آموزش زبان انگلیسی برای اهداف دانشگاهی

دوره آموزش زبان انگلیسی برای اهداف دانشگاهی


English for Academic Purposes ( EAP) شامل آموزش دانشجویان معمولا در تحصیلات تکمیلی می باشد تا بتوانند از زبان در سیستم آموزشی دانشگاهی استفاده کنند. این شاخه از زبان انگلیسی یکی از مرسوم ترین انواع ESP یا انگلیسی برای اهداف ویژه می باشد. نکته خیلی مهم در آموزش زبان انگلیسی برای اهداف آکادمیک این است که هر رشته ای زبان تخصصی خود را دارد اما باید زبان عمومی مورد نیاز در کنار زبان تخصصی آموزش داده شود و نیاز های یک دانشجو حدس زده شود و به آن پاسخ داده شود.

شاید تعجب کنید که دوره های آموزش زبان انگلیسی برای اهداف ویژه سنگ بناهای آزمون هایی مانند آیلتس در بریتانیا و تافل در آمریکا را گذاشتند و هنوز هم می توانند پاشنه آشیل شما در کسب یک بورسیه تحصیلی به حساب بیایند.

آموزش زبان انگلیسی برای اهداف دانشگاهی
آموزش زبان انگلیسی برای اهداف دانشگاهی

در دوره های ویژه آموزش زبان انگلیسی برای اهداف ویژه یا EAP خود دارای منابع ویژه ای است که برخی از آنها عبارتند از :

Cambridge Academic English

این کتاب برای استفاده در تمامی رشته ها مناسب است. در این منبع علاوه بر یاد دادن زبان انگلیسی شاخصه هایی که امروزه در دانشگاه های بزرگ دنیا مهم هستند را نیز تقویت می کند. نکاتی همانند Critical Thinking ، Independent Learning از این دست می باشد.

برای تعیین سطح خود، همین حالا تعیین سطح آنلاین زبان انگلیسی را شروع کنید

Academic Writing

بررسی استراتژی های موجود برای نوشتن یک مقاله خوب ازوظایف این کتاب است. از سال ۱۹۹۸ تا کنون این کتاب توانسته رقبای دیگر خود را کنار بزند و انتخاب شماره ۱ دانشجویان باشد.

Academic Encounters

در این کتاب شما یاد می گیرید چگونه وقتی استادتان در حال درس دادن است نکته برداری کنید. نکته اصلی در این کتاب این است بیشتر بر روی سیستم اموزشی دانشگاه های آمریکا تمرکز کرده است.
اگر شما هم دوست دارد در دوره های آموزش زبان انگلیسی برای اهداف انشگاهی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد شرکت کنید با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.