بهترین سریال‌ ها برای یادگیری زبان انگلیسی

لیست بهترین سریال‌ ها برای تقویت زبان انگلیسی

سریال‌ها سرگرم‌کننده هستند و اغلب وابستگی ایجاد می‌کنند. اگر سریال خوبی را انتخاب کنید که با سلیقه شما مطابقت داشته باشد، ترک کردن آن برای شما سخت خواهد بود! در این صورت شما ساعت‌ها با زبان درگیر خواهید بود، بدون اینکه متوجه شوید چقدر در حال یادگیری هستید. در ادامه لیستی از بهترین سریال‌ ها برای یادگیری زبان انگلیسی که ما از تماشای آنها لذت می‌بریم را برای شما آورده‌ایم. همه ‌آن‌ها از جنبه‌‌های آموزشی خاصی نیز برخوردارهستند. با دیدن این سریال‌ها با یک تیر، دو هدف را نشانه گرفته‌اید! زیرا هم سریال می‌بینید و هم انگلیسی یاد می‌گیرید.

چرا باید سریال را به زبان انگلیسی ببینیم؟

تماشای برنامه‌های تلویزیونی روشی ایده‌آل برای یادگیری گام به گام زبان انگلیسی است. می‌توانید با زیرنویس فارسی شروع کنید و کم‌کم پس از گذشت چند فصل، آن را با زیرنویس انگلیسی جایگزین کنید. هدف نهایی این است که برنامه‌ها را بدون زیرنویس تماشا کنید. یکی از مزیت‌های یادگیری انگلیسی با کمک برنامه‌های تلویزیونی این است که زمان زیادی را به شنیدن لهجه و صدای شخصیت‌ها اختصاص می‌‌دهید و این باعث آسان‌تر شدن یادگیری می‌شود.

Friends

ساخت آمریکا- سال ۱۹۹۴تا ۲۰۰۴- ۱۰ فصل – سیتکام/کمدی

تریلر سریال انگلیسی Friends

تقریباً همه راس، ریچل، چندلر، مونیکا، جوئی و فیبی، بازیگران معروف Friends را می‌شناسند. این سیتکام داستان گروهی از جوانان حدودا ۳۰ ساله نیویورکی را روایت می‌کند. ۱۰ فصل بی‌نظیر، پر از شوخی و خنده از این سریال پخش شد. تماشای این سریال روز شما را می‌سازد و حالتان را خوب می‌کند. شما به سرعت به این ۶ شخصیت وابسته خواهید شد. من شخصاً اعتراف می‌کنم، زمانی که آخرین قسمت از فصل آخر را تماشا کردم، احساس ناراحتی کردم.

این سیتکام برای شروع یادگیری زبان عالی است؛ زیرا فهمیدن حرف‌های آنها زیاد سخت نیست. در این سریال از واژگانی استفاده می‌شود که در موقعیت‌های واقعی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پشنهاد ما این است با زیرنویس شروع کنید، اما پس از چند فصل زیرنویس را کنار بگذارید. خیلی از زبان آموزان بخش بزرگی از مهارت‌های درک مطلب زبان انگلیسی خود را مدیون friends هستند. به راحتی می‌توانید نسخه‌های آنلاین را با قیمت بسیار ارزان پیدا کنید، یا تمام ۱۰ فصل را از سایت های ایرانی دانلود کنید. برای کسانی که می خواهند به صورت آنلاین این سریال را ببینند متأسفانه در پایان سال ۲۰۱۹ این سریال از Netflix  حذف می‌شود، اما به سرویس پخش آنلاین HBO Max اضافه می‌شود.


Malcolm in the Middle

ساخت آمریکا- از سال۲۰۰۰تا ۲۰۰۶- ۷ فصل- سیتکام/کمدی

تریلر سریال انگلیسی Malcolm in the Middle

 این سیتکام در مورد یک خانواده معمولی آمریکایی است. malcolm in the middle یک سریال کمدی با هزاران موقعیت‌ خنده‌دار و خطوط داستانی سرگرم‌کننده است. نام آن برگرفته از مالکوم، فرزند وسط خانواده است که هوش و حافظه بسیار قوی دارد و باهوش است. او به داشتن عقده برتری(خود بزرگ‌بینی) معروف است، که اغلب او را به دردسرهای زیادی می‌اندازد. علاوه بر مالکوم، این سریال یک مادر بسیار سخت‌گیر، پدری نابالغ و چهار برادر دارد که هر کدام دغدغه‌ها و داستان‌های خاص خود را دارند.

Malcolm in the Middle  یک سیتکام معمولی با داستان‌های ساده است که موقعیت‌های کمدی زیادی در آن وجود دارد. این باعث می‌شود که برای زبان‌آموزان مبتدی انگلیسی ایده‌آل باشد، زیرا درک آن خیلی سخت نیست. علاوه بر این، فیلمنامه خنده دار آن شما را سرگرم می‌کند و باعث می‌شود مشتاقانه سریال را تا آخر دنبال کنید.


The Simpsons

ساخت آمریکا- از سال ۱۹۸۹ تاکنون- ۳۲ فصل- سریال انیمیشنی/کارتون

تریلر The Simpsons

سیمپسون‌ها از نظر فنی یک سیتکام نیست، بلکه یک سریال انیمیشنی است (که به عنوان کارتون نیز شناخته می‌شود). لازم به ذکر است که واژگان موجود در آن هیچ شباهتی به آنچه که در یک کارتون کودکانه می‌شنوید ندارد! این سریال تا حدودی یک طنز از جامعه آمریکا است. احتمالا همه این‌ها را از قبل بدانید، مگر کسی هم هست که هرگز هومر، مارج، لیسا، بارت و مگی سیمپسون را ندیده باشد؟ این سریال بسیار معروف است و جوایز زیادی گرفته است. تا به حال بیش از ۳۰ فصل موفق از آن تولید و پخش شده‌ است و حداقل به ۱۸ زبان ترجمه شده است. (از جمله پرتغالی برای برزیل و پرتغال، نسخه‌ فرانسوی برای کانادا و فرانسه و نسخه‌ اسپانیایی برای اسپانیا و آمریکای لاتین).

دیالوگ‌ها شامل شوخی‌های فرهنگی زیادی است و شخصیت‌ها سریع صحبت می‌کنند که گاهی اوقات فهمیدن حرف‌های آن‌ها سخت می‌شود. با این حال، واژگانی که در زندگی روزمره به کار می‌برند بسیار جالب است، به خصوص اینکه به زبان عامیانه آمریکایی هستند. علاوه بر این، سرعت حرف‌زدن می‌تواند چالش خوبی برای زبان‌آموزان باشد!

برای دیدن لیست بهترین فیلم های انیمیشن های انگلیسی برای تقویت زبان انگلیسی کلیک کنید.


The Big Bang Theory

ساخت آمریکا- از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹- ۱۲ فصل – کمدی

تریلر سریال انگلیسی The Big Bang Theory

تئوری بیگ بنگ یک سریال بسیار مدرن و سرگرم‌کننده است. با تماشای این سریال که ۱۲ فصل و ۲۷۹ قسمت دارد، ساعت‌ها با زبان انگلیسی سر و کار خواهید داشت. این سریال آمریکایی درمورد گروهی متشکل از چهار دانشمند(که گیک هستند) و همسایه آن‌ها که بازیگری زیبا و بلندپرواز است، می‌باشد. اگرچه شخصیت‌ها جهان‌های متضادی دارند، اما در نهایت به خوبی با هم کنار می‌آیند. هشدار اسپویل: حتی عاشق هم می‌شوند. شخصیت‌ها دوست‌داشتنی هستند و به راحتی می‌توان ماجراهای روزانه‌شان را حتی به زبان انگلیسی دنبال کرد.

 در این سریال واژگان بسیار قابل فهم، مکالمات واضح و موضوعات جالب هستند. حتی با وجود اینکه آن‌ها به ندرت از اصطلاحات علمی استفاده می‌کنند، اما از بینندگان«عادی» انتظار ندارند که اکثر این اصطلاحات را بفهمند، بنابراین شما احساس گنگی و سردرگمی نمی‌کنید. فقط اینکه سعی نکنید واژگان بسیار فنی که برای شما مفید نیستند را یاد بگیرید. به طور کلی، من فکر می‌کنم که تئوری بیگ بنگ برای یادگیری زبان بسیار مناسب است. به علاوه، قسمت‌ها کوتاه هستند و تماشای آن آسان است.


Lost

ساخت آمریکا- ۶ فصل- از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰- ماجراجویی، علمی تخیلی

تریلر سریال انگلیسی LOST

یکی از بهترین بهترین سریال‌ ها برای یادگیری زبان انگلیسی سریال Lost است. پس از سقوط هواپیما، گروهی از بازماندگان خود را در جزیره‌ای دورافتاده و مرموز در اقیانوس آرام می‌یابند. در حالی که منتظر کمک هستند، باید یاد بگیرند که چگونه در جزیره و با یکدیگر زنده بمانند. اما در این جزیره دورافتاده، رازهای زیادی پنهان شده است.

 Lost سریال بسیار جذاب و خوش‌ساخت است. اتفاقات سریال در دو بعد زمانی نشان داده می‌شود: در زمان حال، رازهایی که در جزیره آشکار می‌شوند را می‌بینید. در فلش بک‌ها، در هر قسمت با گذشته یکی از شخصیت‌ها آشنا می‌شوید. چیزی که این سریال را جذاب‌تر می‌کند این است که اتفاقات مهم و هیجانی به طرز جالبی پشت‌ سرهم اتفاق می‌افتند واین باعث می‌شود مشتاقانه ادامه آن را دنبال کنید. من هر بار ۳ یا ۴ قسمت را پشت سر هم می‌دیدم و فقط زمانی از ادامه دادن منصرف می‌شدم که دیگر نمی‌توانستم بیشتر بیدار بمانم.

درLost ، شخصیت‌ها لهجه‌های متفاوتی دارند، که این برای تمرین درک شنیداری انگلیسی عالی است. اگر کمی دقت کنید می‌توانید تفاوت‌ و تنوع لهجه‌های انگلیسی افراد اعم از جوان، پیر، آمریکایی، بریتانیایی، استرالیایی یا اسکاتلندی را بشنوید. واژگانی که در مکالمات به کار می‌رود بسیار متنوع است؛ زیرا هر فرد روش منحصر به فرد خود را برای صحبت کردن دارد.

به شما پیشنهاد می کنیم حتما روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی را ببینید.


Prison Break

ساخت آمریکا- سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹- ۴ فصل- اکشن/تریلر

تریلر سریال Prison Break

لینکلن باروز، پس از اینکه به دلیل قتل برادر معاون رئیس جمهور ایالات متحده مجرم شناخته شد، در زندان فاکس ریور منتظراعدام است. با این حال، مایکل اسکافیلد فکر می‌کند برادرش لینکلن یک قربانی است و به خاطر جنایتی که مرتکب نشده مجازات می‌شود. او نقشه‌ای می‌‌کشد تا نه تنها در همان زندانی که برادرش است حبس شود، بلکه با هم فرار کنند. استعداد این قهرمان جوان در معماری به او کمک می‌کند تا نقشه‌ی بی‌نقصی را بسازد، که این یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سریال است. دیدگاه سیاسی و تعلیق اصلی نیز آن را به یک سریال تماشایی تبدیل کرده است.

من پس از تماشای هر ۴ فصل، به واژگان مربوط به رفتار مجرمانه، زندگی در زندان و مهندسی تسلط پیدا کردم. از آن‌جایی که داستان در یک زندان آمریکایی اتفاق می‌افتد، لغات و اصطلاحات عامیانه و فحش‌های زیادی دارد.


Fringe

ساخت آمریکا- سال‌ پخش: ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳- ۵ فصل- علمی تخیلی

تریلر سریال انگلیسی Fringe

اداره‌ای به نام Fringe در FBI به یک علم مرموز می‌پردازد که شامل بیماری‌های نادر، دور نوردی، جهان‌های موازی و…. است. Fringe  برای طرفداران ژانر علمی تخیلی که می‌خواهند انگلیسی را با کمک برنامه‌های تلویزیونی یاد بگیرند و همزمان سرگرم شوند ایده‌آل است.

در واقع، دیالوگ‌ها همیشه قابل فهم نیستند. این سریال برای طرفداران داستان‌های علمی تخیلی که از مهارت‌های اولیه زبان انگلیسی برخوردارند، مناسب است.  اگر موضوع آن مورد علاقه شما نیست، وقت خود را بیشتر تلف نکنید، زیرا احتمالاً در ادامه نیز برای شما جذاب‌تر نخواهد شد. با این حال، اگر تماشای آن را ادامه دهید، واژگان زیادی یاد خواهید گرفت.


Downton Abbey (سطح متوسط)

 چند سال پیش که Downton Abbey از تلویزیون پخش شد، هم در بریتانیا و هم درایالات متحده بسیار موفق شد. این سریال حتما در لیست بهترین سریال‌ ها برای یادگیری زبان انگلیسی جای می گیرد. این سریال فیلمنامه‌‌ بی‌نظیری دارد و عوامل آن برنده جوایز متعددی شده‌اند. داستان آن در یک خانه روستایی بزرگ در اوایل قرن بیستم می‌گذرد، جایی که یک خانواده اشرافی بریتانیایی در حال انطباق با دنیای در حال تغییر و تغییرات عادت‌های اجتماعی در دوره‌ی جالبی از تاریخ هستند.

تریلر سریال انگلیسی Downton Abbey

The Great British Bake Off (سطح متوسط)

The Great British Bake Off یک مسابقه است که در آن دوازده نفر در پختن غذاهایی مانند کیک، بیسکویت و شیرینی با هم رقابت می‌کنند. هر هفته ضعیف‌ترین آشپز مسابقه را ترک می‌کند تا در آخر یک شرکت کننده برنده شود. این مسابقه‌ بسیار دلگرم کننده است! زیرا اگرچه یک مسابقه است، اما همه شرکت کنندگان از یکدیگر حمایت می‌کنند و  کاملا مشخص است که همه آن‌ها از کار خود لذت می‌برند. با تماشای این برنامه دستور پخت بسیاری از غذاهای خوشمزه را یاد خواهید گرفت!

تریلر سریال انگلیسی The Great British Bake Off

Blue Planet (سطح متوسط)

تماشای مستندهای طبیعت بسیار آرامش‌بخش‌ است، زیرا می‌توانید از عکاسی خیره‌کننده آن لذت ببرید! این مجموعه مستند‌های BBC یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های تلویزیونی در بریتانیا است که یکشنبه شب‌ها پخش می‌شد و تأثیر زیادی بر نگرش مردم نسبت به استفاده از پلاستیک و بازیافت داشته است.

تریلر مستند سریال انگلیسی Blue Planet

Game of Thrones (سطح پیشرفته)

«بازی تاج و تخت» که بر اساس مجموعه‌ای از رمان‌های جورج آر‌آر مارتین ساخته شده است، درمورد زندگی خاندان‌های اشرافی است که برای رسیدن به تاج و تخت آهنینِ یک قلمروی خیالی باهم‌دیگر رقابت می‌کنند و تلاش می‌کنند آن را به دست آورند. اگر این سریال را در بین بهترین سریال‌ ها برای یادگیری زبان انگلیسی قرار ندهیم حتما یک استباه بزرگ کرده ایم. این سریال برداشتی آزاد از نبردهای تاج و تخت بریتانیا در قرون وسطی است و از خشونت بالایی برخوردار است. فیلمنامه و شخصیت پردازی قوی، طرفداران وفادار بسیاری را برای این سریال جذب کرده است و عباراتی مانند ”winter is coming”  (زمستان در راه است) و “you know nothing Jon Snow” (تو هیچی نمی‌دونی، جان اسنو) که از دیالوگ‌های معروف این سریال هستند، در زبان انگلیسی بسیار متداول شدند.

تریلر سریال انگلیسی Game of Thrones
سریال های انگلیسی را با زیر نویس ببینیم یا بدون زیر نویس؟

بهتر است در ابتدا سربال را با زیر نویس انگلیسی ببینید و بعد از چند بار دیدن سریال سعی کنید بدون زیر نویس هم ادامه سریال را ببینید. این کار کمک می کند تا بهتر با لهجه و تلفظ کلمات آشنا شوید.

کدام سریال های انگلیسی برای تقویت زبان موثر هستند؟

علاقه شما نقش تعیین کننده ای در انتخاب سریال و موثر بودن آن دارد. اما بهتر است به سراغ سریال هایی بروید که دیالوگ های خیلی پیچیده ندارند و همچنین سعی کنید سریال های با لهجه آمریکایی و هم انگلیسی را در برنامه خود داشته باشید. در این مطلب ما لیستی از بهترین سریال ها را در اختیار شما قرار دادیم.