مخفف‌های زبان انگلیسی که واقعاً باید بلد باشید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چندین مخفف‌های زبان انگلیسی که واقعاً باید بلد باشید می پرازد که برای همه زبان آموزان مفید خواهد بود.

مخفف‌های زبان انگلیسی که واقعاً باید بلد باشید را ببینید
مخفف‌های زبان انگلیسی که واقعاً باید بلد باشید را ببینید

اما مخفف‌های زبان انگلیسی که واقعاً باید بلد باشید کدام ها هستند:

۱- ASAP 

این اصطلاح خیلی پرطرفدار است و خلاصه‌ی as soon as possible (در سریع‌ترین حالت) می‌باشد. برای مثال ممکن است به همکار خود بگویید: I’ll get that report finished for you ASAP. (آن گزارش را در سریع‌ترین حالت ممکن کامل می‌کنم)، یا می‌توانید به یک دوست بگویید: I missed the train but I’ll be at your party ASAP (دیر به مترو رسیدم اما در سریع‌ترین حالت ممکن به میهمانی‌ات می‌رسم.)

۲= VIP

این مخفف very important person است. این می‌تواند میهمانی ویژه در مراسمی بزرگ باشد یا گاهی اوقات هم فردی است که گرانقیمت‌ترین بلیط را به همراه دارد! برای مثال محدوده‌ی VIP در کلوب معمولاً برای کسانی است که پول بیشتری برای میز داده‌اند- احتمالاً و متأسفانه ریحانا را در آنجا نخواهید دید.

۳- Q&A

Question and Answer. این معمولاً در ادامه‌ی صحبت‌ها یا ارائه‌ی یک نفر رخ می‌دهد و فرصتی است برای مخاطبین تا سؤال‌ها را بپرسند (و البته پلسخ بگیرند)

۴- AKA

این یعنی Also known as. این اغلب برای مردمی است که اسم مستعار یا اسم روی صحنه‌ی خیلی معروفی دارند. برای مثال شاون کارتر که همچنین به جی‌زی معروف است.

۵- R.I.P

R.I.P  مخفف Rest in Peace است و راهی مؤدبانه برای ادای احترام به کسی است که تازه فوت کرده است. همچنین آن را می‌بینید که بر روی سنگ قبرها در قبرستان‌ها حک شده است.

۶- BYOB

از طرفی دیگر، یکی دیگر از مخفف‌های متداول در انگلیسی BYOB هست که یعنی Bring Your Own Bottle. به عبارتی دیگر یعنی نوشیدنی سِرو نمی‌شود، پس لطفاً اگر مایل به نوشیدن هستید، بطری‌های خود را بیاورید. برخی از رستوران‌ها هم BYOB هستند- در آن‌ها معمولاً مبلغ کمی را می‌پردازید که «فی» نام دارد و سپس می‌توانید هر نوع نوشیدنی سنتی را که با خود آورده‌اید، بنوشید.

۷- ID

این به Identity Document اشاره دارد، مثلاً پاسپورت یا گواهی‌نامه‌ی رانندگی شما. برای مثال وقتی می‌خواهید یک حساب بانکی باز کنید، باید برای احراز هویت، یا اثبات سنّ خود مدرک ارائه کنید؛ برای مثال وقتی که می‌خواهید با دوستانتان به سینما بروید.