لغات انگلیسی با تلفظ یکسان و معانی متفاوت

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به لغات انگلیسی با تلفظ یکسان و معانی متفاوت اشاره می کند که می تواند بسیار جالب باشد. حتما این موارد را مطالعه کنید تا بتوانید این تفاوت ها را بهتر بشناسید.

لغات انگلیسی با تلفظ یکسان و معانی متفاوت
لغات انگلیسی با تلفظ یکسان و معانی متفاوت

به لغات انگلیسی با تلفظ یکسان و معانی متفاوت توجه کنید:

Rose and Rose

بیایید با موردی کمیاب از صدا و املای عین‌هم شروع کنیم. یک rose گلی زیباست که سایه‌های پاستلی زیاد و جذابی دارد و بوی خوبی هم می‌دهد. از طرف دیگر وقتی توضیح می‌دهیم که چیزی افزایش یافته است می‌گویید: it rose up (زمان گذشته‌ی risen)- مثل اصطلاح he rose to the occasion.

See and Sea

تفاوت املایی اینجا واقعاً برای هیچکس معنا ندارد. اما بیایید به آن بپردازیم. To see something (دیدن چیزی) یعنی توانایی تماشای فیزیکی آن با چشمانتان. اگر دریا را ببینید (see the sea) به این معناست که به اقیانوس یا هر پهنه‌ی دیگری از آب خیره شده‌اید. صرفاً برای اینکه همه‌چیز را واقعاً پیچیده کنیم، باید بگوییم که آلمانی‌ها به دریاچه که پهنه‌ی محاصره شده‌ی آب است می‌گویند See!! حالا خودتان حسابش را کنید.

Brake and Break

brake  در هر نوع وسیله‌ی نقلیه، مکانیزمی است که از سرعت وسیله می‌کاهد یا آن را متوقف می‌سازد. اما break something کاملاً متفاوت است- اسن یعنی ئقای چیزی شکسته است یا دیگر کار نمی‌کند. یا اینکه واقعاً کلافه‌کننده هستند، این دو لغت از کلمات کلیدی در انگلیسی هستند پس املای اشتباه آن‌ها در هنگام یادداشت برداشتن باعث می‌شود مسخره به نظر برسید. سخت است اما واقعیت دارد.

Buy and By

وقتی چیزی را Buy می‌کنید، آنرا از فروشنده خریداری کرده‌اید. اما صرفاً برای گیج کردن همه باید بگوییم که کلمه‌ی By که معانی بسیاری دارد از جمله موقعیت چیزی در کنار چیز دیگر یا انجام کاری توسط کسی دقیقاً شبیه بهم تلفظ می‌‌شوند اما حرف u صامت در Buy را ندارد.

Meet and Meat

ملاقات (Meet) با کسی یعنی حاضر شدن در حضور یا محفل فرد دیگر که خیلی از meat متفاوت است که کلمه‌ی گوشت خوراکی حیوان است (و همچنین لغت عامیانه با یکسری معانی بی‌ادبانه‌ی دیگر است که نباید اینجا درباره‌اش صحبت کنیم).