انواع کلاس های زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های متفاوتی برای زبان چینی برای زبان آموزان مختلف با شرایط مختلف می باشد. انواع کلاس های زبان چینی می تواند برای دوستدران زبان چینی که ممکن است شرایط خاصی داشته باشند بسیار مهم باشد. پس برای دیدن انواه کلاس های زبان چینی مطلب زیر را از دست ندهید.

انواع کلاس های زبان چینی
انواع کلاس های زبان چینی

اما انواع کلاس های زبان چینی را با هم ببینیم:

انواع دوره های زبان چینی

دوره های متعدد زبان چینی برای برآوردن خواسته های شخصیِ زبان آموز ایجاد شده اند. به طور مسلم، احتمالاً موقعیت هایی وجود دارند که شخص نمی تواند زمان خود را به گذراندن دوره ی زبان اختصاص دهد. با وجود میزان بسیار زیاد دوره های زبان چینی در ایران امروزه گزینه های مختلفی برای انتخاب دوره ها وجود دارد که بر مبنای شرایط خاص زبان آموزان هستند. به منظور یادگیری زبان چینی در ایران، دوره های محتمل زیادی برای موقعیت های مختلف انتخاب شده اند.

بنابراین، اهمیتی ندارد که یک کارمند باشید یا یک شاگرد، شما همچنان می توانید زبان چینی را به همان حالتی که می خواهید، یاد بگیرید. طبقه بندی های زیر از دوره های زبان چینی می توانند در ایران در دسترس باشند:

۱– دوره های تمام وقت زبان چینی

۲- دوره های پاره وقت زبان چینی

۳- دوره های خصوصی زبان چینی

۴- دوره های شرکتی زبان چینی

۱- دوره های تمام وقتِ زبان چینی

کلاس های تمام وقتِ زبان چینی در واقع برای آن زبان آموزانی طراحی شده اند که برای یافتن مهارت های زبانیِ مبهم خود مشتاق هستند. زبان آموزانی که به استفاده از زبان چینی به خاطر پیشرفت شغلی خود و یادگیری در ایران علاقه دارند باید دوره های تمام وقت را انتخاب کنند.

معمولاً در دوره های تمام وقت، کلاس ها به طور هفته ای برگزار می شوند – از دوشنبه تا جمعه و شاگردان فرصت انتخاب بین ۲۴ و  ۳۴ ساعت در هر هفته را طبق خواسته های مرتبطِ خود دارند.

آموزشگاه ها این ساعات را به عنوان ضوابط آموزشیِ خود اختصاص می دهند برای مثال بعضی ها ۵ ساعت در روز را به مطالعه ی گروهی اختصاص می دهند در حالی که بعضی ها ۵ ساعت را در بحث گروهی شرکت می کنند و ۱ ساعت و نیم را به تمرین خصوصی می گذرانند.

۲-  دوره های زبان چینی پاره‌وقت

جمعیت غالب کشور ایران به طور همزمان کار کرده و تحصیل می‌کنند. برای همین خیلی هم آسان نیست که تمام زمان‌شان را به دوره زبانی اختصاص بدهند. هدف دوره های پاره وقت این است که به زبان آموزان اجازه داده شود تا در کنار تسلط بر شغل خود در زبان چینی هم مسلط شوند. دوره های پاره وقت می توانند طولانی مدت باشند اما برای اشخاصی ایده آل هستند که می خواهند شغل خود را حفظ کنند.

به طور عمومی، در دوره های پاره وقت جلسات روزانه وجود دارد و هر جلسه می تواند حداکثر ۲ ساعت باشد. این همچنین به سیاست آموزشیِ آموزشگاه مخصوص بستگی دارد – چند جلسه یا چند ساعت را هر روز به دوره های پاره وقت اختصاص می دهند.

۳- دوره های خصوصی زبان چینی

همان طور که از اسمش پیداست، این دوره با زبان آموزانی سر وکار دارد که می خواهند زبان چینی را در ایران در آپارتمان های خود یا در کلاس کوچکی بیاموزند. دوره های خصوصی یا تکیِ زبان بر مبنای یادگیریِ شخصی سازی شده هستند یعنی شما زبان را طبق خواسته های یادگیریِ فردی می آموزید.

این دوره ها همچنین برای کسانی انتخاب شده که می خواهند شغل خود را حفظ کرده و انعطاف پذیری را به دلیل شغل سخت خود ترجیح می دهند. در این دوره ها، شخص شانس انتخاب حیطه ی تمرکز مطالعه ی خود و زمان یادگیری چینی در ایران را خواهد داشت.

۴- دوره های زبان چینی شرکتی

بیش تر آموزشگاه های زبان برجسته اجازه ی ارائه ی خدمات آموزشی به زبان آموزان یا مشتریان را در سطح شرکتی می دهند. این دوره برای اهداف مخصوص تجاری ارائه شده و گاهی این دوره ها بر مبنای سِمَت های شاگردان سازمان دهی می شوند‌.

دوره های شرکتی زبان چینی، شهریه ی تکی یا جلسات گروهی با تعداد محدود و تنوع گسترده ای از مدل های تکنیکی و تجاری دارند. معمولاً، دوره ی استانداردِ شرکتی از مدت ۲۰ ساعت و هر جلسه ۲ ساعت تشکیل شده است. در هر گروه، حداقل تعداد می تواند ۵ نفر و حداکثر تعداد می تواند ۱۲ یا ۱۳ نفر باشد.

در مورد محل برگزاری کلاس ها باید گفت که توسط زبان آموزان و حرفه ای ها انتخاب خواهد شد. به آن ها بستگی دارد که مکانی خصوصی، اداره یا همان آموزشگاه را انتخاب کنند.

شهریه‌های دوره‌های زبان چینی شرکتی بسته به سطح دوره متفاوت است و اگر نگران هزینه هستید، آموزشگاه زبان ایران آکسفورد وجود دارد که می‌توانند به شما در این قضیه کمک کنند