پادکست های آموزش زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب آموزش زبان انگلیسی به یکی از کاربردی ترین منابع آموزش زبان انگلیسی یعنی پادکست های آموزش زبان انگلیسی اشاره کند. پس به این سایت های رایگان و منابع صوتی آنها بروید و حتما از آ«ها به خوبی استفاده کنید.

پادکست های آموزش زبان انگلیسی
پادکست های آموزش زبان انگلیسی

به پادکست های آموزش زبان انگلیسی توجه کنید:

پادکست امکان انتشار برنامه های صوتی را از طریق اینترنت فراهم می کند. کاربران می توانند به طور خودکار پادکست ها (معمولاً فایل های mp3) را در کامپیوترهای خود دانلود کنند و این محتوای ضبط شده را به طور خودکار به پخش کننده های موسیقیِ قابل حمل مانند ipod فوق العاده معروفِ Apple منتقل کنند. کاربران همچنین بعد می توانند هر زمان و هر کجا که انتخاب می کنند به فایل ها گوش کنند.

پادکست ها به خصوص برای زبان آموزان جالب هستند چون ابزاری برای شاگردانی فراهم می کنند که به منابع لیسنینگ “معتبر” درباره ی تقریباً هر موضوع مورد علاقه ی خود دسترسی داشته باشند. معلمان می توانند از پادکست ها به عنوان یک اصل برای تمرین های درک لیسنینگ سود ببرند، به عنوان یک ابزار تولید مکالمه بر مبنای عکس العمل شاگرد به پادکست ها، و به عنوان روشی برای فراهم کردن منابع متنوع لیسنینگ برای هر شاگرد. شاگردان به وضوح توانایی گوش کردن به این پادکست ها را به خصوص به دلیل قابل حمل بودن مفید تلقی می کنند.

یک جنبه‌ی خیلی مفید دیگر برای پادکست‌، گزینه‌ی اشتراک در آن است. به این ترتیب، کاربران می‌توانند در یک برنامه اشتراک بگیرند. معروفترین این برنامه ها و احتمالاً مفیدترین‌شان iTunes است. اگرچه iTunes به هیچ وجه منحصراً مخصوص پادکست‌ها نیست اما راهی ساده برای اشتراک گیری در پادکست‌های رایگان عرضه می‌کند. یک برنامه‌ی محبوب دیگر در iPodder موجود است که تنها روی اشتراک گیری از پادکست‌ها تمرکز دارد.

English Feed

English Feed یک پادکست جدید است که مردم ساخته اند. این پادکست روی دستورزبان و واژگان مهم تمرکز می‌کند و همزمان تمرینی عالی برای لیسنینگ فراهم می‌کند. شما می‌توانید برای این پادکست در iTunes، iPodder یا هر نرم افزار دیگری که مربوط به پادکست است ثبت نام کنید. اگر مطمئن نیستید که قضیه ی پادکستینگ چیست (یک تمرین لیسنینگ که می‌توانید به طور خودکار دریافت کنید)، شاید بخواهید نگاهی کوتاه به معرفی پادکستینگ بی‌اندازید.

The Word Nerds

این پادکست خیلی حرفه‌ای استریال اطلاعاتی عالی راجع به موضوعات مرتبط ارائه می‌کند و خیلی سرگرم کننده است. برای گویشوران بومیِ انگلیسی یاخته شده که از یادگیری جزئیات این زبان لذت می‌برند. The Word Nerds podcast هم برای زبان‌آموزان سطح پیشرفته‌ی انگلیسی عالی است- مخصوصاً آن‌هایی که به انگلیسی اصطلاحی علاقه مند هستند.