آموزش EPT سال ۱۴۰۲ تضمینی | آزمون EPT چیست؟

راهنمای کامل آزمون EPT سال ۱۴۰۲

همه کسانی که در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند حتما اسم امتحان زبان EPT را شنیده اند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به بررسی کامل آزمون EPT می پردازد و هرچه که در مورد آزمون EPT باید بدانید همانند اطلاعات امتحان EPT، تاریخ های برگزاری EPT در سال ۱۴۰۲ ، سامانه اعلام نتایج EPT و منابع EPT و… را برایتان بیان می کند.

آزمون EPT
آزمون EPT

آزمون EPT چیست؟

این امتحان مخفف English Language Proficiency Test می باشد که برای مقطع دکتری در دانشگاه آزاد لازم است. همه دانشجویان در مقطع دکتری در هر رشته ای که تحصیل کنند باید در این آزمون شرکت کنند و کارنامه آزمون را به دانشگاه خود ارائه دهند.

چه موقع باید در امتحان EPT شرکت کنیم؟

بعد از سال ۱۳۹۸ شما باید پس از ورود به رشته دکتری و شروع تحصیل در نیمسال اول (ورودی) دانشگاه اقدام به شرکت در آزمون ای پی تی نمایید و مدرک را به دانشگاه ارائه دهید. در صورتی که نتوانید این کار را انجام دهید باید در دوره های زبان دانشگاه شرکت کنید. در صورتی که در مهلت مقرر شما نتوانید در امتحان شرکت کنید ممکن است از ادامه تحصیل شما جلوگیری شود.

اگر در دانشگاه سراسری در حال تحصیل هستید، باید در آزمون MSRT شرکت کنید. برای دیدن اطلاعات آزمون MSRT کلیک کنید.

نمره قبولی امتحان ای پی تی

در آزمون EPT نمره قبولی برای دانشگاه های آزاد ۵۰ از ۱۰۰ می باشد. باید توجه داشته باشید این امتحان نمره منفی ندارد. (البته همانطور که در نمونه کارنامه EPT زیر می بینید نمره شما از ۱۰۰۰ به شما اعلام می شود)

نمونه کارنامه امتحان EPT
نمونه کارنامه امتحان EPT

نکته مهم: دانشگاه آزاد برای رشته های زیر مجموعه زبان انگلیسی (آموزش زبان انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، ادبیات زبان انگلیسی) نمره ۸۰ را به عنوان نمره مورد نظر قبولی در سال ۱۴۰۲ اعلام کرده است.


ساختار امتحان EPT

امتحان EPT تا حدود زیادی از به امتحان TOEFL PBT نزدیک است. البته باید توجه داشت که این امتحان بخش Listening را ندارد. در کل ۱۰۰ سوال در ازمون وجود دارد. برای درک بهتر انواع سوال ها جدول زیر را ببینید.

قسمت های آزمون EPTتعداد سوالات
واژگان Vocabulary۲۵
گرامر Grammar۴۰
خواندن و درک مطلب Reading۲۰
خواندن و درک مطلب Cloze Test۱۵
تعداد و انواع سوال های امتحان ای پی تی

مدت زمان آزمون EPT

کل امتحان EPT دو ساعت و ۲۰ دقیقه یا ۱۴۰ دقیقه زمان می برد.


آموزش نحوه ثبت نام آزمون EPT

اما چطور باید در آزمون EPT ثبت نام کنیم. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در چند مرحله ساده این کار را به شما نشان می دهد.

مرحله اول ثبت نام EPT – وارد سامانه EPT شوید.

ابتدا باید به وسیله لینک سیستم وارد سامانه آزمون EPT شوید.

نحوه ثبت نام آزمون EPT
نحوه ثبت نام آزمون EPT

مرحله دوم ثبت نام EPT – اطلاعات فردی را پر کنید

اطلاعات لازم برای فرم ثبت نام را پر کنید. دقت داشته باشید که حتما اطلاعات درست باشد زیرا ممکن است ویرایش اطلاعات به سختی قابل انجام باشد.

مرحله سوم ثبت نام EPT – تایید اطلاعات و پرداخت هزینه آزمون

در این مرحله شما باید اطلاعاتی را که از قبل وارد کرده اید تایید نمایید و در عرض ۳۰ دقیقه توسط کارت های شتاب هزینه امتحان را پرداخت کنید.

هزینه آزمون EPT در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ ریال اعلام شده است. البته احتمال دارد این هزینه تغییر یابد که در همین مطلب به شما اعلام می شود.

تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه آزمون EPT دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲

تمامی کارت های ورود به جلسه ۴۸ ساعت قبل از تاریخ آزمون می توانید وارد سایت شوید و کارت خود را پرینت بگیرید.

تبریک می گوییم ! شما با موفقیت در آزمون EPT ثبت نام کرده اید.


دریافت کارنامه EPT در بخش اعلام نتایج آزمون EPT

با وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و شماره شناسنامه خود می توانید وارد بخش اعلام نتایج سایت شوید و کارنامه خود را در یافت کنید. همانند تصویر زیر اطلاعاتتان را در بخش اعلام نتیجه ای پی تی وارد کنید.

اعلام نتایج EPT
اعلام نتایج EPT

بخشنامه جدید آزمون EPT از سال ۱۳۹۸

از سال ۱۳۹۸ این امکان برای دانشجویان دکتری فراهم شده است که در آزمون شرکت نکنند و در کلاس های EPT شرکت کنند و آزمون پایان ترم این دوره را به عنوان مدرک ارائه دهد.

تاریخ آزمون EPT سال ۱۴۰۲

از آنجا که تاریخ های آزمون EPT به صورت یکجا اعلام نمی شود و معمولا با تغییرات همراه است نمی توان همه تاریخ ها را به صورت کامل در ابتدای سال اعلام کرد. بهترین منبع برای دریافت تاریخ دقیق امتحان های EPT را سایت امتحان ای پی تی می باشد. برای ورود به سایت کلیک کنید.


منابع آزمون EPT

منابع رسمی اعلام شده توسط دانشگاه آزاد برای امتحان ای پی تی منابع زیر می باشد.

  • ۱- Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based)
  • ۲- Barron’s Essential Words for TOEFL
  • ۳- ۱۱۰۰ Words You Need to Know
  • ۴- ۵۰۴ Essential Words
  • ۵- TOEFL Reading Flash (۲۰۰۱)

در کنار این منابع هم چنین کتاب های زیر نیز برای امتحان ای پی تی بسیار مفید هستند و کار شما را بسیار راحت تر می کنند.

Understanding and Using English Grammar – (Betty Azar )

  • Mosaic 1 & 2 (reading)
  • Select reading (Pre intermediate – Intermediate – Upper Intermediate)
  • ۵۰۴ Absolutely Essential words for TOEFL – Fifth Edition

این منابع منابعی است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شده است اما در کنار این منابع در دوره های تخصصی آموزش آزمون IAUEPT آموزشگاه زبان ایران آکسفورد علاوه بر این منابع ، نمونه سوالات سال گذشته و هم چنین منابع دیگر که می تواند به زبان آموزان در کمک کننده باشد نیز با زبان آموزان کار می شود. از آنجا که ای پی تی دانشگاه آزاد اسلامی برای زبان آموزان معمولا از اهمیت خاصی برخوردار است در کلاس ها سعی می شود در برنامه زمانی کوتاه و فشرده این دوره ها را به اتمام برسانیم. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دوره های آزمون دکتری ای پی تی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان موسسه زبان ایران آکسفورد بهرهمند شوید..


دانلود سوالات EPT سال های گذشته به همراه جواب رایگان

دانلود نمونه سوالات ۱۴۰۰ آزمون EPT به صورت PDF

دانلود سوالات EPT سال ۱۳۹۷ به همراه جواب به صورت PDF

دانلود سوالات EPT سال ۱۳۹۶ به همراه جواب به صورت PDF


دوره آموزش آزمون EPT تضمینی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزانی که قصد شرکت در امتحان ای پی تی دانشگاه آزاد که به IAUEPT معروف است و برای دانشجویان دوره دکتری طراحی شده است ، دوره های ویژه تخصصی آزمون EPT دانشگاه آزاد را قرار داده است.

کلاس های EPT ایران آکسفورد توسط اساتید دوره های دانشگاه آزاد برگزار می شوند. در تمامی این دوره ها منابع اصلی آزمون برگزار می شوند و قبولی در امتحان پی تی ای تضمین می شود. کلاس های ایران آکسفورد به صورت فوق فشرده و برای تمامی تاریخ های امتحان ای پی تی ارائه می شوند. برای ثبت نام در کلاس های می توانید با شماره های اموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.


سوالات متداول امتحان EPT

آزمون EPT چیست؟

امتحان ای پی تی به عنوان آزمون زبان دانشگاه آزاد برای مقطع دکتری می باشد. دانشجویان دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی باید این مدرک را به دانشگاه ارائه دهند. بعد از سال ۱۳۹۸ این امکان وجود دارد که به جای امتحان مدرک کلاس EPT به دانشگاه ارائه شود.

دانشجویان دکتری تا چه زمانی مهلت ارائه مدرک EPT را دارند؟

بر اساس آخرین بخشنامه دانشگاه آزاد، تمامی دانشجویان دکتری تا پایان ترم اول خود مهلت ارائه مدرک EPT را دارند.

آیا امتحان EPT هر ماه برگزار می شود؟

بله معمولا این امتحان ۱۲ بار در سال برگزار می شود. برای دیدن تاریخ های دقیق می توانید به همین مطلب در داخل وب سایت مراجعه کنید.

نمره قبولی امتحان EPT چند است؟

نمره قبولی ای پی تی برای دانشجویان دوره دکتری ۵۰ از ۱۰۰ می باشد. البته برای دانشجویان زبان انگلیسی این نمره بالاتر است. برای دیدن اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه کنید.

آیا EPT نمره منفی دارد؟

خیر! آزمون EPT نمره منفی ندارد و تنها جواب های درست شما از ۱۰۰ محاسبه می شوند.