چطور از فراموش کردن زبان آلمانی بعد از یادگیری آن، جلوگیری کنیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این بار بررسی می کند که چطور از فراموش کردن زبان آلمانی بعد از یادگیری آن، جلوگیری کنیم؟ اگر شما هم به سطح B1 و B2 و یا بالاتر از زبان آلمانی دست پیدا کرده اید و نمی خواهید آن را به آسانی از دست بدهید حتما این متن را بخوانید.

چطور از فراموش کردن زبان آلمانی بعد از یادگیری آن، جلوگیری کنیم؟
چطور از فراموش کردن زبان آلمانی بعد از یادگیری آن، جلوگیری کنیم؟

اما چطور از فراموش کردن زبان آلمانی بعد از یادگیری آن، جلوگیری کنیم؟

خوب صحبت کردن به زبان آلمانی یک چالش است اما وقتی در آلمانی به سطح خوبی رسیدید چکار می‌کنید؟ چگونه زبان آلمانی خود را حفظ می‌کنید؟

حالا واقعاً چگونه متوجه می‌شوید که زبان آلمانی شما دارد زنگ‌زده می‌شود؟

این چیزی است که همه باید در خاطر داشته باشیم: در دنیایی که زبان انگلیسی در همه‌ی روزها ما را فراگرفته به‌نظر خیلی مفید می‌آید که به همان انگلیسی بسنده کنیم. همه‌ی ما می‌خواهیم مطابق جمع باشیم. تغییر این وضعیت، تصمیمی آگاهانه می‌طلبد- چه وقتی آلمانی را یاد می‌گیرید یا وقتی می‌خواهید آلمانی‌تان را مانند گویشوری بومی دائم بکار بگیرید. به بیانی دیگر در مقابل زبان اصلی رقابت می‌کنید. لازمه‌ی این انضباط و تلاش است! تلاش روزانه است از این جهت که آلمانی‌تان را تازه نگاه دارید و انجام چنین کاری انضباط می‌طلبد. یکبار تماس تلفنی در هفته به آلمان یا یک درس آلمانی در هفته کفایت نمی‌کند. من وقتی این تلاش آگاهانه را ۹ سال پیش آغاز کردم از خود پرسیدم چه چیزی نصیبم می‌شود. نتایجم را در فهرست زیر آورده‌ام:

  • حفظ رابطه‌ای نزدیک با والدین و خویشاوندانم
  • حفظ دوستی‌هایم در آلمان
  • بالابردن پتانسیل استخدامم
  • حفظ میراث آلمانی‌ ام
  • بزرگ کردن بچه‌ای دوزبانه با توانایی آلمانی بومی
  • کمک به سایر افراد برای روان شدن
  • ایجاد روابط وسیع میان چندین فرهنگ با مردم

تکنولوژی امروز به ما راه‌ها و احتمالات زیادی برای روان شدن و روان ماندن در آلمانی ارائه می‌کند. ما تلویزیون ماهواره‌ای، اسکایپ، تلویزیون آنلاین، ایمیل، اتاق‌ها گپ آنلاین، دوستان مکاتبه‌ای و خیلی موارد دیگری داریم… واقعاً به خودمان بستگی دارد که از همه‌ی این‌ها استفاده کرده و انجامش دهیم. شما برای خوب صحبت کردن و حفظ آن در زبان آلمانی چه‌کار می‌کنید؟ از بازخوردهای دوستانتان در این رابطه استفاده کنید … با تصمیم جدیدتان موفق باشید.