در یادگیری زبان تسلیم نشوید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد راه هایی برای انگیزش شما ارائه می دهد تا در در یادگیری زبان تسلیم نشوید و آن را ادامه دهید.

در یادگیری زبان تسلیم نشوید
در یادگیری زبان تسلیم نشوید

چرا و چگونه در یادگیری زبان تسلیم نشوید

هر پنج شنبه، ما با یک زبان آموز یا معلم صحبت می‌کنیم تا بفهمیم چه طور یادگیری انگلیسی در جهتی مثبت در زندگی آن‌ها اثر گذاشته است و چرا قدردان این مسأله هستند. به تازگی، ما با رودریگو تادو از سائوپائولوی برزیل صحبت کردیم که داستان بسیار فوق العاده ای دارد. دلیل این که او به ویژه برای یادگیری زبان قدردان است را در زیر بخوانید.

انگیزه‌هایی برای یادگیری انگلیسی؟

رودریگو با صحبت کردن به زبان پرتغالی در آمریکای جنوبی بزرگ شد. به عنوان یک کودک هرگز به یادگیری زبانی دیگر فکر نمی‌کرد. به هرحال وقتی که یک فرد بالغ شد و شروع به داشتن اشتیاق‌های شغلی کرد، متوجه شد که توسعه‌ی توانایی‌های زبانی‌اش، روش‌هایی برای کسب رؤیاهای شغلی‌اش را تأمین خواهد کرد.

او گفت ‘من به عنوان حسابدار در شرکتی آمریکایی کار می کردم، پس برای برقراری ارتباط و رسیدن به موفقیت حرفه ای باید انگلیسی یاد می‌گرفتم!’

از آن زمان رودریگو شغل‌های خود را عوض کرده است. و با اینکه شرکت جدیدش دیگر از او نمی‌خواهد به انگلیسی صحبت کند، وی همچنان پیش خود مسئولیتی احساس می‌کند که به تحصیلاتش ادامه دهد.

جاده‌ای به سمت روان صحبت کردن در انگلیسی

ابزار زیادی وجود دارند که شما می توانید برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود استفاده کنید، و رودریگو از تعدادی استفاده کرد- او تا امروز از بعضی از آن ها استفاده می کند! او اول، به شکل رسمی یادگیری زبان انگلیسی را با رفتن به کلاس در دبیرستان شروع کرد. با این حال، خجالت او تمرین را برایش سخت کرد چون از شکست در مقابل دیگران می ترسید. آن موقع، او اهدافی در رابطه با شغل هم نداشت که انگیزه ای برای یادگیری زبانش باشد.

بعدها با اینحال، حسابدار ماجراجوی ما تصمیم‌ گرفت تا انگلیسی را خیلی جدی‌تری یاد بگیرد، بنابراین به کانادا سفر کرد تا درس بخواند و گوینده‌ای با اعتماد بنفس شود. وقتی به برزیل بازگشت، درش خواندن را ادامه داد. مطالعه‌ی کتاب‌ها و مقالات، گوش دادن به پادکست‌ها و کپی کردن گویندگان انگلیسی همچنین به رشد مهارت‌های محاوره‌ای او کمک کرده است.

پس از سال‌ها تلاش سخت برای یادگیری زبان انگلیسی، روریگو هم‌اکنون به دوستان برزیلی و دیگران که آرزوی صحبت به زبانی دیگر را دارند، نصیحت می‌کند:

«باید اعتماد بنفس داشته باشید و تسلیم نشوید. باید رویاهای خود را حفظ کنید. خیلی سخت است که به زبانی صحبت کنید که زبان مادری‌تان نیست… اگر می‌توانید تصور کنید، می‌توانید کسب کنید و می‌توانید انجام دهید. پس «تسلیم نشوید»، عبارتی عالی است.»