پادکست آموزش زبان انگلیسی مبتدی تا پیشرفته ۲۰۲۴

پادکست (Podcast) یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. به خصوص در سال های اخیر تمایل افراد برای گوش دادن به پادکست ها به شدت گسترش یافته است. در حال رانندگی، در حال انجام دادن کار های خانه و یا حتی وقتی در حال انجام کارهای روزمره هستید می توانید به راحتی به یک پادکست گوش کنید. اما انتخاب یک پادکست مناسب زبان انگلیسی بسیار مهم است. ایران آکسفورد به شما بر اساس سطح تان پادکست آموزش زبان انگلیسی مناسب را پیشنهاد می دهد.

پادکست های آموزش زبان انگلیسی
پادکست های آموزش زبان انگلیسی

پادکست های سطح مبتدی زبان انگلیسی A1 – A2

پادکست Essential English

Essential English

این پادکست یکی از بهترین گزینه ها برای افراد مبتدی در زبان انگلیسی است. موضوعات این پادکست ساده هستند و معمولا در مورد مواردی است که شما به آن علاقه پیدا خواهید کرد. تمامی پادکست ها را می توانید به همراه متن آن در تقریبا تمام اپلیکیشن های پادکست داشته باشید.


پادکست British Council

پادکست British Council

سری پادکست های بریتیش کانسیل یکی از بهترین منابع برای آموزش زبان انگلیسی است. سری المنتری یا مبتدی این پادکست ها برای کسانی که در سطح A1 – A2 قرار دارند بسیار مناسب است.

در Apple Podcast گوش کنید.

در Google Podcast گوش کنید.


پادکست English Short Stories for Beginners

پادکست English Short Stories for Beginners

اگر به داستان علاقه دارید و همینطور دوست دارید که داستان های سطح پایه زبان انگلیسی را به صورت پادکست انگلیسی کوتاه گوش کنید و همزمان زبان یاد بگیرید بهترین گزینه برای شما English Short Stories for Beginners می باشد. این سری از پادکست ها پر از داستان های جذاب است که می توانید ساعت ها به آنها گوش دهید و از آن لذت ببرید.

در Apple Podcast گوش کنید.

در Google Podcast گوش کنید.


پادکست English Class 101

پادکست English Class 101

این پادکست جزو بهترین پادکست های رایگان یادگیری زبان انگلیسی برای افراد سطح مبتدی است. تمامی دروس بر اساس نیاز های واقعی زبان آموزان چیده شده و برنامه ریزی بسیار مشخصی برای کاور کردن همه بخش ها مثل گرامر، لغات و … وجود دارد.

در Apple Podcast گوش کنید.

در Google Podcast گوش کنید.

اگر اهل فیلم و سریال هستید معرفی بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی را از دست ندهید.


پادکست های سطح Intermediate زبان انگلیسی

سطح متوسط زبان انگلیسی یا Intermediate که سطح های B1 , B2 را شامل می شود هم پادکست های خاص خود را دارد. اگر فکر می کنید سطحتان متوسط است پس شک نکنید که این پادکست ها برایتان بسیار مفید خواهند بود.

Podcasts in English

Podcasts in English

پادکست های Podcasts in English به صورت اختصاصی برای کسانی هستند که سطح متوسط دارند و به ویژه می خواند روی تلفظ و لهجه خود کار کنند. همه ما می دانیم که در سطح متوسط یکی از مواردی که باید بهتر شود تلفظ است. پس این پادکست گزینه خیلی خوبی برای کسانی است که می خواهد روی مهارت Speaking خود تمرکز داشته باشند.

در وب سایت Podcast in English گوش کنید.


پادکست Better @English

پادکست Better @ English

یکی از ویژگی های این پادکست تمرکز بر روی موضوع های روزمره می باشد که برای سطح متوط زبان انگلیسی طراحی شده اند. تمرکز بر روی موضوعاتی که ممکن است هر روز با آن مواجه شوید این سری پادکست ها را بسیار مفید کرده است.

در وب سایت Better @ English گوش کنید.


پادکست انگلیسی برای سطح پیشرفته C1-C2

سطح پیشرفته زبان انگلیسی هم مطمئنا پادکست های مخصوص به خود را می طلبد. برای بسیاری از کسانی که در این سطح هستند پادکست باید هم جنبه آموزشی داشته باشد و هم در عین حال بتواند شخص را علاقه مند نگه دارد. بهترین پادکست ها برای این سطح را برایتان در زیر آورده ایم.

BBC – ۶ Minute English

این پادکست ها برای افرادی که دارای سطح پیشرفته هستند و تمایلی برای گوش دادن به اخبار روز و هم چنین داستان های واقعی کوتاه دارند بسیار مناسب است.

در Apple Podcast گوش کنید.

در Google Podcast گوش کنید.


پادکست RealLife English Podcast

این پادکست برای کسانی ایده آل است که دوست دارند به زبان روزمره و واقعی انگلیسی دسترسی داشته باشند. اپیزود های مختلف با متن همراه است و شما می توانید به راحتی انگلیسی خود را بهبود دهید.

در Google Podcast گوش کنید.


این پادکست ها را هم از دست ندهید:

English Feed

English Feed یک پادکست جدید است که مردم ساخته اند. این پادکست روی دستور زبان و واژگان مهم تمرکز می‌کند و همزمان تمرینی عالی برای لیسنینگ فراهم می‌کند. شما می‌توانید برای این پادکست در iTunes، iPodder یا هر نرم افزار دیگری که مربوط به پادکست است ثبت نام کنید. اگر مطمئن نیستید که قضیه ی پادکستینگ چیست (یک تمرین لیسنینگ که می‌توانید به طور خودکار دریافت کنید)، شاید بخواهید نگاهی کوتاه به معرفی پادکستینگ بی‌اندازید.

The Word Nerds

این پادکست خیلی حرفه‌ای استریال اطلاعاتی عالی راجع به موضوعات مرتبط ارائه می‌کند و خیلی سرگرم کننده است. برای گویشوران بومیِ انگلیسی یاخته شده که از یادگیری جزئیات این زبان لذت می‌برند. The Word Nerds podcast هم برای زبان‌آموزان سطح پیشرفته‌ی انگلیسی عالی است- مخصوصاً آن‌هایی که به انگلیسی اصطلاحی علاقه مند هستند.