کلمات زبان انگلیسی در زبان آلمانی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به کلمات زبان انگلیسی در زبان آلمانی می پردازد و برخی از این کلمات را برایتان به عنوان مثال می آورد. هم چنین به قوانین مربوط به این کار در زبان آلمانی نیز اشاره می کند.

کلمات زبان انگلیسی در زبان آلمانی
کلمات زبان انگلیسی در زبان آلمانی

اما به کلمات زبان انگلیسی در زبان آلمانی توجه کنید:

آیا می‌دانستید آلمانی‌های برای اضافه کردن لغات انگلیسی با زبان آلمانی قوانین دارند؟ بله قطعاً و فقط از زمانی که اینترنت دور جهان گشته و دنیا را فتح کرده این‌طور نبوده است. دو اصطلاح برای توصیف این پدیده وجود دارند- Anglicism یا همان انگلیسی مأبی و لغت دیگر که کمی آلمانی‌تر هست- Denglisch (نسخه‌ی آلمانی) Denglish نسخه‌ی انگلیسی.

Anglicism یا همان انگلیسی مأبی عبارت است از تأثیر زبان انگلیسی بر سایز زبان‌ها (بر اساس تعریف ویکی).

Denglisch صرفاً اشاره به ترکیب لغات آلمانی و انگلیسی و اصطلاحات در چارچوب آلمانی دارد. ویکی آن را به عنوان نفوذ اگلیسی یا واژگان شبه‌انگلیسی به زبان آلمانی از طریق سفر و کاربرد وسیع انگلیسی در تبلیغات، تجارت و تکنولوژی اطلاعات توضیح می‌دهد.

موقعی که من بزرگ شدم لغاتی مانند بزن بغل، نوجوان، تیشرت و تلویزیون را یاد گرفتم. من و دوستانم به عنوان یک نوجوان صحبت به انگلیسی را خیلی جذاب می دانستیم. لغاتی مانند ‘cool’, ‘partyen’ و ‘relaxen’ در مکالمه ی روزانه ی ما جای گرفت. بیش تر اصطلاحات انگلیسی ‘cool’ ما از آهنگ های انگلیسی نشات می گرفت چون هنوز اینترنت یا برنامه های تلویزیونی انگلیسی وجود نداشت. والدین ما اغلب به هم دست می دادند. والدین من هرگز انگلیسی را در مدرسه یاد نگرفتند و با وجود نفوذ مدام لغات انگلیسی جدید در زبان به روز ماندن برایشان سخت بود.
من هنوز روزی را به یاد دارم که مادرم در حال خواندن آگهی های روزنامه بود و در فکر بود که ‘Monteinbieke’ به چه معنا است (باید به آلمانی هجی شود). من اول گیج شدم، بعد خودم روزنامه را گرفتم و متوجه شدم که این در واقع ‘mountain bike’ بود. من آن موقع بود که دانستم این دارد حالتی مضحک پیدا می کند.

آلمانی‌ها امروزه تقریباً باید انگلیسی را یاد گرفته باشند تا همچنان رسانه، صنعت تبلیغات و سیاست را به آلمانی متوجه شوند. مادرم چندین سال پیش بالاخره یک دیکشنری انگلیسی به آلمانی خرید تا ما را با این روند دیوانه‌وار همگام نگاه دارد.

برای شرکت در کلاس آموزش زبان آلمانی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.