آزمون Duolingo

راهنمای آزمون Duolingo سال ۲۰۲۱

یکی از جدیدترین آزمون زبان انگلیسی که برای مهاجرت و تحصیل استفاده می شود آزمون Duolingo است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین و تنها موسسه زبان در ایران می باشد که برگزار کننده دوره های آموزش Duolingo می باشد.

موسسه Duolingo یک موسسه آمریکایی است که از سال ۲۰۱۱ اقدام به ساخت اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی می کرده است. این موسسه اما شروع به ساخت آزمون زبان انگلیسی کرده است که مدرک آن برای مهاجرت و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان همانند کانادا، استرالیا و آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر استفاده می شود.

آزمون Duolingo
آزمون Duolingo

اما اگر شما هم می خواهید همه چیز را در مورد امتحان Duolingo بدانید و در کلاس های آموزش دولینگو شرکت کنید حتما این مطلب آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را دنبال کنید.

آزمون Duolingo چیست؟

آزمون دولینگو یک آزمون آنلاین زبان انگلیسی است. این تست هر چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی Reading, Listening, Writing و Speaking را مورد ارزیابی قرار می دهد. اما روشی که این امتحان برای تست مهارت ها انتخاب کرده است انقلابی بزرگ در میان های آزمون های زبان انگلیسی است.

هزینه پایین، سنجش سریع و بدون نیاز به حضور در مرکز آزمون Duolingo از مواردی است که توانسته این ازمون را بسیار محبوب کند.

نحوه برگزاری تست Duolingo به چه صورت است؟

تست دولینگو به وسیله کامپیوتر و بدون نیاز به رفتن به سنتر امتحان و از محل خودتان انجام می شود. این یکی از مهم ترین مزیت هایی است این امتحان دارد. در سال ۲۰۲۰ و بعد از شیوع ویروس کرونا این امتحان توانست بسیار بین دانشگاه ها و موسسات مهاجرتی مورد استقبال قرار بگیرد. زیرا دیگر نیازی نبود شخص از منزل خود خارج شود و با هزینه ای بسیار کم نسبت به ازمون های دیگر این کار را انجام دهد.

Duolingo دارای سیستم Adaptive برای تست می باشد

سیستم تست دولینگو Adaptive است. اگر نمی دانید این به چه معنی است، اصلا نگران نباشید ما آن را به زبان ساده به شما توضیح می دهیم:

“سیستم Adaptive یعنی شما هر تستی که در آزمون می زنید اگر جواب آن درست باشد کامپیوتر تست بعدیرا کمی سخت تر انتخاب می کند و اگر غلط باشد تست بعدی کمی برایتان آسان تر انتخاب می شود.”

امتحان Duolingo چه قدر زمان می برد؟

یکی از مواردی که این امتحان را بسیار جذاب کرده است کوتاه بودن آن است. این آزمون فقط ۶۰ دقیقه زمان می برد. از زمانی که شما شروع به ازمون می کنید تا انتهای این امتحان کمتر از یک ساعت زمان می برد.

در مقایسه با آزمون های مثل آیلتس، تافل و یا PTE که تقریبا حدود ۳ ساعت الی ۴ ساعت زمان می برند این امتحان بسیار سریع و کوتاه است.

هزینه تست Duolingo

تنها ۴۹$ کل هزینه ای است که باید برای این امتحان پرداخت کنید. یکی از ارزانترنین امتحان های زبان انگلیسی همین امتحان دولینگو است.

نمره بندی آزمون Duolingo

نمره تست دولینگو از ۱۰ تا ۱۶۰ است. نمره ۱۰ کمترین نمره و نمره ۱۶۰ بهترین نمره این امتحان است.

مقایسه نمره Duolingo با آزمون های آیلتس، تافل و PTE

۱۴۵-۱۵۰۱۲۵-۱۳۰۱۰۵-۱۱۰۸۵-۹۰۵۵-۶۰۱۰-۲۵نمره Duolingo
8.57.56.55.541.5نمره آیلتس
۱۱۹-۱۲۰۱۰۳-۱۱۲۸۰-۹۱۵۶-۶۷۲۰-۳۱۰نمره تافل
۸۳-۸۵۷۳-۷۷۵۸-۶۳۴۲-۴۹۳۰۰نمره PTE

تست Duolingo دارای چه نوع سوالاتی است؟

 1. گوش دادن به چند کلمه و حدس زدن کلمه واقعی Listen To spoken Words and select real word
 2. پر کردن حروف جا افتاده در یک متن Completing missing letters
 3. توضیح یک تصویر با نوشتن یا صحبت کردن explain image with writing or speaking
 4. گفتن یک جمله Reading a sentence aloud
 5. جواب دادن شفاهی به یک سوال شنیدرای Verbally answering a spoken question
 6. جواب دادن نوشتاری به یک سوال نوشتاری Responding in writing to a written question
 7. تایپ یک جمله که می شنوید Type statement you hear

اعتبار مدرک Duolingo چند سال است؟

این آزمون دو سال اعتبار دارد و از این نظر با آزمون های دیگر هیچ تفاوتی ندارد.

تفاوت آزمون Duolingo با آیلتس یا تافل یا PTE

حتما شما رقبای آزمون Duolingo را می شناسید. آزمون های معتبری مثل آیلتس و تافل و PTE از رقبای جدی این امتحان هستند. اگر شما هم می خواهید بیشتر با تفاوت های این امتحان ها با هم آشنا شوید، مقایسه آنها را در زیر بخوانید.

Duolingo یا آیلتس

یکی از تفاوت هایی که در این دو آزمون وجود دارد الزام حضور در مرکز آیلتس برای امتحان آیلتس می باشد. هم چنین زمان برگزاری آیلتس حدود ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه می باشد که در مقایسه با امتحان دولینگو بسیار طولانی است. هم چنین هزینه امتحان آیلتس یعنی ۲۴۵$ در مقایسه با دولینگو که فقط ۴۹$ می باشد بسیار بالاتر است.

آیلتس ساده تر است یا Duolingo

می توان گفت آزمون Duolingo از آیلتس راحت تر است. اما چرا می گوییم این امتحان راحت تر است؟ بیایید دلایل را با هم ببنیم.

هم IELTS و هم Duolingo در کل تست هایی هستند که سنجشی استاندارد انجام می دهند و از یک درجه سختی هستند. اما آزمون دولینگو به دلیل شرایطی که دارد یعنی شرکت از خانه، عدم نیاز به مصاحبه رو در رو، هزینه بسیار کمتر مطمئنا استرس بسیاری کمتری را به داوطلب وارد می کند و به همین دلیل مطمئنا آزمون راحت تری است.

برای شناخت بیشتر امتحان آیلتس حتما مطلب آزمون آیلتس را دنبال کنید.

Duolingo یا تافل

یکی دیگر از تست هایی که می تواند با دولینگو رقابت کند امتحان TOEFL iBT است. البته واقعا از نظر هزینه که تافل حدود ۲۱۵$ است مطمئنا دولینگو بسیار ارزان تر است. از نظر زمان بندی هم تافل که حدود ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه زمان می برد باز هم می توان گفت امتحان تافل بسیار طولانی تر است. اما هر دو امتحان از طریق کامپیوتر برگزار می شوند و تقریبا سطح استرس کمتری نسبت به امتحان های حضوری دارند.

Duolingo سخت تر است یا تافل

شاید می توان قاطعانه گفت که دولینگو ساده تر است. اما چرا؟ Duolingo بسیار کوتاه است و باز هم شرایط برگزاری ساده، زمان کمتر و حتی هزینه بسیار پایین تر سطح استرس داوطلب را بسیار پایین تر می آورد. البته از نظر سطح زبان انگلیسی سوالات تقریبا در یک سطح هستند.

برای دیدن تمام مرتبط با TOEFL iBT حتما مطلب آزمون تافل را ببنید.

Duolingo یا آزمون PTE

از نظر هزینه باز هم دولینگو برنده مسابقه است. زیرا دولینگو تنها ۴۹$ هزینه دارد در حالی که PTE حدود ۲۰۰$ هزینه را برای داوطلب ایجاد خواهد کرد. اگرچه هر دو آزمون از تکنولوژی های آنلاین بسیار قوی استفاده می کنند و می توان گفت هر دو تست نسل جدید امتحان های زبان انگلیسی هستند.

Duolingo سخت تر است یا PTE

اگر بخواهیم منصفانه صحبت کنیم می توان گفت هر دو امتحان تقریبا از یک درجه سختی برخوردارند. اما باز هم به دلیل هزینه کمتر و راحتی برگزاری تست Duolingo بسیار راحت تر از PTE است.

برای دیدن تمام اطلاعات لازم مرتبط با تست PTE حتما مطلب آزمون PTE را بخوانید.

دوره آموزش Duolingo در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد

موسسه زبان ایران آکسفورد اولین موسسه برگزار کننده دوره های آزمون Duolingo در ایران می باشد. ما برگزار کننده دوره های آموزشی به همراه آزمون های آزمایشی دولینگو می باشیم.

ما در کلاس های آموزش Duolingo موارد زیر را به زبان آموزان ارائه می دهیم:

 • ارائه کتاب ها و منابع آمادگی انحصاری آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای امتحان Duolingo
 • برگزاری آزمون آزمایشی Duolingo
 • کلاس های آموزشی تضمینی Duolingo
 • مشاوره مهاجرتی رایگان برای ارسال مدرک دولینگو به موسسات مختلف
 • دانلود رایگان منابع آموزش Duolingo

بهترین روش آموزش آزمون Duolingo چیست؟

به روز بودن یکی از مواردی است که در انتخاب یک موسسه آموزشی بسیار مهم است. موسسه زبان ایران آکسفورد با ارائه آخرین تغییرات در امتحان دولینگو و همچنین تعیین سطح دقیق تنها موسسه برگزار کننده دوره های اموزش Duolingo تضمینی در ایران است.

سیستم Adaptive امتحان Duolingo بسیار با اهمیت است و باید به خوبی با آن آشنا باشید. به همین دلیل نداشتن آشنایی با این نوع آزمون می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تمامی آموزش های خود را بر اساس سیستم آموزشی Adaptive قرار می دهد تا هیچ مشکلی در آزمون اصلی برایتان به وجود نیاید.

سوالات متداول تست duolingo

چه کشورهایی آزمون Duolingo را قبول می کنند؟

در حال حاضر کشورهای بسیاری از جمله آمریکا، استرالیا، کانادا، آلمان، و بسیاری از کشورهای دنیا امتحان دولینگو را برای پذیرش و یا مهاجرت قبول می کنند.

مرکز آزمون Duolingo در ایران کجاست؟

شما می توانید در خانه یا محل کار خود در امحتان duolingo شرکت کنید. با داشتن اینترنت و دسترسی به اکانت دولینگو در هر کجای دنیا این امتحان را بدهید

Duolingo راحت تر است یا آیلتس؟

با توجه به راحتی برگزاری، هزینه آزمون و سرعت دریافت کارنامه و کاهش استرس می تتوان گفت دولینگو بسیار راحت تر از آیلتس است.

صدور مدرک Duolingo چه مدت زمان می برد؟

مدرک امتحان دولینگو ظرف مدت ۴۸ ساعت صادر می شود و شما می توانید آن را برای موسسه مورد نظر خود ارسال کنید.

منابع امتحان Duolingo چه هستند؟

کتاب های که Real English را آموزش می دهند بهترین منابع هستند.