کنند. نکته جالب تر این است که از هر ده نفر در کشور بلاروس یک نفر زبان بلاروسی را متوجه نمی شود. همین مسئله نشان می دهد که تا چه حد زابن روسی در کشور بلاروس مورد استفاده قرار می گیرد.
بحث بر سر اینکه آیا زبان های روسی ، بلاروسی واکراینی آیا زبان های متفاوت هستند یا تنها لهجه های متفاوتی دارند هنوز در بین کارشناسان وجود دارد و این به خاطر درک هر سه زبان توسط مردم کشور هایشان است. تفاوت زبان روسی و بلاروسی چندان چشمگیر نیست اما زبانشناسان این دو زبان را از هم جدا می دانند.
اما اگر شما قصد تحصیل در بلاروس را دارید باید چه زبانی یاد بگیرید؟ مطمئنا جواب این سوال زبان روسی است. معمولا در محیط های آکادمیک و مجامع عمومی زبان روسی جایگاه خود را دارد و هم چنین پر کاربرد تر است.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امیدوار است که تفاوت زبان روسی و بلاروسی را نشان داده باشد. برای یادگیری زبان روسی با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.