نکاتی کاربردی در کلاس زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی کاربردی در کلاس زبان اشاره می کند که باید حتما آنها را در جلسات زبان به خصوص جلسات اول به ذهن بسپارید.

نکاتی کاربردی در کلاس زبان
نکاتی کاربردی در کلاس زبان

به نکاتی کاربردی در کلاس زبان توجه کنید:

دوستان کلاسی میتوانند دشمنانتان باشند

یک کلاس زبان خارجی متداول پر از دانش آموزانی از سرتاسر دنیا است. همه در ابتدا- خب بجز آن زبان‌آموزِ با اعتماد بنفس فوق‌العاده- با دلهره اطراف را نگاه می‌کنند، همکلاسی‌هایشان را بررسی می‌کنند تا دوستی پیدا کنند و کنارش بشینند. بسیاری شانس خیلی خوبی می‌آورند: کنار دانش‌اموزی می‌نشینند که به زبان بومی آن‌ها صحبت می کند. کسی که وی حرف بزنند و کارهایشان را بصورت تیمی انجام دهند. ولی در حقیقت این اتفاق وحشتناکی است چون هرگز در زبان جدیدتان پیشرفت نخواهید کرد.

برخورداری از هدف خیلی مهم است

دوستان، این فرآیند یادگیری زبان آسان نیست. زمان می‌برد، سخت است وقتی در وسط آن هستید متوجه پیشرفت خود باشید و گاهی اوقات احساس اضطراب و یأس می‌کنید. معلین همیشه این چیزها را می بینند. البته چیز دیگری هم که می بینند دانش‌آموزانی است با اهداف روشن در ذهن با هدف عملکرد بهتر. بهترین اهداف آن‌هایی هستند که مشخص باشند و فرد را به نرمی و با موعدی واضح به چالش بکشند. این‌ها به خوبی کار خواهند مرد چون توجه را در مسیر نقاط تمرکز فعلی شما هدایت می‌کنند و پیشرفت شما را نشان می‌دهند.

تلاشتان برای موفقیتتان ضروری است

یکی از سخت‌ترین چیزها برای معلمین اینست که ببینند دانش‌آموزان درس‌خواندنشان را جدی نمی‌گیرند. در حقیقت آن دانش‌آموزان- آن‌هایی که با تأخیر می‌آیند و گوشی‌شان همیشه در دستشان است، مشق‌هایشان را انجام نداده‌اند و کنار بهترین دوستشان می‌نشینند- دارند پول و زمانشان را هدر می‌دهند. چون چیزی به نام قرص دوزبانگی وجود ندارد! آن دسته از ما که به صورت دوزبانه رشد نکرده‌اند باید تلاش کنند تا زبانی را یاد بگیرند. پس مثل آن دانش‌آموز نباشید! صاف بنشینید و تلاش به خرج دهید.

از پس آن برمیآیید- واقعاً میتوانید

اگر احساس می‌کنید که هدفتان برای یادگیری زبانی جدید غیر قابل تحقق است، یک چیز دیگر هم هست که معلمتان آرزو می‌کند می‌دانستید: اینکه از پس آن بر خواهید آمد! حرف من را باور کنید، می‌دانم که می‌گویم (خودم موفق بوده‌ام!) لازمه‌ی آن تعیین هدف، برنامه‌ریزی و استمرار است اما نتایج آن بیش از زحمتی است که برایشان می‌کشید.