خواندن زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اعتقاد دارد امروزه خواندن، اصلی اساسی در زندگی روزمره است. وقتی کودک هستیم، خواندن را یاد می‌گیریم و در بزرگسالی می‌خوانیم تا یاد بگیریم. می‌خوانیم تا درباره‌ی اخبار، قوانین و چگونگی انجام کارها اطلاع کسب کنیم. همچنین از خواندن زبان انگلیسی برای فراگیری آن بهره می‌بریم.

مطالعه‌ی زیاد چنانچه می‌خواهید انگلیسی را سریع‌تر بیاموزید، مهم است. هرچه بیشتر بخوانید، مغزتان ورودی‌های بیشتری راجع به اینکه زبان چگونه کار می‌کند، دریافت می‌کند. وقتی به انگلیسی می‌خوانید، می‌توانید دایره لغات، گرامر و مهارت‌های نوشتاری‌تان را همزمان تقویت کنید.

خواندن زبان انگلیسی
خواندن زبان انگلیسی

خواندن زبان انگلیسی به منظور فراگیری دایره واژگان انگلیسی

خواندن بهترین روش افزایش دایره واژگان است. مجموع مقالات، داستان‌ها و مکالمه‌ها به شما کمک می‌کند تا معانی لغات انگلیسی را در متن‌هایی که برایتان جدید هستند، درک کنید. خواندن همچنین موجب تکرار لغاتِ واژگانی که از قبل فرا گرفته‌اید، می‌شود تا به شما در به‌خاطر سپاری آن‌ها کمک کند.

چنانچه لغات کلیدی در یک متن را از قبل بدانید، درک مطلب در هنگام خواندن آسان‌تر می‌شود. این یکی از دلایلی است که کلمات جدید معمولا در کتب آموزشی در ابتدای هر درس ارائه شده و تمرین می‌شوند. معنای کلمات را یاد می‌گیرید و تلفظ مهمترین کلماتی را که بعداً در متن ویدئو‌ها و درس‌های مربوط به خواندن با آن‌ها روبرو می‌شوید، تمرین می‌کنید.

خواندن به منظور فراگیری زبان انگلیسی در مرحله اول

می‌گویند یک تصویر به اندازه‌ی هزاران لغت می‌ارزد. تصاویر، کمکیار مهمی در درک مطلب برای دانش‌آموزانی که به تازگی شروع به فراگیری انگلیسی کرده‌اند، به‌حساب می‌آیند.  فعالیت‌های مرتبط با خواندن در مرحله اول، جملات کوتاه و به همراه یکسری لغات کلیدی هستند. عکس‌ها به درک شما و یادگیری کلمات انگلیسی که ممکن است جدید باشند، کمک می‌کنند. وقتی دکمه‌ی «گوش کردن» را در فایل های کتب های مختلف می‌زنید،می توانید تلفظ همه‌ی کلمه‌ها را روی صفحه‌ی نمایش بشنوید. یک استراتژی خوب برای فهم آنچه می‌خوانید، گوش کردن مکرّر به گوینده در هنگام مطالعه‌ی متن است.