یادگیری لغات انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برایتان روشن می کند بیش از یک میلیون کلمه در زبان انگلیسی وجود دارد. اما زیاد دستپاچه نشوید. اغلب گویشوران زبان انگلیسی تنها در حدود ۲۰٫۰۰۰ کلمه‌ی انگلیسی را به‌کار می‌برند. یادگیری لغات انگلیسی از این نظر بسیار مهم به حساب می آید.

۲۰٫۰۰۰ کلمه‌ی انگلیسی؟ بله تعداد لغت زیادی است، اما نگران نباشید. شیوه‌های جدید یادگیری واژگان انگلیسی را راحت و جالب می‌کنند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند که موفق باشید.

یادگیری لغات انگلیسی
یادگیری لغات انگلیسی

چگونه واقعاً یادگیری لغات انگلیسی جدید را تجربه کنیم؟

یادگیری واژگان انگلیسی بخش اساسی و خیلی مهمی در فراگیری زبان به‌حساب می‌آید. یادگیری لغتی جدید به معنای درک بیشتری از معانی آن لغت است. برای یادگیری واقعی کلمات انگلیسی جدید باید آن‌ها را درک کنید و قادر باشید کلمه‌ها را به هنگام گفتار و نوشتار به درستی استفاده کنید. احتمالاً وقتی کلمات انگلیسی در زندگی روزمره‌ی‌تان مهم باشد یا از موضوعی نشأت بگیرد که برایتان جالب است، آن‌ها را سریع‌تر یاد می‌گیرید. یکی از روش‌های خوب فراگیری واژگان انگلیسی دیدن و شنیدن تکرار زیاد لغات در قالب یک موضوع یا یک متن مورد علاقه همچون داستان است.

یادگیری لغات انگلیسی یکی از تمرکزهای مهم روش‌های امروزی یادگیری زبان انگلیسی است. هر واحد درسی بین ۱۲ تا ۲۰کلمه‌ی کلیدی را از ویدئو‌ها یا موضوع‌های متنوع ارائه می‌کنند. فعالیت‌های بسیار گوناگونی وجود دارد که به شما کمک می‌کند هر لغت را واقعاً بی‌آموزید؛ به این ترتیب که معنی را درک کنید، به هنگام شنیدن یا خواندن آن را تشخیص دهید و قادر باشید آن را تلفظ کرده و بنویسید. باید کلمات را تک‌تک تمرین کنید، اما البته این لغات را بارها در خلال جملات و در متن داستانی تصویری می‌شنوید و می‌خوانید.

تهیه‌ی دفترچه‌ی لغات انگلیسی

ایده‌ی خوبیست که کلمات انگلیسی را از فعالیت‌های جدید داخل دفترچه‌ی لغات یادداشت کنید. ممکن است بخواهید که در این دفترچه ترجمه‌ای را بنویسید با با استفاده از هر لغت، جمله‌ای را مکتوب کنید. با بهره‌گیری از دفترچه‌ی لغات می‌توانید کلمات انگلیسی را مرور و تمرین کنید. به خاطر داشته باشید که برای یادگیری واقعی کلمات انگلیسی، نیاز به دیدن، شنیدن و استفاده‌ی زیاد از کلمات دارید.

برای شرکت در دوره های یادگیری لغات زبان انگلیسی با شماره های ما تماس بگیرید.